google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Używanie sprzętu elektronicznego podczas lotu samolotem

Podczas lotu samolotem korzystnie ze sprzętów takich jak tablety, telefony komórkowe lub laptopy jest utrudnione. Pasażerowie mogą wnieść na pokład samolotu różne urządzenia, jednak wcześniej zobligowani są okazać je podczas kontroli bezpieczeństwa na lotnisku. W trakcie lotu urządzenia elektroniczne należy przełączyć na tryb „samolot/offline”.

Używanie sprzętu elektronicznego podczas lotu samolotemwnetrze samolotu

fot. materiały prasowe

Kontrola bezpieczeństwa na lotnisku

Każdy pasażer ma prawo wnieść na pokład samolotu sprzęty elektroniczne lub elektryczne.  Lotniska, m.in. Poznań Ławica, przed każdym odlotem prowadzą kontrolę bezpieczeństwa. Polega ona na tym, że każdy pasażer przed wejściem do samolotu zobowiązany jest wyjąć z bagażu wszystkie urządzenia i umieścić je w pojemniku. Ze względu na ryzyko kradzieży lub uszkodzenia, wartościowe sprzęty warto mieć zawsze w bagażu podręcznym. Pasażerowie mogą mieć na pokładzie sprzęty takie jak suszarki, tostery czy prostownice, jednak w trakcie lotu nie mogą z nich korzystać.

Korzystanie z urządzeń w samolocie

W momencie startowania i lądowania samolotu pasażerowie nie mogą korzystać ze sprzętów elektronicznych – w tym czasie wszelkie urządzenia powinny być wyłączone, gdyż mogą zakłócać pracę samolotu. Stewardessa lub stewardess poinformuje pasażerów, kiedy należy wyłączyć wszelkie urządzenia. Używanie tabletów, odtwarzaczy MP3 i MP4, iPodów, laptopów, czytników e-booków i przenośnych odtwarzaczy DVD dozwolone jest w chwili, gdy samolot osiągnie odpowiednią wysokość i przez głośniki usłyszymy komunikat o możliwości odpięcia pasów. W samolocie należy zadbać o należytą etykietę pasażerską. Korzystanie ze sprzętów elektronicznych nie powinno być powodem dyskomfortu pozostałych pasażerów. Dlatego, aby uniknąć interwencji ze strony załogi samolotu, lepiej nie słuchać ulubionej muzyki zbyt głośno. W samolocie można korzystać z aparatów fotograficznych i kamer. Ich właściciele muszą jednak wyłączyć lampę błyskową, aby flesz nie przeszkadzał współpasażerom. Podczas lotu ograniczone są także funkcje telefonu
komórkowego, który należy ustawić w trybie „offline/samolot”, uniemożliwiającym wykonywanie połączeń i pisanie SMS-ów.

Paryż to jedna z tych europejskich stolic, którą ...

Serwis YouTube z roku na rok staje się ...

Dlaczego właściwie ten szlak zyskał miano najbardziej niebezpiecznego ...

Dotychczas wszystkie te osoby z Polski, które zainteresowane ...

Tak, w końcu! W końcu nadszedł ten czas, ...

Są stabilne i nadają się do ustawienia również ...

https://veturo.pl/article/2317/telefon-w-samolocie-podczas-lotu/