google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Co fani sportu mogą robić w Sopocie?

Sopot to idealne miejsce na aktywny wypoczynek dla osób, które nie lubią siedzieć w miejscu. Tereny spacerowe zachęcą tych umiarkowanie aktywnych. Można ponadto skorzystać ze ścieżki dla rolkarzy, rowerzystów, szkółki jeździeckiej, basenów, kortów tenisowych czy wyciągów narciarskich.
   

Co fani sportu mogą robić w Sopocie?Sopot, Molo

fot. mat. prasowe

Hipodrom, hala sportowa, Aqua Park
Sopocki tor wyścigów konnych powstał ponad 100 lat temu i odbywały się tam biegi myśliwskie. Na hipodromie organizowane są obecnie klasyczne wyścigi konne, zawody w ujeżdżaniu czy skokach, jest także miejscem rekreacji i hipoterapii, hotelem dla koni i wypożyczalnią powozów. Niedaleko toru wyścigowego, już na terenie Gdańska, wzniesiono halę widowiskowo-sportową Ergo Arena, która znacząco podniosła sportową rangę terenu.

Aqua Park Sopot to natomiast obowiązkowe miejsce, które muszą odwiedzić zarówno amatorzy wodnego szaleństwa, jak i rodzice z dziećmi. Znajdziemy tam baseny rekreacyjne, basen zewnętrzny sezonowy i całoroczny, zjeżdżalnie, jedyną w Polsce, ponad siedemdziesięciometrową dziką rzekę, wanny z hydromasażem, a także kręgle czy restauracje. Wartość tych atrakcji znacznie podnoszą dostępne w pobliżu luksusowe apartamenty. Sopot jest pełen robiących wrażenie apartamentowców na wynajem, spełniających wymagania najbardziej wybrednych klientów.

Coś dla rugbisty, narciarza i żeglarza
W Sopocie można uprawiać przeróżne dyscypliny sportu - są tu kompleksy kortów tenisowych, ścieżki zdrowia, stadiony: piłkarski, do rugby i lekkoatletyczny, szkółka jeździecka, leśne wyciągi narciarskie, kryta pływalnia, Centrum Sportowe czy MOSiR z dobrze zaopatrzoną pływalnią. Często odbywają się tu międzynarodowe regaty żeglarskie, a w Sopockim Klubie Żeglarskim można wypożyczyć deskę czy nauczyć się żeglować od bogatej kadry szkoleniowej.

Tereny spacerowe zachęcają do wielokilometrowych przechadzek bądź przejażdżek rowerowych. W 2009 roku otwarto odnowiony Park Północny z pierwszą w Trójmieście specjalną ścieżką dla rolkarzy i zróżnicowaną przyrodniczo ścieżką edukacyjną. W centrum uzdrowiska znajdują się liczne luksusowe apartamenty - Sopot to miejsce, gdzie po intensywnym wysiłku fizycznym możesz udać się na odpoczynek prosto do niedalekiego, przestronnego, komfortowego apartamentu.

 Wysoki poziom zaangażowania w odpowiednie zaplanowanie urlopu jest ...

Rower jako środek transportu jest chętnie wybierany nie ...

Planując wakacyjne wyjazdy wiele osób wybiera na urlop ...

Każdego roku do Trójmiasta, w skład którego wchodzą ...

Przedstawiamy sześć miejsc w Sopocie, w których zjecie ...

Są takie miejsca w Sopocie, które musicie zobaczyć. ...

nocleg

gastronomia

sport

atrakcje

https://veturo.pl/article/2449/sopot-aktywny-wypoczynek-co-robic-w-sopocie/