Aparat fotograficzny - jak wybrać idealny sprzęt dla podróżnika?

Wakacyjne wyjazdy to czas, w którym bardzo chętnie sięgamy po aparaty fotograficzne. Obecnie praktycznie każdy posiadać smartfonu ma przy sobie aparat, ale dla wielu osób to nie wystarczy. Jeżeli zatem zależy nam na pięknych zdjęciach z wakacyjnych wojaży powinniśmy sięgnąć po bardziej zaawansowany sprzęt – ale jaki aparat będzie najlepszy do robienia fotografii w podróży? Na co zwrócić uwagę wybierając aparat dla podróżnika?

Aparat fotograficzny - jak wybrać idealny sprzęt dla podróżnika?idealny aparat fotograficzny dla podróznika

fot.mat.prasowe

Czy warto kupować aparat kompaktowy do fotografowania w podróży?
Aparaty kompaktowe wybierane są zazwyczaj ze względu na ich niewielkie rozmiary – łatwo je schować do torebki, a nawet obszerniejszej kieszeni. Jednak takie możliwości dają także wcześniej wspomniane smartfony. Dlatego, jeżeli zależy nam na dobrej jakości zdjęciach i zarazem małych rozmiarach aparatu, warto zastanowić się nad kompaktami premium. Już większość renomowanych producentów oferuje takie aparaty fotograficzne – e-oko.pl to sklep, w którym znajdziemy takie właśnie aparaty oraz uzyskamy fachowe porady, jeżeli będziemy chcieli wyszukać aparatu o konkretnym przeznaczeniu. Kompakty premium mają zazwyczaj większą, jaśniejszą matrycę w porównaniu ze zwykłym kompaktem oraz mają więcej opcji, w tym lepszy zoom, co przydaje się szczególnie przy fotografowaniu przyrody i odległych obiektów.

Lustrzanka – dlaczego warto w nią zainwestować?
Dla osób, które z fotografią turystyczną wiążą większe plany niż umieszczanie zdjęć w rodzinnym albumie, odpowiednim rozwiązaniem będzie wybór lustrzanki. Taki aparat ma wymienną optykę, dzięki czemu obiektyw można dostosować do aktualnych potrzeb oraz warunków panujących na zewnątrz. Trzeba jednak pamiętać, że lustrzanka i obiektywy zabierają wiele miejsca. Taki aparat może też ważyć dużo, szczególnie jeśli do zdjęć wykorzystywane są teleobiektywy.


Ciekawą alternatywą dla lustrzanek mogą okazać się bezlusterkowce, które są lżejsze od nich, a oferują podobną jakość zdjęć. Z reguły są też nieco tańsze niż lustrzanki, co sprawia, że chętnie się na nie „przesiadają” osoby do tej pory korzystające z kompaktów, szukające nowych rozwiązań, pozwalających na wykonywanie lepszych zdjęć. Więcej porad i wskazówek czeka na nas w artykule "8 podstawowych rad dla początkujących fotografów przy wyborze sprzętu fotograficznego".

Oświetlenie jest obowiązkowym wyposażeniem roweru i spełnia podstawowe ...

Spacery z kijami trekkingowymi zyskały w ostatnich latach ...

Zbliża się czas urlopów i planujecie długo wyczekiwany ...

Systemy audio-guide pierwotnie były wykorzystywane w turystyce. Służyły ...

Siłą nowej kolekcji Tevy jest jej różnorodność,  będąca ...

Odpowiedni strój to podstawa w planowaniu wypraw. Nierzadko ...

http://veturo.pl/article/3670/jaki-aparat-fotograficzny-najlepszy-w-podrozy/