Szczecinek - atrakcje turystyczne

Szczecinek to turystyczna perła Pojezierza Drawskiego. Doskonałe zaplecze rekreacyjno - sportowe z  najdłuższym na świecie wyciągiem do nart wodnych,  basenem, stadionem, nowoczesnymi  halami i boiskami sportowymi.

Szczecinek - atrakcje turystyczneSzczecinek, panorama miasta

fot. Vercyngetorix/Wikipedia Commons

Niezaprzeczalną atrakcją jest regularnie kursujący tramwaj wodny,  taksówki wodne, riksze i sieć wypożyczalni rowerów. To również kulturalne centrum powiatu przyciągające licznie widownię zarówno na duże koncerty plenerowe, jak też spektakle teatralne, kabaretowe i inne wydarzenia z obszaru kultury.

To właśnie tutaj znajdziecie najdłuższy w Polsce  wyciąg do nart wodnych, Regionalne Centrum Tenisowe, pełnowymiarowe hale sportowe, nowoczesny stadion piłkarski, zespół krytych basenów, profesjonalnie przygotowane ścieżki do uprawiania Nordic Walking i Joggingu oraz znakomite warunki do żeglowania, które sprawiają, że Szczecinek coraz częściej postrzegany jest jako Sportowe Centrum Pomorza.To miejsce, które doceniają zarówno zawodnicy, przybywający tutaj na szkoleniowe obozy, jak i organizatorzy prestiżowych imprez sportowych.

Szczecinecki  Tramwaj  Wodny
Rejs statkiem trwa około jednej godziny. W tym czasie będziecie Państwo mieli okazję zobaczyć Szczecinek z nieco innej perspektywy. Miłośnicy leśnych wędrówek i gotowania  „pod chmurką” będą mogli wysiąść na drugim brzegu jeziora i skorzystać z miejsc przygotowanych do grilowania na Mysiej Wyspie lub udać się na długi spacer po bardzo malowniczym szlaku pieszo-rowerowym, który okala jezioro Trzesiecko.

Odwiedzając Szczecinek, warto też pamiętać o innych atrakcjach. Ziemia szczecinecka słynie bowiem z licznych spływów kajakowych, jakie urządzane są corocznie na Gwdzie, Piławie i Płytnicy.

To tutaj organizowany jest największy w Polsce Międzynarodowy Zlot Pojazdów Militarnych w Bornem Sulinowie oraz niezwykle widowiskowe zawody we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego w Białym Borze.

Centrum Informacji Turystycznej w Szczecinku
ul. Bohaterów Warszawy 6A
otwarte: poniedziałek-sobota 9:00-17:00
             niedziela 10:00-14:00

Zwaliska zamku usytuowane na wzniesieniu w wąskim przesmyku ...

Żelisławski Zapiecek to projekt  Stowarzyszenia Miłośników Żelisławia "Zapiecek", ...

Zawsze chciałeś pojechać do Czarnobyla i zobaczyć miasto ...

Drawsko – jezioro na Pojezierzu Drawskim, położone w ...

Wiernie oddane historyczne rekonstrukcje budynków i fortyfikacji działają ...

Uprawianie windsurfingu wiele osób kojarzy z koniecznością wyjazdu ...

https://veturo.pl/article/2419/szczecinek-pojezierze-drawskie-ciekawe-atrakcje-turystyczne/