google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Tablice rejestracyjne na bagażniki rowerowe

Już od końca czerwca tego roku kierowcy będą mogli występować do urzędów komunikacyjnych o dodatkowe tablice rejestracyjne na bagażniki rowerowe mocowane z tyłu aut.

 

Tablice rejestracyjne na bagażniki rowerowebagażnik na rower

Krzysztof Olszewski

Według planów tablica ma być montowana na bagażnikach rowerowych, które są mocowane w tylnej części auta. Często rowery na takich bagażnikach zasłaniają tylną tablicę rejestracyjną samochodu, która zgodnie z przepisami powinna być czytelna.

Wydanie dodatkowej tablicy zostanie odnotowane w dowodzie rejestracyjnym samochodu. Za dodatkową tablicę będzie pobierana opłata w wysokości połowy stawki za komplet tablic rejestracyjnych, czyli obecnie będzie to kosztować 40 zł. Dodatkowo kierowca zapłaci 12,5 zł za nalepki legalizacyjne, w sumie 52,5 zł.

 

MIR szacuje, że jeśli tę dodatkową tablicę rejestracyjną kupi tylko 1 proc. właścicieli aut w Polsce, to z ich sprzedaży do kas samorządowych wpłynie 10,5 mln zł.

 

Wprowadzenie dodatkowych tablic, które nie pozwolą kierowcom ukryć rejestracji aut za bagażnikami rowerowymi, zbiegnie się w czasie z zaostrzeniem kar za zbyt szybką jazdę. Od 17 maja kierowcom, którzy w terenie zabudowanym przekroczą limit prędkości o 50 km/godz., grozić będzie utrata prawa jazdy na trzy miesiące.

Ostatnio szlaków rowerowych po Polsce zdecydowanie przybywa, dzięki ...

Odcinek prowadzący przez cztery różniące się od siebie ...

Zwolennikom aktywnego wypoczynku na rowerze gmina Trzebinia oferuje ...

Wspaniałe góry, czyste powietrze, cisza, spokój – ta ...

Głuszyca, miasto położone nad rzeką Bystrzycą, w kotlinie ...

Miejsce tajemniczych obrzędów ku czci słońca i innych ...

https://veturo.pl/article/1686/tablice-na-bagazniki-rowerowe/