Tężnia w Ciechocinku

Ciechocinek – atrakcje dla seniora

Jesteś seniorem i planujesz pobyt w Ciechocinku? Oto najbardziej rozrywkowe miasto uzdrowiskowe w Polsce. Zadbasz tu nie tylko o zdrowie i ciało, ale również o ducha. Każdy senior znajdzie tu coś dla siebie, i na spokojne popołudnie, i na interesujący wieczór.

Codziennie, w godzinach popołudniowych i wieczornych, w ośrodkach, restauracjach i kawiarniach odbywają się koncerty, fajfy i dancingi. Nikt na nich nie pyta Was o wiek, ani stan zdrowia. Tańczą tu osoby w pełni sprawne, jak i te o kulach. Liczy się przede wszystkim uśmiech, pozytywne nastawienie i dobra zabawa. Oto Ciechocinek w całej okazałości. Nawet dla wnuków znajdzie się tutaj kilka atrakcji, które powinny zadowolić każdego wnuczka i dostarczyć dziadkom nieco wrażeń.

Jeśli podczas spacerów lub miedzy zabiegami będzie mieć ochotę na coś słodkiego, to z czystym sumieniem możemy zaprosić Was do Cukierni Wiedeńskiej- Cafe, na gorącą czekoladę i ciasto. Fakt, że jest tam zawsze dość tłoczno mówi sam za siebie. Słynne restauracje „Teatralna” i „Bristol” oprócz dań kuchni polskiej, oferują także możliwość wzięcia udziału w fajfach tanecznych, dancingach i koncertach, których celem jest umilenie czasu kolacji.
Nie można jednak wyjechać z Ciechocinka nie zaglądając do Pierogarni, na ulicy Broniewskiego. Zjecie tam jedyne w swoim rodzaju, oparte na tradycyjnych przepisach pierogi z wody i pieca, a także naleśniki na słodko lub wytrawne. Po prostu palce lizać.

To właśnie w Ciechocinku powstały największe Tężnie solankowe w Europie. Powietrze w ich obrębie ma właściwości profilaktyczne i lecznicze, szczególnie dla osób z chorobami układu oddechowego. W sezonie wiosennym i letnim wejście na obszar tężniowy jest płatne.

Zabytkowa Warzelnia Soli znajduje się około 1,5 kilometra od Tężni. Znajdują się w niej narzędzia do wydobywania soli na przestrzeni ostatnich 170 lat. W tym miejscu zapoznacie się również z historią tego procesu oraz z metodami powstawania Szlamu i Ługu Ciechocińskiego. Bilety wstępu kosztują do 2 do 4 złotych.

Polowa Cerkiew Prawosławna zbudowana została bez użycia gwoździ. Oprócz miejsca modlitwy, w kościele było również kasyno, szkoła, świetlica i magazyn. Obecnie Cerkiew jest znowu świątynią, przy której utworzono Prawosławną Parafię Wojskową. Cerkiew można zwiedzać we wtorki od 14.00 do 16.00.

Fontanna Grzybek to miejsce spotkań seniorów, w Ciechocinku, zarówno tych przyjezdnych jak i mieszkańców miasta. Seniorzy zawierają tu nie tylko nowe znajomości, ale również korzystają zdrowotnie – powietrze przy fontannie posiada wysokie stężenie jodu. Pod fontanną znajduje się głęboki prawie na pół kilometra odwiert, którego solanka pompowana jest do tężni.

Pijalnia Wód Mineralnych to miejsce, w którym można posmakować słynnej wody mineralnej „Krystynka” prosto z jej źródła. Nie do pogardzenia jest także możliwości zakupu naturalnych kosmetyków do ciała. Spragnionych artyzmu z pewnością zachwyci przepiękna architektura oraz drewniane koronki, które zdobią budynek Pijalni.

Jeśli po całym dniu zabiegów i zwiedzania, macie ochotę jeszcze „poszaleć”, zapraszamy Was do wzięcia udziału w dancingach i wieczorkach zapoznawczych, w słynnym Domu Zdrojowym i większości restauracji. Tego typu imprezy organizują również ośrodki uzdrowiskowe, sanatoria i restauracje. Warto zatem popytać innych kuracjuszy gdzie się wybierają. Ci, którzy do Ciechocinka przyjeżdżają co roku, na pewno dysponują w tym temacie dość sporą wiedzą. I z pewnością chętnie wciągnął do zabawy w najczęściej odwiedzanym kurorcie w Polsce.

Najnowsze oferty pracy w opiece seniora w Niemczech znajdziesz na stronie: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(65) "Ciechocinek atrakcje dla seniora, Kujawy, uzdrowiska, sanatorium." ["meta_desc"]=> string(88) "Ciechocinek - atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca - dowiedz się więcej na veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(8) "Redakcja" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(52.88014326027799683060948154889047145843505859375) ["lng"]=> float(18.789367673161198268871885375119745731353759765625) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Ciechocinek atrakcje dla seniora, Kujawy, uzdrowiska, sanatorium.

meta_keys:

meta_desc: Ciechocinek - atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca - dowiedz się więcej na veturo.pl

watermark:

interesting_places:

author: Redakcja

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Ciechocinek atrakcje dla seniora, Kujawy, uzdrowiska, sanatorium.

meta_keys:

meta_desc: Ciechocinek - atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca - dowiedz się więcej na veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: Redakcja

meta_desc: Ciechocinek - atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca - dowiedz się więcej na veturo.pl