Funkcjonalność, czyli najważniejsza cecha bagażu podręcznego

Duża walizka podróżna jest oczywiście nieodłącznym elementem każdej dłuższej wycieczki, jednak o ile życie było by prostsze gdybyśmy umieli stworzyć bagaż podręczny o nieograniczonej lub bardzo dużej pojemności. Mały, poręczny, można go wszędzie zabrać oraz łatwo przetransportować, a taka walizka tylko zawadza (nie mówiąc już o tym że jest ciężka).

Nie dysponujemy jednak magią, by stan ten zmienić (choć wielu z nas nadal czeka na list z Hogwartu), dlatego należy popracować nad umiejętnościami tworzenia w pełni funkcjonalnego bagażu podręcznego przy pomocy dostępnych metod. Jak się do tego zabrać i jak osiągnąć pożądany efekt? O tym w dalszej części artykułu.

Nie ma nic lepszego niż plecak!
Lubimy żartować, że damska torebka to tak naprawdę czarna dziura – wrzucone do niej przedmioty lubią znikać i pojawiać się w najmniej spodziewanym momencie. Jest w tym jednak trochę prawdy, ale nie dlatego, że jej pojemność jest po prostu nieodpowiednia, a raczej z powodu jej wad użytkowych. Czasem nawet kobieta ma problem by znaleźć w niej potrzebny przedmiot (klucze, portfel, dokumenty, chusteczki higieniczne), a to nie wpływa zbyt dobrze na jej funkcjonalność. O wiele lepiej sprawdzi się w tym zadaniu plecak. Nie musi być on duży i drogi, ważne jednak by posiadał możliwość organizacji jego wnętrza. Kilka kieszeni, sprytne przegródki, oraz podział przestrzeni (w przeciwieństwie do wielu damskich torebek) znacznie pomogą nam w organizacji bagażu. Z plecakiem szybki i łatwy dostęp do najbardziej potrzebnych przedmiotów jest czymś zupełnie naturalnym (o ile odpowiednio go spakowaliśmy). Bagaż podręczny to coś co zabieramy ze sobą na pokład samolotu, a lot może trwać tu kilka godzin. Jeśli więc nie lubisz trzymać dokumentów, telefonu czy portfela w kieszeniach spodni to plecak na pewno sprawdzi się w tym zadaniu. Różny rozmiar kieszonek pozwoli ci na precyzyjne umieszczenie zarówno małych, jak i dużych przedmiotów.

Jaki plecak kupić?
Bagaż podręczny wymaga by był on nie tylko nie zbyt duży, ale i wygodny, w końcu to on będzie towarzyszył nam podczas całej podróży i nie wykluczone, że wspomoże nas podczas zwiedzania, czy pieszych wycieczek na łono przyrody. Dobry plecak powinien więc mieć dużo kieszeni zapinanych na zamek błyskawiczny (najszybsze i najbardziej szczelne zapięcie), możliwość łatwego dopasowania wielkości ramiączek oraz być solidnie wykonany, by co bardziej wartościowe przedmioty i sprzęt elektroniczny były w nim w 100% bezpieczne. Estetyka jest tu kwestią drugorzędną, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by podczas wizyty w sklepie (np. w sklepie z asortymentem sportowym) wybrać najbardziej satysfakcjonujący nas wizualnie model – a jest zazwyczaj w czym wybierać.

Inne zalety plecaków
Coraz częściej można zaobserwować, że turyści z naszego kraju przestawiają się z walizek właśnie na plecaki. Bo wygodniej, bo łatwiej znaleźć w nich potrzebne rzeczy, no i oczywiście ich cena jest o wiele bardziej atrakcyjna. Plecak jako bagaż podręczny możemy zabrać także na pokład samolotu. Modele mogą się tu bardzo różnić, więc zarówno kobiety jak mężczyźni powinni znaleźć satysfakcjonujący ich design. Wygoda użytkowania wiąże się także z materiałem, z jakiego wykonany jest plecak. Oddychające i miękkie paski zakładane na ramiona, solidne zamki oraz nieprzemakalność to absolutna podstawa dobrze dobranego plecaka podróżnego. Ten rodzaj bagażu możesz dostosować do swoich potrzeb (wiele elementów jest tu ruchomych czy wręcz możliwych do odpięcia). Nie ma bardziej funkcjonalnej opcji niż plecak, także życzymy miłej podróży!

Za warstwę merytoryczną artykułu odpowiada redakcja Bagaż-Turysty.pl

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(65) "Funkcjonalność, czyli najważniejsza cecha bagażu podręcznego" ["meta_desc"]=> string(0) "" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(16) "Poradnik turysty" ["author"]=> string(8) "Redakcja" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(17) "-17.7539062475286" ["lng"]=> string(17) "-6.74316774596852" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" }

key_words:

meta_title: Funkcjonalność, czyli najważniejsza cecha bagażu podręcznego

meta_keys:

meta_desc:

watermark:

interesting_places: Poradnik turysty

author: Redakcja

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Funkcjonalność, czyli najważniejsza cecha bagażu podręcznego

meta_keys:

meta_desc:

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: Redakcja

meta_desc: