Bułgaria, Złote Piaski

Bułgaria – Złote Piaski

Złote Piaski to drugi po Słonecznym Brzegu najsłynniejszy kurort Bułgarii, położony kilkanaście km od Warny. Największe walory tego miejsca to przede wszystkim gorące morze, złote piaski (stąd nazwa), piękny las, lecznicze źródła mineralne oraz również wszelkiego rodzaju atrakcje sprzyjające ciekawemu spędzaniu wolnego czasu.

Turyści będą mogli korzystać między innymi z kasyn, restauracji, parków wodnych i kortów tenisowych. Dla rodzin z dziećmi przygotowane są specjalne place zabaw i wesołe miasteczka, w których miłe chwile spędzą także dorośli. Aktywny wypoczynek można powiązać z leniuchowaniem na plażach, co jak najbardziej odpowiada wielu wczasowiczom. Piękna i bardzo szeroka plaża sprzyja kąpielom słonecznym i morskim, natomiast kilkaset większych i mniejszych kompleksów hotelowych znajdujących się bezpośrednio przy plażach lub wtapiających się w las gwarantuje komfortowy wypoczynek. Poza spędzaniem wolnego czasu nad wodą warto wybrać się do oddalonego o ok 4 km od Złotych Piasków monastyru Aładża, najsłynniejszego klasztoru skalnego w Bułgarii oraz zwiedzić  słynne katakumby, w których znaleziono przedmioty związane z historią tego miejsca.

Warna jest trzecim co do wielkości w Bułgarii i największym miastem na wybrzeżu, które zachowało w nienaruszonym stanie swoją architekturę. Atmosferę kurortu określa się mianem kosmopolitycznej, gdyż na zacienionych promenadach można spotkać spacerujących marynarzy z całego świata, którzy zawitali do tego przepięknego portu i turystów mówiących różnymi językami. Wczasowicze odwiedzający miasto muszą koniecznie zobaczyć Mauzoleum Władysława III Warneńczyka, a także przepiękną starówkę z wieloma cennymi zabytkami, w której można podziwiać ormiańskie cerkwie i muzułmańskie meczety. Po zwiedzeniu miasta warto przysiąść w Parku Nadmorskim, w którym oprócz muzeów, pięknych alejek spacerowych i kawiarni liczne atrakcje znajdą dzieci wymęczone długimi wędrówkami. Pobyt dodatkowo może umilić wizyta w jedynym na Bałkanach delfinarium, gdzie specjalnie dla zwiedzających są przygotowane pokazy tresury. Popularnością wśród turystów cieszą się cykliczne imprezy takie jak chociażby czerwcowe Wareńskie Lato czy Międzynarodowy Festiwal Jazzowy organizowany pod koniec sierpnia. Przy morskiej stolicy ciągnie się długi pas piaszczystej plaży, chociaż turyści wybierają raczej pobliskie kurorty ze względu na jeszcze większą atrakcyjność miejsc kąpielowych.

Będąc w regionie Złotych Piasków w Bułgarii warto odwiedzić kurort Św. Konstantyn i Helena. Jest to jeden z najstarszych kurortów na wybrzeżu od dawna cieszący się zainteresowaniem turystów. Uchodzi za miejsce rewelacyjnie przystosowane do urlopu wypoczynkowego. Historia miasteczka wiąże się z Turkami, którzy znaleźli nad morzem ikonę św. Konstantyna i Heleny i uznając to za znak niebios wybudowali klasztor będący obecnie niebywałą atrakcją regionu. Liczne hotele z basenami oraz wspaniale rozbudowaną infrastrukturą turystyczną gwarantują komfortowy wypoczynek. Zadowoleni będą przede wszystkim rodzice z dziećmi, gdyż piaszczyste plaże idealnie nadają się do rodzinnego wypoczynku. Atrakcji nie zabraknie także dla miłośników sportów wodnych ponieważ kurort dysponuje dobrze zaopatrzonym zapleczem sportowym. Piękna okolica zatopiona jest w starym parku z cyprysami, liliami i drzewkami figowymi, w którym można odpocząć od słońca.  Dla odbycia kurażu i podreperowania zdrowia zalecane są znane na całym wybrzeżu źródła mineralne.

Albena z kolei to malowniczy kurort zajmujący najpiękniejszą część wybrzeża na północ od Warny. Na wspaniałej piaszczystej plaży osiągającej nawet 100 m szerokości nie będzie problemu ze znalezieniem idealnego miejsca do opalania, a wspaniały widok umilą piaszczyste wydmy chroniące od wiatru wypoczywających. W czasie sezonu tłoczno jest w tym kurorcie, ale sprzyja to sympatycznej atmosferze, która nigdy nie gaśnie za sprawą dyskotek i tawern czynnych przez całą noc. Turyści chcący aktywnie spędzić swój urlop mają do dyspozycji baseny, mogą pływać na nartach wodnych, żaglówkach, uprawiać windsurfing, miłośnicy nurkowania znajdą coś dla siebie, a na stałym lądzie można pograć w tenisa, minigolfa, kręgle czy siatkówkę plażową.

Region Złote Piaski proponuje wiele atrakcji związanych z aktywnym wypoczynkiem. Swoją ofertę mają liczne centra nurkowe, które proponują szkółki nurkowania, rejsy łodzią motorową i nurkowanie z instruktorem, profesjonalne filmowanie podwodne, a także wypożyczają sprzęt sportowy. Popularne są także piesze wycieczki krajoznawcze oraz jazda konna oferowana przez wiele klubów jeździeckich. Dużym zainteresowaniem cieszy się turystyka rowerowa, a na specjalnie przygotowanych szlakach turyści będą mogli aktywnie wypoczywać.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(67) "Bułgaria - Złote Piaski - atrakcje, wczasy, wycieczki - Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(176) "Złote Piaski to najsłynniejszy kurort Bułgarii, położony kilkanaście km od Warny - dowiedz się jakie atrakcje, ciekawe miejsca i wycieczki możesz znaleźć na veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(8) "opr.red." ["latlng"]=> array(9) { ["address"]=> string(24) "Złote Piaski, Bułgaria" ["lat"]=> float(43.28557099999999735473465989343822002410888671875) ["lng"]=> float(28.04063909999999992805896908976137638092041015625) ["zoom"]=> int(7) ["place_id"]=> string(27) "ChIJR_riPCj5pEARsIgPzRSgAAo" ["name"]=> string(13) "Złote Piaski" ["state"]=> string(5) "Warna" ["country"]=> string(9) "Bułgaria" ["country_short"]=> string(2) "BG" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "BGR" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Bułgaria - Złote Piaski - atrakcje, wczasy, wycieczki - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Złote Piaski to najsłynniejszy kurort Bułgarii, położony kilkanaście km od Warny - dowiedz się jakie atrakcje, ciekawe miejsca i wycieczki możesz znaleźć na veturo.pl

watermark:

interesting_places:

author: opr.red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Bułgaria - Złote Piaski - atrakcje, wczasy, wycieczki - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Złote Piaski to najsłynniejszy kurort Bułgarii, położony kilkanaście km od Warny - dowiedz się jakie atrakcje, ciekawe miejsca i wycieczki możesz znaleźć na veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr.red.

meta_desc: Złote Piaski to najsłynniejszy kurort Bułgarii, położony kilkanaście km od Warny - dowiedz się jakie atrakcje, ciekawe miejsca i wycieczki możesz znaleźć na veturo.pl