najdroższe dania świata

Bling, czyli najdroższe dania świata

Poznajcie restauracje, w których serwują najdroższe dania świata. Aby ich skosztować będziecie musieli wziąć potężny kredyt lub zlikwidować książeczki mieszkaniowe.

Norma’s at Le Parker Meridien w Nowym Jorku

Nazwa może jest trochę nachalna, ale Zillion Dollar Lobster Frittata serwowana w Norma’s kosztuje dokładnie 1,000 dolarów za dosyć sporą porcję. Ten luksusowy omlet zawiera 10 uncji kawioru Sevruga oraz pieczony ogon homara z Maine spoczywający w sześciojajecznej ekstrawagancji (za jajka się nie płaci).

Kawa kopi luwak na Sumatrze

Najdroższa kawa świata pochodzi z niewielkiej indonezyjskiej wyspy Sumatra. Smakowita kawa przechodzi przez istne piekło na drodze do waszej filiżanki. Na Sumatrze małe kotopodobne stworzenia zwane luwak zjadają dojrzałe owoce kawowca wraz z ziarenkiem. Ziarenko przechodzi przez cały układ pokarmowy zwierzęcia aż ląduje z powrotem w lesie i zostaje zebrane. Miłośnicy tego rarytasu płacą ponad 300 dolarów za funt i zapominają o powiązaniach z kocim stolcem, aby móc się cieszyć najpyszniejszą kawą na ziemi.

Sala Krug w restauracji Guy Savoy w Las Vegas

Gracze o wysoką stawkę zawsze dobrze jedzą w Las Vegas gdzie wyborne restauracje mnożą się w oczach. Restauracja Guy Savoy kusi bogate podniebienia oferując menu tastingowe w cenie 750 dolarów, naładowane kawiorem, truflami oraz najlepszymi składnikami. Aby móc w pełni docenić klasę dań, wszystkie są podawane z wybornym Krugiem z roczników 1985 do 1995.

Aragawa w Tokio

Mimo że wołowina Kobe staje się coraz bardziej przystępna, głównie dzięki widocznemu w wielu restauracjach burgerowi Kobe, cena tego wspaniałego mięsa wciąż oscyluje wokół 800 dolarów za funt. Ale jeśli szukasz najlepszej sztuki w Tokio, przyjdź do Aragawa, w dzielnicy biznesowej Shinbashi. Tam możesz cieszyć się grubymi stekami z soczystej wołowiny Wagyu pochodzącej od pojonych sake krów, podawanej w prostym połączeniu soli, pieprzu i odrobiny musztardy. Danie jest po prostu idealne, ale koszt – zapewne w okolicach 550 dolarów od osoby – może źle wyglądać w bilansie.

Serendipity 3 w Nowym Jorku

Czekoladoholicy potrzebować będą tłustego konta bankowego i złożyć zamówienie z 48-godzinnym wyprzedzeniem aby radować się Golden Opulence Sundae w Serendipity 3. Ten deser za 1,000 dolarów opiera się na kilku robiących wrażenie składnikach, takich jak jadalne listki 23-karatowego złota, tahitańskie lody waniliowe z wanilią z Madagaskaru, rzadkie czekolady, prószone złotem migdały oraz trufle czekoladowe.

To dekadenckie danie podawane jest w pucharze z kryształu Baccarat, który możesz zatrzymać dla siebie na pamiątkę. Jeśli nie masz tak hojnego sponsora to spróbuj mrożonej gorącej czekolady, która za ułamek ceny oferuje równie wspaniałe wrażenia.

Mezzaluna w Bangkoku

Może to dziwne podróżować na Daleki Wschód aby spróbować najlepszej włoskiej kuchni na świecie, ale Mezzaluna w Bangkoku to absolutny szczyt kuchni śródziemnomorskiej. Lokalizacja jest również niczego sobie, na 65. piętrze Dome. Niestety włoska uczta w tej legendarnej restauracji – serwującej specjały takie jak carpaccio z wołowiny Wagyu i kawior z białej bieługi – wiąże się ze sporym rachunkiem. No ale dostaje się danie w pełni autentyczne, nawet woda do ciasta sprowadzana jest z Włoch.

Skyview Bar w Dubaju

Rachunek za drinki może porazić jeśli zamówisz kolejkę dla wszystkich w Barze Skyview w hotelu Burj Al Arab, szczególnie jeśli kompani piją super drogą 55-letnią Whisky Macallan Single Malt. Kilka kropel tego ekskluzywnego trunku kosztować będzie prawie 4,000 dolarów.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(14) "Travel Channel" ["meta_title"]=> string(69) "smaczne i drogie jedzenie, ciekawe restauracje na świecie, veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(191) "Czy zastanawialiście się kiedyś ile pieniędzy zostawiają w restauracjach bogacze? Poznaj najbardziej luksusowe restauracje na świecie i najdroższe dania tam serwowane. Poleca veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(8) "opr.red." ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(17) "-16.6113281227094" ["lng"]=> string(17) "-16.9811475863799" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words: Travel Channel

meta_title: smaczne i drogie jedzenie, ciekawe restauracje na świecie, veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Czy zastanawialiście się kiedyś ile pieniędzy zostawiają w restauracjach bogacze? Poznaj najbardziej luksusowe restauracje na świecie i najdroższe dania tam serwowane. Poleca veturo.pl

watermark:

interesting_places:

author: opr.red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: smaczne i drogie jedzenie, ciekawe restauracje na świecie, veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Czy zastanawialiście się kiedyś ile pieniędzy zostawiają w restauracjach bogacze? Poznaj najbardziej luksusowe restauracje na świecie i najdroższe dania tam serwowane. Poleca veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr.red.

meta_desc: Czy zastanawialiście się kiedyś ile pieniędzy zostawiają w restauracjach bogacze? Poznaj najbardziej luksusowe restauracje na świecie i najdroższe dania tam serwowane. Poleca veturo.pl