Kilka rad o wędrowaniu starszych

Turystyka dla seniorów

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze wydało przewodnik dla turystów-seniorów, w którym radzi jak bezpiecznie podróżować.

Kilka rad o wędrowaniu starszych

PTTK

Emerytura to taki okres w życiu człowieka, w którym z powodu większej ilości wolnego czasu może sobie wreszcie pozwolić na realizowanie pasji. Zapewne niejeden senior chciałby odrobić zaległości w podróżowaniu, ale boi się nadwerężyć zdrowie lub ma obawy związane z realizowaniem wypraw.

Aby zachęcić seniorów do wychodzenia z domu i podejmowania podróżniczych trudów PTTK wydał broszurę, w której uczy w jaki sposób osoby starsze mogą bezpiecznie uprawiać turystykę.

Już na wstępie autorzy zaznaczają, że podróżami można cieszyć się w każdym wieku – wystarczy tylko chcieć. Podróżowanie może być doskonałym sposobem na pokonanie własnych słabości, lęków – a kiedy się już do nich przekonamy, nie ma przeszkód, by uprawiać je również z najbliższymi.

Poradnik dostarcza wyczerpującej wiedzy na temat bezpiecznego podróżowania. Autorzy zadbali o wyjaśnienie wszystkich kwestii mogących stanowić problem dla osób które chcą powrócić do turystyki w podeszłym wieku.

W poradniku znalazły się wskazówki dotyczące m.in. tego jakie rodzaje aktywności mogą uprawiać osoby starsze (turystyka piesza, rowerowa, marsze na orientację, rajdy samochodowe), w jaki sposób przygotować się do wycieczki (ważne jest odpowiednie przygotowanie kondycyjne, znalezienie kompana, z którym będziemy wędrowali, opracowanie trasy wycieczki i ewentualnych noclegów, oszacowanie kwestii dotyczących finansów i transportu), w jaki sposób przeprowadzić wyjazd i jakich zasad przestrzegać na trasie żeby się nie zgubić (względnie co robić, gdy się już zgubimy), wreszcie – co robić a czego nie, by podróż minęła bezpiecznie. 

Autorzy radzą też jak dobierać sprzęt: plecak, namiot czy obuwie, by wędrowało się nam wygodnie i podpowiadają dokąd w Polsce można się wybrać na wycieczkę.

Po lekturze przewodnika każdy senior przekona się, że do uprawiania turystyki rzeczywiście potrzebne są przede wszystkim chęci – reszta przyjdzie sama!

Przewodnik jest bezpłatny. W wersji elektronicznej można go pobrać ze strony pttk.pl. W wersji papierowej dostępny jest w regionalnych oddziałach PTTK. Dystrybułowany będzie także w czasie imprez organizowanych przez stowarzyszenia oraz w czasie targów turystycznych.

Szkoła rysunku dla doroslych Artakademia w Krakowie spotkała ...

 Wybierając się w dłuższą wyprawę rowerową sięgamy najczęściej ...

Każdego lata ścieżki rowerowe, parki i lasy zapełniają ...

Coraz więcej osób w wakacyjną podróż chce wyruszyć ...

Oświetlenie o specyficznych funkcjach i parametrach okazuje się ...

 384 133 - tyle samochodów trafiło do Polski ...

atrakcje

http://veturo.pl/article/843/kilka-rad-o-wedrowaniu-starszych/