Zamek Topacz

Zamek Topacz

Zamek Topacz – wyjątkowy obiekt historyczny, zlokalizowany nieopodal stolicy Dolnego Śląska – z sukcesem zakończył swoją rewitalizację. Zamek był ostatnim z kilku budynków, składających się na cały kompleks hotelowy Zamek Topacz Resort & SPA, rozciągający się na 50-hektarowym terenie. Jego rewitalizacja trwała 2,5 roku.

Dziewięć luksusowo urządzonych pokoi, wykwintna restauracja, prowadzona przez doświadczonych szefów kuchni, sala konferencyjna z kominkiem i indywidualnym tarasem, a także butikowe SPA połączone ze strefą Wellness i zewnętrznym jacuzzi – to najważniejsze, choć nie jedyne atrakcje, jakie czekają na gości Zamku Topacz – serca podwrocławskiego resortu hotelowego, który otworzy się pierwszego dnia wiosny.

Wraz z funkcjonującymi już w resorcie pokojami, salami konferencyjnymi i bankietowymi, a także licznymi przestrzeniami do uprawiania sportów, takimi jak ścieżki rowerowe i rolkowe, korty tenisowe, strzelnica golfowa oraz staw i rzeka umożliwiająca spływy kajakowe, obiekt ten jest najbardziej okazałym kompleksem w tej części Polski, oferującym zarówno pobyty dla gości indywidualnych, jak i grup zorganizowanych.

„Cieszymy się, że oficjalne otwarcie naszego obiektu przypada właśnie w pierwszy dzień wiosny. To moment symboliczny – tego dnia przyroda zaczyna bowiem budzić się do życia. Dlatego, oddając gościom do dyspozycji nasz wyjątkowy obiekt chcemy zachęcić ich do pozytywnych, wiosennych zmian w życiu. Odpoczynku, relaksu w naszym luksusowym SPA, a także rozkoszowaniu się smakami w naszej nowej restauracji” – powiedział Dyrektor Hotelu Andreas Wierus.

Luksusowa rewitalizacja
Zamek Topacz to prawdziwa perełka architektoniczna, której historia sięga początków XIV wieku. Budowla została odnowiona z kunsztem i precyzją oraz poszanowaniem tradycji. Tchnięto w nią ducha nowoczesności, który widoczny jest w wyposażeniu i aranżacji wnętrza. Na kształt i wygląd Zamku wpływa charakter całego resortu. Historia ukryta w zamkowej kolekcji aut i pozytywna atmosfera miejsca, które przez cały rok tętni wydarzeniami kulturalnymi sprawiły, że obiekt zyskał charakter lat 20. ubiegłego wieku. Ogromne wrażenie robi zwłaszcza przestronne patio z widokiem na staw, plażę, rozległy park oraz liczne przestrzenie do uprawiania sportów, takie jak ścieżki rowerowe i rolkowe, korty tenisowe, strzelnica golfowa oraz staw i rzeka umożliwiająca spływy kajakowe.

Luksus ukryty w podziemiach
Wyjątkowym elementem nowego budynku jest butikowe SPA. Mieści się ono w zaadaptowanej, zamkowej piwnicy oraz nowej, dobudowanej części obiektu. Utrzymane zostało w stonowanej kolorystyce – dominują tu barwy ziemi, a do wykończenia wnętrz wykorzystane zostały naturalne materiały, takie jak: kamień, cegła, drewno, łupek. I tak ściany z kamienia i cegły w oryginalnej gotyckiej stylistyce, idealnie oddają atmosferę tajemniczych, zamkowych wnętrz. Z kolei drewniany taras, kamienne ściany z łupka i duże przeszklenia powodują, że granica pomiędzy wnętrzem, a zamkowym parkiem delikatnie się zaciera. W podziemiach historycznego obiektu powstało 5 gabinetów zabiegowych, oferujących szeroką paletę zabiegów relaksacyjnych, zdrowotnych i upiększających.

Wykwintne smaki
Kolejnym wyróżnikiem Zamku Topacz jest nowa, wykwintna restauracja. To prawdziwa perła w koronie, prowadzona przez doświadczonego Szefa Kuchni Rafała Borysa, który tworzy swoje kulinarne arcydzieła na oczach gości, dzięki połączeniu części kuchennej z salą restauracyjną. Tuż obok restauracji, na zewnętrznym tarasie z widokiem na park, znajduje się także ogród, z którego pozyskiwane są świeże zioła do przygotowywanych dań. Z zamkowego parku pochodzą natomiast sezonowe owoce i warzywa wykorzystywane w potrawach. W Restauracji Zamku Topacz, tak jak i w całym obiekcie, tradycja w idealnych proporcjach łączy się z nowoczesnością. Dania przygotowywane są na podstawie autorskich receptur Szefa Kuchni.

Zamek położony jest jedynie 20 minut od centrum Wrocławia i międzynarodowego lotniska Copernicus, 2 km od autostrady A4 i obwodnicy miasta w miejscowości Ślęza.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(54) "Zamek Topacz - atrakcje na dolnym Śląsku - Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(173) "Luksusowe pokoje, wykwintna restauracja a także butikowe SPA połączone ze strefą Wellness i zewnętrznym jacuzzi – to atrakcje, jakie czekają na gości Zamku Topacz." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(30) "Śląsk - atrakcje turystyczne" ["author"]=> string(12) "mat. prasowe" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(51.0389315923194999413681216537952423095703125) ["lng"]=> float(16.9884681678069000554387457668781280517578125) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Zamek Topacz - atrakcje na dolnym Śląsku - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Luksusowe pokoje, wykwintna restauracja a także butikowe SPA połączone ze strefą Wellness i zewnętrznym jacuzzi – to atrakcje, jakie czekają na gości Zamku Topacz.

watermark:

interesting_places: Śląsk - atrakcje turystyczne

author: mat. prasowe

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Zamek Topacz - atrakcje na dolnym Śląsku - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Luksusowe pokoje, wykwintna restauracja a także butikowe SPA połączone ze strefą Wellness i zewnętrznym jacuzzi – to atrakcje, jakie czekają na gości Zamku Topacz.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: mat. prasowe

meta_desc: Luksusowe pokoje, wykwintna restauracja a także butikowe SPA połączone ze strefą Wellness i zewnętrznym jacuzzi – to atrakcje, jakie czekają na gości Zamku Topacz.