google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Kaszuby - wyjątkowe miejsce w Polsce

Kaszuby atrakcje

Blisko 700 jezior, ponad 50 rezerwatów, dwa parki narodowe i cztery krajobrazowe, zielone lasy i wartkie rzeki, taka właśnie jest Szwajcaria Kaszubska.

Kaszuby - wyjątkowe miejsce w Polscejezioro kłodno

pixabay.com

Mówi się, że ta położona na północy kraina, to najpiękniejsze miejsce w Polsce. Dom do góry nogami i to z pełnym wyposażeniem? Czemu nie?! Zaprojektowany przez właściciela tartaku budynek można zwiedzić przez cały rok w Szymbarku.

Wchodząc do środka, niektórzy odwiedzający od razu dostają zawrotów głowy, bo jak można się poczuć, kiedy chodzi się po suficie, a nad głową zwisają fotele, stół, łóżko i telewizor? Bez wątpienia jest to bardzo dziwne doświadczenie, na które większość reaguje wybuchem nieopanowanego śmiechu,  co sprawia, że wizyta w tym miejscu zapada w pamięci każdego na długo.


Niecałe 50 kilometrów dalej, w Mirachowie, znajduje się kaszubski park miniatur. Kilkadziesiąt, wiernie odzwierciedlonych makiet znanych obiektów, pomniejszonych o 25 razy względem oryginałów, sprawia, że każdy kto odwiedzi to miejsce może poczuć  się jak Guliwer. W parku możemy znaleźć budowle z Kaszub, Polski i świata. Jest tu m.in. Statua Wolności, Mur Chiński, Biały Dom, Sfinks oraz Krzywa Wieża z Pizy.

„Bo kto nie tabaczy, ten nic nie znaczy” – mawiają rodowici Kaszubi, którzy tabakę uprawiają od wieków i przekładają ją nad inne używki. Niegdyś tabaka pełniła rolę „fajki pokoju”, najważniejsza osoba w towarzystwie zażywała ją najpierw sama, po czym częstowała osobę obok siebie, która po zażyciu, przekazywała ją sąsiadowi. Zarówno tabaka jak i tabakiery na Kaszubach są robione ręcznie. Tabakiery występują tutaj najczęściej w postaci „rożka kaszubskiego” i nierzadko sporządzane są ze zwierzęcych rogów. Sygnałem do zażycia tabaki jest formuła „Chceme le so zażëc”.

Truskawkobranie – czyli po prostu truskawkowe dożynki, odbywają się na przełomie czerwca i lipca na stoku Złotej Góry nieopodal Brodnicy Górskiej. Ta największa impreza plenerowa na Pomorzu, organizowana jest od ponad 40 lat. W festynie, co roku, bierze udział około 40 tysięcy osób, w tym znani artyści i gwiazdy z pierwszych stron gazet. Liczne koncerty, występny taneczne, konkursy, zawody wędkarskie a także przejażdżki tramwajem konnym to nieodłączne atrakcje imprezy. Oczywiście gwoździem programu są truskawki pod najróżniejszymi postaciami.

Każdego roku organizowane są konkursy na najlepsze ciasto z truskawkami, największą truskawkę czy na „truskawkową fraszkę”. Podczas jednego dnia truskawkobrania zostaje sprzedana ponad tona truskawek. Zdecydowanie jest to przepyszna impreza!

Meksykiem nie sposób się nie zachwycić. Każdy kto ...

Meksyk jest czternastym pod względem wielkości krajem na ...

Żadna podróż do Meksyku nie może się odbyć ...

Barcelona - historyczna stolica Katalonii, miasto położone nad ...

Grecja przyciąga turystów nie tylko pięknymi widokami, smacznym ...

Jeśli zastanawiasz się dokąd zabrać swoją przyszłą (lub ...

nocleg

gastronomia

sport

atrakcje

https://veturo.pl/article/1629/kaszuby-atrakcje-turystyczne-ciekawe-miejsca-veturo/