Wieczór górski na hali Ornak

Schronisko Górskie PTTK na Hali Ornak w Dolinie Kościeliskiej oraz Muzeum Tatrzańskie serdecznie zapraszają 27 listopada na kolejne spotkanie z cyklu „W stronę Pysznej i tatrzańskiej poezji…” poświęcone górskiej tradycji i schronisku na Pysznej.

Na turystów, którzy tego dnia trafią na Ornak czeka moc atrakcji. Spotkanie rozpocznie spektakl pod tytułem „Znaczy, wyprawy nie będzie”, w którym wystąpią aktorzy Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza „Witkacego” w Zakopanem: Joanna Banasik i Krzysztof Najbor. Akcja tego spektaklu objęta jest ścisłą tajemnicą, ale zdradzimy, że dotyczy rejonu Doliny Pyszniańskiej, a oparta jest częściowo na książce „W stronę Pysznej”, autorstwa Wandy Gentil-Tippenahuer i Stanisława Zielińskiego. Scenariusz: Hanka Gąsienica-Daniel. 

Później odbędzie się prezentacja multimedialna „Udane wyprawy narciarskie i te…”. Wojciech Szatkowski z Muzeum Tatrzańskiego zabierze nas w świat drewnianych nart, fok, Pysznej, Koprowej, Niewcyrki – świat narciarskiej wyrypy sprzed 80 lat. Nie zabraknie opowieści o bohaterach tamtych lat: Rudej Wandzie, Józefie Oppenheimie, Leonie Lorii, Stanisławie Zdybie, Mieczysławie Karłowiczu, Mariuszu Zaruskim i innych. „Poezje, listy, zapiski i pamiętniki” zaprezentują aktorzy Teatru „Witkacego”, z pomocą naszej koleżanki – Teresy Szeptyńskiej z Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza w Zakopanem (filii Muzeum Tatrzańskiego). Nie zabraknie również muzyki: Maciek Cisło zagra na gitarze, a Kuba Hubicki na akordeonie. Zobaczymy też fotografie Hanki Gąsienicy-Daniel i malarstwo Pawła Wierciocha. Na wieczór zapewniamy również wspaniałą atmosferę, dobry poczęstunek i blask świec, bo Ornak to magiczne miejsce w sercu gór. Nie wierzysz? Zaglądnij do Schroniska w ten piątkowy wieczór, a przekonasz się, że magia gór w tym miejscu jest szczególnie widoczna. A czasy pierwszych pionierów nart i taterników wracają do nas dzięki wspomnieniom i pyszniańskim opowieściom.

Serdecznie zaprasza: Muzeum TatrzańskieSchronisko Górskie PTTK na Hali Ornak

Wstęp wolny 

 

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(72) "Zakopane - WIECZÓR GÓRSKI: W STRONĘ PYSZNEJ I TATRZAŃSKIEJ POEZJI…" ["meta_desc"]=> string(0) "" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(34) "Małopolska - atrakcje turystyczne" ["author"]=> string(19) "Muzeum Tatrzańskie" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(49.26806182517930210451595485210418701171875) ["lng"]=> float(19.880490300272899872879861504770815372467041015625) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" }

key_words:

meta_title: Zakopane - WIECZÓR GÓRSKI: W STRONĘ PYSZNEJ I TATRZAŃSKIEJ POEZJI…

meta_keys:

meta_desc:

watermark:

interesting_places: Małopolska - atrakcje turystyczne

author: Muzeum Tatrzańskie

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Zakopane - WIECZÓR GÓRSKI: W STRONĘ PYSZNEJ I TATRZAŃSKIEJ POEZJI…

meta_keys:

meta_desc:

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: Muzeum Tatrzańskie

meta_desc: