google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Kalendarz imprez na Lefkadzie

święta, Lefkada

Lefkada - nie do końca odkryta wyspa Grecji, na której można uprawiać różnorodne sporty wodne jak: kitesurfing, windsurfing, żeglarstwo czy nurkowanie, proponuje uczestnictwo w świętach religijnych i innych imprezach kulturalnych obchodzonych przez cały rok. Najwięcej z nich przypada na okres letni. Do najpopularniejszych imprez należy festiwal Valaoritia, powstały  ku uczczeniu pamięci poety nazwisku, od którego wzięła się nazwa wydarzenia czy też Międzynarodowy Festiwal Folkloru.

Kalendarz imprez na Lefkadzie Porto Katsiki

imagea.org

Lefkadę uważa się za miejscowość, która zapoczątkowała tradycję imprez o tematyce literatury czy sztuki. To właśnie tu rok rocznie spotykają się pasjonaci, którzy chcą podzielić się swoimi zwyczajami. 

Na czas festiwalu, wyspa zamienia się w miejsce pełne barw i tańca. Ulicami przechodzi parada śpiewających tancerzy ubranych w tradycyjne stroje i trzymający flagi. To przejście kończy się na plaży, gdzie tancerze z różnych krajów tańczą wspólnie taniec pokoju. 

Sierpień to miesiąc, gdzie przynajmniej raz w życiu, powinno się odwiedzić Lefkadę, aby uczestniczyć w tym szczególnym wydarzeniu. 

Innym ciekawym wydarzeniem w sierpniu jest – tradycyjny ślub, który ma na celu ożywienia dawnych zwyczajów związanych z sakramentem małżeństwa.

Grecki archipelag w południowo- zachodniej części Morza Egejskiego, ...

Dodekanez to niezwykły archipelag kilkunastu wysp (dokładnie 12, ...

Głównym składnikiem kuchni greckiej jest oliwa z oliwek, ...

Nazywana przez Wenecjan "Kwiatem Wschodu", jedna z najpiękniejszych ...

Oliwki i loiwa z oliwek, warzywa dojrzewające w ...

Wydarzenia turystyczne

https://veturo.pl/article/1737/lefkada-imprezy-kulturalne-valaoritia-miedzynarodowy-festiwal-fol/