Tablice rejestracyjne na bagażniki rowerowe

Już od końca czerwca tego roku kierowcy będą mogli występować do urzędów komunikacyjnych o dodatkowe tablice rejestracyjne na bagażniki rowerowe mocowane z tyłu aut.  

Według planów tablica ma być montowana na bagażnikach rowerowych, które są mocowane w tylnej części auta. Często rowery na takich bagażnikach zasłaniają tylną tablicę rejestracyjną samochodu, która zgodnie z przepisami powinna być czytelna.

Wydanie dodatkowej tablicy zostanie odnotowane w dowodzie rejestracyjnym samochodu. Za dodatkową tablicę będzie pobierana opłata w wysokości połowy stawki za komplet tablic rejestracyjnych, czyli obecnie będzie to kosztować 40 zł. Dodatkowo kierowca zapłaci 12,5 zł za nalepki legalizacyjne, w sumie 52,5 zł.

 

MIR szacuje, że jeśli tę dodatkową tablicę rejestracyjną kupi tylko 1 proc. właścicieli aut w Polsce, to z ich sprzedaży do kas samorządowych wpłynie 10,5 mln zł.

 

Wprowadzenie dodatkowych tablic, które nie pozwolą kierowcom ukryć rejestracji aut za bagażnikami rowerowymi, zbiegnie się w czasie z zaostrzeniem kar za zbyt szybką jazdę. Od 17 maja kierowcom, którzy w terenie zabudowanym przekroczą limit prędkości o 50 km/godz., grozić będzie utrata prawa jazdy na trzy miesiące.

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(59) "Szlaki rowerowe - dodatkowe tablice na bagażniki rowerowe." ["meta_desc"]=> string(0) "" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(19) "Sprzęt turystyczny" ["author"]=> string(23) "źródło: wyborcza.biz" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(17) "-12.9199218732018" ["lng"]=> string(17) "-3.98701223252716" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" }

key_words:

meta_title: Szlaki rowerowe - dodatkowe tablice na bagażniki rowerowe.

meta_keys:

meta_desc:

watermark:

interesting_places: Sprzęt turystyczny

author: źródło: wyborcza.biz

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Szlaki rowerowe - dodatkowe tablice na bagażniki rowerowe.

meta_keys:

meta_desc:

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: źródło: wyborcza.biz

meta_desc: