„Wyprawa w nieznane” – Premiery w czwartki, od 10 września o godz. 21:00

Josh dociera do najbardziej niedostępnych i ukrytych miejsc na świecie, podążając tropem niewyjaśnionych tajemnic i ukrytych skarbów z przeszłości. We wrześniu, razem z telewizją Travel Channel wybierzemy się na „Wyprawę w nieznane”.

Josh Gates, z wykształcenia archeolog, z zamiłowania poszukiwacz przygód, postanowił rozwikłać niektóre z najbardziej fascynujących tajemnic świata. Odkrywając dawno zaginione miasta i zakopane skarby, próbuje odkryć ich niewyjaśnione dotąd historie.

W pierwszym sezonie programu Josh prowadzi poszukiwania zaginionego miasta Imperium Khmerów, ukrytego głęboko w dżungli Kambodży. Udaje się także w podróż z Rosji do Niemiec,  gdzie bada stare, nazistowskie bunkry i szuka najdroższego w historii skradzionego skarbu Bursztynowej Komnaty. Josh podróżuje również po amerykańskim Środkowym Zachodzie, gdzie obala mity, jakie narosły wokół postaci Jesse’go Jamesa, a także stara się odnaleźć jego legendarny łup złota. Po gorączkowych poszukiwaniach funduje sobie rozrywkę w postaci zjazdu na linie z klifu w górach Wichita.

Odcinek 1  – Świątynia Zagłady
Josh Gates zapuszcza się w odludne, najeżone minami lądowymi dżungle Kambodży, by przeprowadzić śledztwo w sprawie zaginionego miasta imperium Khmerów i poszukuje legendarnej relikwii, która dała Królowi-Bogowi moc palenia wrogów.

Odcinek 2  – Legenda Jesee’ego Jamesa
Josh Gates podróżuje przez amerykański Środkowy Zachód w poszukiwaniu legendarnego złota, które padło łupem Jesse’ego Jamesa. Po drodze Josh obala mity, które narosły wokół tej postaci. Josh zjeżdża także na linie z klifu w górach Wichita i szuka skarbów na szlaku Buzzard Roost.

Odcinek 3  – Ósmy cud świata
Josh podróżuje szlakiem wiodącym z Rosji do Niemiec w poszukiwaniu najcenniejszego skradzionego obiektu w historii Bursztynowej Komnaty. Podążając śladem nazistowskich żołnierzy, Josh zwiedza porzucone bunkry i niebezpieczną niemiecką kopalnię.

Odcinek 4 – Amelia Earhart
W dwugodzinnym wydaniu specjalnym Josh zdobywa nowy dowód w sprawie słynnego zniknięcia Amelii Earhart. Z nadzieją, że znajdzie jej szczątki, najpierw odwiedza tereny zamieszkane przez tradycyjne plemiona Papui Nowej Gwinei, a kończy swoją wędrówkę na Fidżi.

Odcinek 5 – Złote miasto
Josh podąża Szlakiem Inków, przez Andy i peruwiańską Amazonię, by osiągnąć wysokość 6000 metrów i odnaleźć złote miasto. Wybrana przez niego trasa to okrężna droga prowadzącą do legendarnych ruin Machu Picchu.

Odcinek 6 – Zaginione złoto kapitana Morgana
Josh nurkuje na rafie Lajas u panamskiego wybrzeża, z nadzieją, że odnajdzie skrzynię skarbów pozostawioną na zatopionym okręcie legendarnego pirata, kapitana Morgana. Odwiedza także miasto Panama oraz współczesne cudo, czyli Kanał Panamski.

Odcinek 7 – Zaszyfrowane złoto
Josh przemierza odludzia Virginii w poszukiwaniu legendarnego skarbu Thomasa Beale’a, którego dzisiejszą wartość szacuje się na miliony. Zbacza też z drogi, żeby zajrzeć do Filadelfii, z nadzieją, że tam znajdzie brakujące elementy układanki.

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(89) "Travel Channel - "Wyprawa w nieznane" Premiery w czwartki, od 10 września o godz. 21:00 " ["meta_desc"]=> string(0) "" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(14) "Travel Channel" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(-4.73191579920167981754275388084352016448974609375) ["lng"]=> float(-16.61132812268790104326399159617722034454345703125) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(true) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" }

key_words:

meta_title: Travel Channel - "Wyprawa w nieznane" Premiery w czwartki, od 10 września o godz. 21:00

meta_keys:

meta_desc:

watermark:

interesting_places:

author: Travel Channel

latlng: Array

highlight_search:

is_news: 1

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Travel Channel - "Wyprawa w nieznane" Premiery w czwartki, od 10 września o godz. 21:00

meta_keys:

meta_desc:

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: Travel Channel

meta_desc: