Trzy gwiazdki w standardzie. Hotele w Polsce

Przeglądasz oferty hoteli i zastanawiasz się co kryje się pod tymi trzema gwiazdkami przy nazwie? Zdarzało Ci się być w trzygwiazdkowym hotelu i cierpieć męki z powodu brudnej łazienki i niedziałającego telewizora? A może wręcz zapłaciłeś grosze, a standard przerósł Twoje najśmielsze oczekiwania? Podpowiemy Ci czego możesz wymagać od hotelu trzygwiazdkowego!

Hotel trzygwiazdkowy powinien charakteryzować się umiarkowanym standardem. W końcu znajduje się idealnie w środku pomiędzy jedną gwiazdką najniższego poziomu, a pięciogwiazdkowymi centrami hotelowo-usługowo-konferencyjnymi.

Pokój

W pokoju powinno znajdować się podstawowe wyposażenie. Szafa lub wnęka garderobiana powinna zapewniać co najmniej po trzy wieszaki na jedną osobę. Miejsce do spania – zależnie od przeznaczenia pokoju, powinno zawierać łóżko jednoosobowe 90x200xm lub dwuosobowe o wymiarach 140x200cm. Dodatkowo przy łóżku powinien znajdować się stolik lub szafka nocna z lampką do pracy. Możemy się spodziewać biurka lub stołu z minimum dwoma krzesłami. Dopełniając cały wystrój na podłodze znajdziemy wykładzinę dywanową bądź dywaniki przy łóżkach, zasłony, żaluzje lub rolety. W szafce powinniśmy znaleźć szklanki oraz wodę butelkowaną. W standardzie otrzymamy radio, telewizor, telefon oraz materiały piśmiennicze.

Łazienka

Wyposażenie łazienki jest zaopatrzone w kabinę prysznicową z osłoną lub wannę z baterią i natryskiem. Umywalka powinna być połączona z blatem lub półką. Toaleta znajduje się w tym samym pomieszczeniu. Cały wystrój uzupełnia lustro, gniazdko, śmietnik plus dodatkowo mini mydełka, szampony, ręczniki (kąpielowe i do rąk).

Obsługa gości

W hotelu trzygwiazdkowym możemy oczekiwać usługi budzenia, przechowalni bagażu, wartościowych przedmiotów lub pieniędzy. Należy podpytać się przy rejestracji jak często będą sprzątane pokoje – standardowo jest to robione codziennie, jednak można poprosić o inny harmonogram zmiany pościeli.

Room service dostępny jest co najmniej 18 godzin na dobę. Na życzenie można skorzystać z usługi prania, prasowania, czyszczenia odzieży, zmiany pościeli oraz ręczników co trzeci dzień.

Restauracja

Do ceny za pokój wliczana jest opłata za śniadanie. W hotelu znajduje się również minimum jedna restauracja oraz bar kawowy lub bar przekąskowy. Jednak należy pamiętać, że dopuszcza się brak restauracji, gdy ta znajduje się w bliskiej odległości od placówki.

Konferencje

W hotelu trzygwiazdkowym powinniśmy mieć możliwość skorzystania z dwóch sal konferencyjnych. Jest to bardzo przydana informacja dla firm planujących dwudniowe konferencje. W jednym miejscu zapewnią swoim pracownikom miejsce pracy, wypoczynku oraz posiłków. „Wystarczy zejść na poziom -1 naszego hotelu, aby na chwilę zapomnieć o służbowych sprawach, które przez cały dzień zaprzątały Państwa głowę. Udając się do klubu After Five zlokalizowanego w hotelowych podziemiach, na górze pozostawią Państwo myśli o biznesplanach, raportach do przygotowania oraz napiętych harmonogramach. Przy wspólnej grze w bilard, podczas niezobowiązujących rozmów przy spokojnej muzyce, będą Państwo mogli lepiej poznać swoich współpracowników” zapewnia Best Western Hotel Felix.

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(45) "Trzy gwiazdki w standardzie. Hotele w Polsce " ["meta_desc"]=> string(0) "" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(16) "Poradnik turysty" ["author"]=> string(8) "Redakcja" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(17) "-7.64648437393565" ["lng"]=> string(17) "-2.23240613966726" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(true) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" }

key_words:

meta_title: Trzy gwiazdki w standardzie. Hotele w Polsce

meta_keys:

meta_desc:

watermark:

interesting_places: Poradnik turysty

author: Redakcja

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik: 1

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Trzy gwiazdki w standardzie. Hotele w Polsce

meta_keys:

meta_desc:

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: Redakcja

meta_desc: