Rynek Główny w Krakowie

Na weekend do Krakowa

Kraków to jedno z najciekawszych miast w Polsce. Jeden weekend to za mało, aby obejrzeć wszystkie interesujące miejsca, ale przy dobrej organizacji można odwiedzić najciekawsze krakowskie zabytki. Jak zaplanować taki wyjazd, aby zobaczyć jak najwięcej?

Pierwszym punktem wycieczki powinien być oczywiście Rynek Główny w Krakowie. Rynek powstał w XIII wieku. Znajduje się na nim szereg ważnych zabytków, które mają ogromne znaczenie kulturowe i historyczne. Są to przede wszystkim Sukiennice, Kościół Mariacki, Wieża Ratuszowa oraz Kościół św. Wojciecha. Na rynku odbywa się także wiele interesujących imprez kulturalnych, dlatego przed przyjazdem do Krakowa warto sprawdzić nadchodzące wydarzenia. 

Trudno wyobrazić sobie wycieczkę po Krakowie bez odwiedzenia Wawelu, gdzie znajduje się kompleks zabytków. Obowiązkowo trzeba obejrzeć Zamek królewski ze skarbcem koronnym oraz Katedrę, gdzie można zobaczyć groby królów. W Katedrze znajduje się również czarny krucyfiks, który słynie z cudów oraz Krypta Wieszczów z grobowcami Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego. Na turystów czeka także Smocza Jama, która miała należeć do legendarnego smoka. 

Kolejnym wartym zobaczenia miejscem w Krakowie jest Kazimierz, czyli zabytkowa dzielnica żydowska, która przez długi czas była oddzielnym miastem. Tutaj warto odwiedzić między innymi Starą Synagogę, Synagogę Tempel oraz cmentarz żydowski. To właśnie na Kazimierzu odbywa się Festiwal Kultury Żydowskiej, który jest znany na całym świecie. To także idealne miejsce dla wszystkich osób, które chcą spróbować tradycyjnej kuchni żydowskiej, ponieważ w tej dzielnicy znajduje się wiele restauracji serwujących takie dania. 

Podczas wertowania stron internetowych w poszukiwaniu najlepszej oferty z pewnością należy zaczerpnąć informacji, w jaki sposób szybko i bezpiecznie wziąć chwilówkę.

Koszty wyjazdu do Krakowa będą zależały od wielu czynników, między innymi od wybranych noclegów. Należy również wziąć pod uwagę różne bilety wstępu oraz wydatki na inne atrakcje. Jest to jedno z tych miast, które trzeba koniecznie odwiedzić.

Więcej informacji na ten temat znajdziemy tutaj

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(34) "Na weekend do Krakowa - Veturo.pl " ["meta_desc"]=> string(79) "Dowiedz się na veturo.pl jak zaplanować krótki wyjazd na weekend do Krakowa." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(34) "Małopolska - atrakcje turystyczne" ["author"]=> string(8) "Redakcja" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(50.06123705287100023042512475512921810150146484375) ["lng"]=> float(19.94121551237039824400198995135724544525146484375) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Na weekend do Krakowa - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Dowiedz się na veturo.pl jak zaplanować krótki wyjazd na weekend do Krakowa.

watermark:

interesting_places: Małopolska - atrakcje turystyczne

author: Redakcja

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Na weekend do Krakowa - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Dowiedz się na veturo.pl jak zaplanować krótki wyjazd na weekend do Krakowa.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: Redakcja

meta_desc: Dowiedz się na veturo.pl jak zaplanować krótki wyjazd na weekend do Krakowa.