google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Atrakcje turystyczne Wrocławia

Położony na Dolnym Śląsku Wrocław jest miastem licznie odwiedzanym przez turystów. Przyciąga ich do tego miasta nie tylko duża liczba zabytkowych obiektów, ale także inne atrakcje oraz różnego rodzaju wydarzenia kulturalne.

Atrakcje turystyczne WrocławiaWrocław

fot.mat.prasowe

Kilka słów o historii miasta
Gród, z którego w następnych wiekach rozwinęło się miasto Wrocław prawdopodobnie istniał już w IX. Został on założony na odrzańskich wyspach nazywanych ostrowami. W roku 1000 na zjeździe w Gnieźnie podjęto decyzję o ustanowieniu we Wrocławiu biskupstwa. Dzieje miasta były bardzo skomplikowane. Spod władzy Piastów na długo Wrocław przeszedł pd panowanie księstwa Czech, rządzili nim także Habsburgowie, na koniec przeszedł pod panowanie pruskie, aby w 1945 roku znów powrócić do Polski.

Ostrów Tumski – tutaj narodził się Wrocław
Najstarszą dzielnicą Wrocławia jest malowniczy Ostrów Tumski. To właśnie tę wyspę spośród dziesiątków innych wybrali na swoją siedzibę Piastowie Śląscy. Na wyspę można się dostać Mostem Tumskim. Most łączy dwie wyspy: Ostrów Tumski i wyspę Piasek. Przed wejściem na most od strony Piasku ustawione są dwie rzeźby. Jedna z nich przedstawia świętą Jadwigę Śląską, druga świętego Jana Chrzciciela. Figury świętych stoją przed mostem od 1893 roku. Most oświetlony jest po zmroku gazowymi latarniami. Wielu turystów odwiedzających Wrocław wybiera się na Most Tumski wieczorem, aby zobaczyć jak latarnik je zapala. Najważniejszą zabytkową budowlą na Ostrowie Tumskim nie jest most, ale katedra świętego Jana Chrzciciela. Świątynię można zwiedzać, jest zamknięta dla turystów tylko wtedy, kiedy jest w niej sprawowana msza. We wnętrzu świątyni uwagę zwraca ołtarz z pochodzącym z XVI wieku tryptykiem przedstawiającym scenę zaśnięcia Najświętszej Marii Panny. Tryptyk pierwotnie znajdował się w kościele w Lubinie. Kościelna wieża ma 97 metrów wysokości. Można z niej podziwiać panoramę Wrocławia. Taras jest niedostępny w niedziele i święta oraz w czasie złych warunków atmosferycznych.

Wydarzenia kulturalne
We Wrocławiu odbywa się szereg cyklicznych imprez kulturalnych. Jazz nad Odrą, Festiwal Piosenki Aktorskiej czy Festiwal Muzyki Oratoryjno-Kantatowej Wratislavia Cantans to tylko kilka z nich. Odbywają się także pojedyncze koncerty. W październiku mieszkańcy Wrocławia i turyści mogą wysłuchać między innymi koncertu wokalistki folkowej i jazzowej Gaby Moreno. Koncert gwatemalskiej artystki odbędzie się w Starym Klasztorze 12 października. 8 października odbędzie się koncert Natalii Lubrano. Opera Wrocławska w nowym sezonie zaprasza między innymi na „Fidelia” Ludwika van Beethovena.

Ogród zoologiczny i Afrykarium
Oceanarium, które zostało otworzone we wrocławskim ogrodzie zoologicznym jest magnesem, które do zoo przyciąga ogromne tłumy. W oceanarium prezentowana jest wyłącznie fauna z Afryki. W akwariach i basenach żyją między innymi: kotiki afrykańskie, hipopotamy, rekiny, płaszczki. Wiele gatunków zwierząt można podziwiać także w samym ogrodzie. Mieszkańcy zoo to między innymi słonie, lwy, tygrysy, antylopy i wielbłądy.

Na wycieczkę po Wrocławiu zabrał Was właściciel sieci apartamentów w centrum Wrocławia luxurysleeping.pl

Przyjeżdżający do Wrocławia turyści mogą być zdziwieni potrawą, ...

We Wrocławiu jest wiele fascynujących miejsc, jednak największe ...

Co roku 25 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień ...

Wrocławski Mostek Czarownic to nie tylko miejsce, gdzie ...

Wrocław, jak przystało na miasto odwiedzane przez rzesze ...

Wrocław jest miastem niezmiennie uwielbianym przez turystów. Przybywają ...

nocleg

gastronomia

rozrywka

sport

atrakcje

zakupy

https://veturo.pl/article/3590/wroclaw-atrakcje-noclegi-apartamenty-w-centrum-wroclawia/