google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

"Wyprawa w nieznane" - Premiery w czwartki, od 10 września o godz. 21:00

Josh dociera do najbardziej niedostępnych i ukrytych miejsc na świecie, podążając tropem niewyjaśnionych tajemnic i ukrytych skarbów z przeszłości. We wrześniu, razem z telewizją Travel Channel wybierzemy się na „Wyprawę w nieznane”.

"Wyprawa w nieznane" - Premiery w czwartki, od 10 września o godz. 21:00 Josh Gates - "Wyprawa w nieznane"

fot. mat. prasowe

Josh Gates, z wykształcenia archeolog, z zamiłowania poszukiwacz przygód, postanowił rozwikłać niektóre z najbardziej fascynujących tajemnic świata. Odkrywając dawno zaginione miasta i zakopane skarby, próbuje odkryć ich niewyjaśnione dotąd historie.

W pierwszym sezonie programu Josh prowadzi poszukiwania zaginionego miasta Imperium Khmerów, ukrytego głęboko w dżungli Kambodży. Udaje się także w podróż z Rosji do Niemiec,  gdzie bada stare, nazistowskie bunkry i szuka najdroższego w historii skradzionego skarbu Bursztynowej Komnaty. Josh podróżuje również po amerykańskim Środkowym Zachodzie, gdzie obala mity, jakie narosły wokół postaci Jesse’go Jamesa, a także stara się odnaleźć jego legendarny łup złota. Po gorączkowych poszukiwaniach funduje sobie rozrywkę w postaci zjazdu na linie z klifu w górach Wichita.

Odcinek 1  – Świątynia Zagłady
Josh Gates zapuszcza się w odludne, najeżone minami lądowymi dżungle Kambodży, by przeprowadzić śledztwo w sprawie zaginionego miasta imperium Khmerów i poszukuje legendarnej relikwii, która dała Królowi-Bogowi moc palenia wrogów.

Odcinek 2  – Legenda Jesee'ego Jamesa
Josh Gates podróżuje przez amerykański Środkowy Zachód w poszukiwaniu legendarnego złota, które padło łupem Jesse'ego Jamesa. Po drodze Josh obala mity, które narosły wokół tej postaci. Josh zjeżdża także na linie z klifu w górach Wichita i szuka skarbów na szlaku Buzzard Roost.

Odcinek 3  – Ósmy cud świata
Josh podróżuje szlakiem wiodącym z Rosji do Niemiec w poszukiwaniu najcenniejszego skradzionego obiektu w historii Bursztynowej Komnaty. Podążając śladem nazistowskich żołnierzy, Josh zwiedza porzucone bunkry i niebezpieczną niemiecką kopalnię.

Odcinek 4 – Amelia Earhart
W dwugodzinnym wydaniu specjalnym Josh zdobywa nowy dowód w sprawie słynnego zniknięcia Amelii Earhart. Z nadzieją, że znajdzie jej szczątki, najpierw odwiedza tereny zamieszkane przez tradycyjne plemiona Papui Nowej Gwinei, a kończy swoją wędrówkę na Fidżi.

Odcinek 5 – Złote miasto
Josh podąża Szlakiem Inków, przez Andy i peruwiańską Amazonię, by osiągnąć wysokość 6000 metrów i odnaleźć złote miasto. Wybrana przez niego trasa to okrężna droga prowadzącą do legendarnych ruin Machu Picchu.

Odcinek 6 – Zaginione złoto kapitana Morgana
Josh nurkuje na rafie Lajas u panamskiego wybrzeża, z nadzieją, że odnajdzie skrzynię skarbów pozostawioną na zatopionym okręcie legendarnego pirata, kapitana Morgana. Odwiedza także miasto Panama oraz współczesne cudo, czyli Kanał Panamski.

Odcinek 7 - Zaszyfrowane złoto
Josh przemierza odludzia Virginii w poszukiwaniu legendarnego skarbu Thomasa Beale'a, którego dzisiejszą wartość szacuje się na miliony. Zbacza też z drogi, żeby zajrzeć do Filadelfii, z nadzieją, że tam znajdzie brakujące elementy układanki.

Meksykiem nie sposób się nie zachwycić. Każdy kto ...

Meksyk jest czternastym pod względem wielkości krajem na ...

Żadna podróż do Meksyku nie może się odbyć ...

Barcelona - historyczna stolica Katalonii, miasto położone nad ...

Grecja przyciąga turystów nie tylko pięknymi widokami, smacznym ...

Jeśli zastanawiasz się dokąd zabrać swoją przyszłą (lub ...

https://veturo.pl/article/2063/travel-channel-wyprawa-w-nieznane/