google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Rowerem po Dolinie Bugu

Dolina Bugu jest doskonałym miejscem na rowerowe wyprawy. Miłośnicy dwóch kółek na pewno znajdą coś dla siebie w bogatej  i urozmaiconej ofercie szlaków i ścieżek rowerowych.

Rowerem po Dolinie BuguDolina Bugu

fot. mat. prasowe

NADBUŻAŃSKI SZLAK ROWEROWY

(znaki niebieskie) Szlak ten jest jedną z najciekawszych tego typu tras na terenie województw lubelskiego, podlaskiego i mazowieckiego. Trasa przebiega od Wyszkowa do Hrubieszowa, a jej łączna długość wynosi 420,8 km. Szlak biegnąc od Wyszkowa przecina granice obszaru objętego niniejszym opracowaniem w miejscowości Tonkiele, dalej przechodzi przez Wólkę Zamkową, Drohiczyn, Rogawkę, Siemiatycze, Kózki, Mierzwice, Serpelice, Borsuki, Gnojno  i gminę Konstantynów, a następnie kieruje się przez Janów Podlaski i biegnie aż do Hrubieszowa. Szlak usytuowany jest wzdłuż rzeki, dzięki czemu ukazuje rowerzystom wyjątkowe walory przyrodniczo-krajobrazowe Doliny Bugu (parki krajobrazowe, liczne rezerwaty przyrody i obszary chronionego krajobrazu) oraz pozwala doświadczyć mozaiki wielu  kultur, religii i narodowości tego terenu.

SZLAK NADBUŻAŃSKICH GRODZISK

(znaki zielone) Szlak o długości 41 km, rozpoczyna się w Drohiczynie, wyznaczony przez Towarzystwo Ochrony Siedlisk „ProHabitat”, obok tamtejszej Góry Zamkowej i prowadzi do miejscowości Bużyski. Wiedzie przez nadbużańskie miejscowości zlokalizowane w gminach Drohiczyn  i Siemiatycze. Charakterystyczną cechą terenu przez który przechodzi jest duże zagęszczenie najstarszych antropogenicznych form terenu, jakimi są grodziska, kurhany i cmentarzyska kurhanowe. Szlak ukazuje wczesnośredniowieczne zabytki archeologiczne jako integralną część krajobrazu, płynnie wkomponowaną w naturalne ukształtowanie powierzchni Ziemi. Do najważniejszych obiektów na szlaku należy zaliczyć: grodzisko wczesnośredniowieczne zwane Górą Zamkową w Drohiczynie, pozostałości średniowiecznego grodziska nieopodal Krupic, grodzisko oraz kurhan we wsi Rogawka oraz średniowieczne grodzisko  w odległości 1 km od wsi Bużyski.

SZLAK ROWEROWY CZEREMCHA  – SIEMIATYCZE

(znaki zielone) Jest wytyczony przez teren dwóch puszcz: Puszczy Białowieskiej i Puszczy Mielnickiej. Trasa, na dystansie 59,1 km prowadzi od Czeremchy, przecinając granice obszaru objętego niniejszym opracowaniem  w okolicy miejscowości Klukowicze, a następnie przez Tokary, Adamowo, Mielnik, Osłowo i Siemiatycze Stację biegnie do  Siemiatycz (dworzec PKS), gdzie ma swój koniec. Szlak wiedzie przez wsie z zabytkową zabudową, wyjątkowe miejsca kultu religijnego, bogate kompleksy leśne oraz poprzez dolinę rzeki Bug na jej najpiękniejszym odcinku.

Ostatnio szlaków rowerowych po Polsce zdecydowanie przybywa, dzięki ...

Odcinek prowadzący przez cztery różniące się od siebie ...

Zwolennikom aktywnego wypoczynku na rowerze gmina Trzebinia oferuje ...

Wspaniałe góry, czyste powietrze, cisza, spokój – ta ...

Głuszyca, miasto położone nad rzeką Bystrzycą, w kotlinie ...

Miejsce tajemniczych obrzędów ku czci słońca i innych ...

https://veturo.pl/article/2425/szlaki-rowerowe-dolina-bugu-siemiatycze-drohiczyn-atrakcje/