google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Ciechocinek - atrakcje dla seniora

Jesteś seniorem i planujesz pobyt w Ciechocinku? Oto najbardziej rozrywkowe miasto uzdrowiskowe w Polsce. Zadbasz tu nie tylko o zdrowie i ciało, ale również o ducha. Każdy senior znajdzie tu coś dla siebie, i na spokojne popołudnie, i na interesujący wieczór.

Ciechocinek - atrakcje dla senioraTężnia w Ciechocinku

fot. fotolia.pl

Codziennie, w godzinach popołudniowych i wieczornych, w ośrodkach, restauracjach i kawiarniach odbywają się koncerty, fajfy i dancingi. Nikt na nich nie pyta Was o wiek, ani stan zdrowia. Tańczą tu osoby w pełni sprawne, jak i te o kulach. Liczy się przede wszystkim uśmiech, pozytywne nastawienie i dobra zabawa. Oto Ciechocinek w całej okazałości. Nawet dla wnuków znajdzie się tutaj kilka atrakcji, które powinny zadowolić każdego wnuczka i dostarczyć dziadkom nieco wrażeń.

Jeśli podczas spacerów lub miedzy zabiegami będzie mieć ochotę na coś słodkiego, to z czystym sumieniem możemy zaprosić Was do Cukierni Wiedeńskiej- Cafe, na gorącą czekoladę i ciasto. Fakt, że jest tam zawsze dość tłoczno mówi sam za siebie. Słynne restauracje „Teatralna” i „Bristol” oprócz dań kuchni polskiej, oferują także możliwość wzięcia udziału w fajfach tanecznych, dancingach i koncertach, których celem jest umilenie czasu kolacji.
Nie można jednak wyjechać z Ciechocinka nie zaglądając do Pierogarni, na ulicy Broniewskiego. Zjecie tam jedyne w swoim rodzaju, oparte na tradycyjnych przepisach pierogi z wody i pieca, a także naleśniki na słodko lub wytrawne. Po prostu palce lizać.

To właśnie w Ciechocinku powstały największe Tężnie solankowe w Europie. Powietrze w ich obrębie ma właściwości profilaktyczne i lecznicze, szczególnie dla osób z chorobami układu oddechowego. W sezonie wiosennym i letnim wejście na obszar tężniowy jest płatne; jednorazowy bilet można nabyć w cenie od 1,5 do 3,5 złotego. Wejście na Tarasy Widokowe lub do Groty Solankowej jest dodatkowo płatne od 2,5 do 5 złotych.

Zabytkowa Warzelnia Soli znajduje się około 1,5 kilometra od Tężni. Znajdują się w niej narzędzia do wydobywania soli na przestrzeni ostatnich 170 lat. W tym miejscu zapoznacie się również z historią tego procesu oraz z metodami powstawania Szlamu i Ługu Ciechocińskiego. Bilety wstępu kosztują do 2 do 4 złotych.

Polowa Cerkiew Prawosławna zbudowana została bez użycia gwoździ. Oprócz miejsca modlitwy, w kościele było również kasyno, szkoła, świetlica i magazyn. Obecnie Cerkiew jest znowu świątynią, przy której utworzono Prawosławną Parafię Wojskową. Cerkiew można zwiedzać we wtorki od 14.00 do 16.00.

Fontanna Grzybek to miejsce spotkań seniorów, w Ciechocinku, zarówno tych przyjezdnych jak i mieszkańców miasta. Seniorzy zawierają tu nie tylko nowe znajomości, ale również korzystają zdrowotnie – powietrze przy fontannie posiada wysokie stężenie jodu. Pod fontanną znajduje się głęboki prawie na pół kilometra odwiert, którego solanka pompowana jest do tężni.

Pijalnia Wód Mineralnych to miejsce, w którym można posmakować słynnej wody mineralnej „Krystynka” prosto z jej źródła. Nie do pogardzenia jest także możliwości zakupu naturalnych kosmetyków do ciała. Spragnionych artyzmu z pewnością zachwyci przepiękna architektura oraz drewniane koronki, które zdobią budynek Pijalni.

Jeśli po całym dniu zabiegów i zwiedzania, macie ochotę jeszcze „poszaleć”, zapraszamy Was do wzięcia udziału w dancingach i wieczorkach zapoznawczych, w słynnym Domu Zdrojowym i większości restauracji. Tego typu imprezy organizują również ośrodki uzdrowiskowe, sanatoria i restauracje. Warto zatem popytać innych kuracjuszy gdzie się wybierają. Ci, którzy do Ciechocinka przyjeżdżają co roku, na pewno dysponują w tym temacie dość sporą wiedzą. I z pewnością chętnie wciągnął do zabawy w najczęściej odwiedzanym kurorcie w Polsce.

Aleksandrów Kujawski zlokalizowany w powiecie aleksandrowskim województwa kujawsko-pomorskiego ...

Ciechocinek znany jest głównie jako miasto uzdrowiskowe, ale ...

Włocławek to niewielkie miasto w kujawsko-pomorskim które dziś ...

atrakcje

https://veturo.pl/article/2121/ciechocinek-atrakcje-ciekawe-miejsca-dla-seniora/