Zagraniczny wyjazd narciarski – jak się dobrze bawić i nie zbankrutować?

Nasza polska zima jest w tym roku wyjątkowo kapryśna, zwłaszcza dla narciarzy – obecnie działa zaledwie kilka wyciągów! Warto więc pomyśleć o wyjeździe na zagraniczne stoki, co niestety wiąże się z większymi wydatkami. Jak cieszyć się wyjazdem i jednocześnie nie wydać zbyt wiele?

Rozsądne pakowanie bagażu
Przede wszystkim musimy dokładnie zaplanować wydatki. Spontaniczne wyjazdy mają to do siebie, że generują spontaniczne płatności – zapomnieliśmy kasku, trzeba kupić, zgubiła się jedna rękawica narciarska? No cóż, kupmy kolejną parę. Takich nagłych wydatków można bardzo łatwo uniknąć.

Jeszcze zanim zaczniesz pakować torbę, dokładnie przemyśl, co będzie Ci potrzebne. Najlepiej: zrób listę i trzymaj się jej pakując rzeczy. W czasie pakowania upewniasz się czy masz wszystkie elementy bagażu, a to da Ci spokój ducha! Tak samo postępuj z pakowaniem sprzętu narciarskiego: przygotuj wszystko zawczasu i dopiero później rozpocznij pakowanie. Pamiętaj o dokumentach, w tym ubezpieczeniowych.

Wybierz optymalny środek transportu
Zanim zaczniesz na dobre planować swój zimowy urlop, zastanów się czym chcesz jechać. Jeśli zależy Ci przede wszystkim na doskonałych warunkach narciarskich, a poza tym cel destynacji jest nieokreślony – warto zapolować na ofertę tanich linii lotniczych. Pamiętaj jednak, że lot samolotem wiąże się z limitem bagażowym, przez co nieopłacalnym może stać się zabieranie własnego sprzętu narciarskiego.

Generalnie w trakcie sezonu urlopowego (czy to letniego, czy też zimowego) ceny biletów mają tendencję wzrostową; jednak niejednokrotnie może nam się udać kupić pojedyncze promocyjne miejsca. Zazwyczaj jest to promocja typu last minute (pozostały ostatnie wolne miejsca, więc operator lotu obniża ich cenę, żeby zapełnić cały samolot), jednak mogą to być także promocje skierowane do stałych klientów.

Jeśli jednak nie udało się wykupić tanich biletów lotniczych, pozostają nam naziemne środki transportu. Raczej trudno bez przesiadek dotrzeć pociągiem czy autokarem z Warszawy do włoskich Dolomitów, więc decydujemy się na samochód. W celu nieprzepłacania za paliwo warto zapełnić wszystkie miejsca w swoim pojeździe. Jeśli brakuje Ci pasażerów, możesz spróbować znaleźć kompana na specjalnie do tego przeznaczonych portalach, dzięki czemu spadnie koszt paliwa na jedną osobę!

Wymień walutę jeszcze w Polsce
Kolejnym sposobem na oszczędności jest zorganizowanie finansów: oczywiście najwygodniej i najszybciej jest płacić wszędzie kartą. Musisz jednak pamiętać, że podczas płatności w obcej walucie, bank automatycznie wymienia obcą walutę na złotówki po własnym kursie – a zazwyczaj kurs ten jest dla nas niekorzystny.

Jak oszczędzać, na wymianie waluty? Jest pewien bardzo prosty sposób: kantor internetowy – ergokantor.pl. Dzięki wymianie walut online oszczędzasz aż do 8% (w porównaniu do ofert kantorów stacjonarnych lub banków)! Sprawdź, ile dokładnie oszczędzisz na konkretnej transakcji i skorzystaj z umieszczonego na stronie ergokantor.pl Kalkulatora Korzyści.

Korzystanie z wymiany walut w internetowym serwisie to same plusy: wygoda i komfort, szybkość i pewność transakcji, pełne bezpieczeństwo i… oszczędność.

Aby dokonać wymiany potrzebujemy dwóch rachunków bankowych (złotówkowy oraz walutowy – w walucie, którą chcemy kupować lub sprzedawać). Zarejestrowanie się w serwisie wymiany walut zajmuje dosłownie chwilę, wystarczy tylko podać dane, które są niezbędne do wykonywania przelewów oraz numer telefonu i adres maila.

Następny etap to już dokonanie transakcji: zatwierdzamy interesującą nas walutę, kwotę oraz kurs. Teraz pozostało nam tylko dokonać przelewu w jednej walucie na podane konto kantoru internetowego i oczekiwać na przelew zwrotny w drugiej walucie. Całość transakcji trwa zazwyczaj 15 do 30 minut, Klient może zlecać transakcje 24h/dobę 7 dni w tygodniu, kantor księguje przelewy w godzinach pracy (tj. w dni robocze od godziny 8.00 do 17.00).

Za wszelkie zagraniczne koszty płać własną kartą do swojego konta walutowego.

Poznaj okolicę… przed wyjazdem!
Zanim zdecydujesz do, którego z kurortów się udasz – sprawdź ceny. Będziesz potrzebować skipassów, sprzętu narciarskiego, zobacz menu w kilku knajpkach – dzięki temu będziesz mógł wstępnie zaplanować swoje wydatki!

Zarezerwuj nocleg w hotelu online – dzięki temu możesz liczyć na rabat (często w portalach rezerwacyjnych znajdziesz lepszą cenę niż w standardowym cenniku), a także oszczędzisz sobie poszukiwań miejsca do spania na ostatnią chwilę, a tym samym wielu nerwów.

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(77) "Zagraniczny wyjazd narciarski – jak się dobrze bawić i nie zbankrutować?" ["meta_desc"]=> string(91) "Jak zaoszczędzić na wyjeździe narciarskim? dowiesz się z naszego artykułu na veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(16) "Poradnik turysty" ["author"]=> string(15) "mat. promocyjne" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(17) "-18.6328124974062" ["lng"]=> string(16) "2.55676607059866" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(true) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" }

key_words:

meta_title: Zagraniczny wyjazd narciarski – jak się dobrze bawić i nie zbankrutować?

meta_keys:

meta_desc: Jak zaoszczędzić na wyjeździe narciarskim? dowiesz się z naszego artykułu na veturo.pl

watermark:

interesting_places: Poradnik turysty

author: mat. promocyjne

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik: 1

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Zagraniczny wyjazd narciarski – jak się dobrze bawić i nie zbankrutować?

meta_keys:

meta_desc: Jak zaoszczędzić na wyjeździe narciarskim? dowiesz się z naszego artykułu na veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: mat. promocyjne

meta_desc: Jak zaoszczędzić na wyjeździe narciarskim? dowiesz się z naszego artykułu na veturo.pl