google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Niemcy - ciekawe miasta

Linderhof – rzadko się zdarza, żeby tak urocze miejsce było położone w tak ujmującej scenerii. Jedna z baśniowych rezydencji szalonego króla Ludwika II, który pozostawił po sobie inny wspaniały zamek, Neuschwanstein, pochodzi z XIX i olśniewa zwiedzających lokalizacją w jednej z dolin gór Ammergau.

Niemcy - ciekawe miastaLinderhof, Niemcy

fot. pixabay.com

Barokowy pałacyk jest niezwykły, wygląda jak wyciągnięty wprost z filmu kostiumowego i przypomina szkatułkę z klejnotami. Można to odnieść do rzeczywistości, gdyż wnętrza rezydencji są prawdziwym skarbcem sztuki. Na zwiedzających czeka tam sypialnia z niebotycznym świecznikiem, Sala Lustrzana, Pokój Gobelinowy i Jadalnia ozdobiona pozłacanymi boazeriami. Wspaniałe są tarasy, spacerując którymi można poczuć się jak dawna szlachta dworska podziwiająca przed laty sztuczne kaskady i złocone figury. Wyjątkową ozdobą jest fontanna Neptuna tryskająca wodą na dużą wysokość, Grota Wenus z jeziorkiem i pawilon zwany Domkiem Marokańskim. Wizyta w tej niezwykłej rezydencji z pewnością zapadnie w pamięci na długie lata i uzmysłowi, że niemieccy królowie mieli wyrafinowany gust architektoniczny.

Klasztor Maulbronn – w niewielkiej miejscowości, w krainie zwanej Stromberg, znajduje się klasztor cysterski uważany za najlepiej zachowany kompleks w Europie, sięgający swoją historią średniowiecza. Zgodnie z miejscowymi legendami tzw. „maulbronn”, czyli „studnię mułów” założyli w tym miejscu podczas pojenia swoich zwierząt mnisi wędrujący z Alzacji. Zabudowania, które przetrwały z nienaruszonym stanie, zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i cieszą oczy turystów zainteresowanych architekturą sakralną. Do tego dochodzi piękne położenie, w którym można odetchnąć od zgiełku wielkich miast.

Quedlinburg – turyści wędrujący po Górach Harcu bardzo często zaglądają do uroczego miasta leżącego na tzw. Szlaku Romańskim. Zachowało się tam mnóstwo zabytkowych domów z muru pruskiego, które jak zawsze stanowią doskonały temat fotograficzny i przepięknie kontrastują z kilkoma zabytkami. Historia starówki sięga X wieku, w którym cesarz Otton I ufundował klasztor żeński oraz zwołał zgromadzenie mające rozstrzygnąć spór o Pomorze między księciem Polan Mieszkiem a margrabią Marchii Łużyckiej – Hodonem. Miasto wygląda jak zastygłe kilkaset lat temu, a na krótkiej wędrówce można zwiedzić duży plac o kształcie wydłużonego trójkąta (zawsze pełen turystów i ogródków piwnych), ratusz porośnięty pnączami, kościół św. Benedykta z ciemnego piaskowca oraz mnóstwo pojedynczych domów z własnymi historiami i intrygami. Z historycznego punktu widzenia najważniejszym miejscem jest kompleks zamkowy i tam warto skierować swoje kroki, by zobaczyć ciekawe muzeum, skarbiec i świątynię z podziemnym grobowcem.

Stolica Niemiec to jedno z najpopularniejszych miejsc do ...

Mówiąc o Bawarii, mamy na myśli przede wszystkim ...

Mało kto wie, ale Norymberga bywa określana mianem ...

Czy jesienią lub zimą jest sens wybrać się ...

Trasa prowadzi z Berlina przez Brandenburgię i region Meklemburgia-Vorpommern do ...

https://veturo.pl/article/2683/niemcy-ciekawe-miasta-atrakcje-ciekawe-miejsca/