Linderhof, Niemcy

Niemcy – ciekawe miasta

Linderhof – rzadko się zdarza, żeby tak urocze miejsce było położone w tak ujmującej scenerii. Jedna z baśniowych rezydencji szalonego króla Ludwika II, który pozostawił po sobie inny wspaniały zamek, Neuschwanstein, pochodzi z XIX i olśniewa zwiedzających lokalizacją w jednej z dolin gór Ammergau.

Barokowy pałacyk jest niezwykły, wygląda jak wyciągnięty wprost z filmu kostiumowego i przypomina szkatułkę z klejnotami. Można to odnieść do rzeczywistości, gdyż wnętrza rezydencji są prawdziwym skarbcem sztuki. Na zwiedzających czeka tam sypialnia z niebotycznym świecznikiem, Sala Lustrzana, Pokój Gobelinowy i Jadalnia ozdobiona pozłacanymi boazeriami. Wspaniałe są tarasy, spacerując którymi można poczuć się jak dawna szlachta dworska podziwiająca przed laty sztuczne kaskady i złocone figury. Wyjątkową ozdobą jest fontanna Neptuna tryskająca wodą na dużą wysokość, Grota Wenus z jeziorkiem i pawilon zwany Domkiem Marokańskim. Wizyta w tej niezwykłej rezydencji z pewnością zapadnie w pamięci na długie lata i uzmysłowi, że niemieccy królowie mieli wyrafinowany gust architektoniczny.

Klasztor Maulbronn – w niewielkiej miejscowości, w krainie zwanej Stromberg, znajduje się klasztor cysterski uważany za najlepiej zachowany kompleks w Europie, sięgający swoją historią średniowiecza. Zgodnie z miejscowymi legendami tzw. „maulbronn”, czyli „studnię mułów” założyli w tym miejscu podczas pojenia swoich zwierząt mnisi wędrujący z Alzacji. Zabudowania, które przetrwały z nienaruszonym stanie, zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i cieszą oczy turystów zainteresowanych architekturą sakralną. Do tego dochodzi piękne położenie, w którym można odetchnąć od zgiełku wielkich miast.

Quedlinburg – turyści wędrujący po Górach Harcu bardzo często zaglądają do uroczego miasta leżącego na tzw. Szlaku Romańskim. Zachowało się tam mnóstwo zabytkowych domów z muru pruskiego, które jak zawsze stanowią doskonały temat fotograficzny i przepięknie kontrastują z kilkoma zabytkami. Historia starówki sięga X wieku, w którym cesarz Otton I ufundował klasztor żeński oraz zwołał zgromadzenie mające rozstrzygnąć spór o Pomorze między księciem Polan Mieszkiem a margrabią Marchii Łużyckiej – Hodonem. Miasto wygląda jak zastygłe kilkaset lat temu, a na krótkiej wędrówce można zwiedzić duży plac o kształcie wydłużonego trójkąta (zawsze pełen turystów i ogródków piwnych), ratusz porośnięty pnączami, kościół św. Benedykta z ciemnego piaskowca oraz mnóstwo pojedynczych domów z własnymi historiami i intrygami. Z historycznego punktu widzenia najważniejszym miejscem jest kompleks zamkowy i tam warto skierować swoje kroki, by zobaczyć ciekawe muzeum, skarbiec i świątynię z podziemnym grobowcem.

Przy wyjeździe do Niemiec warto zastanowić się nad wyborem środka transportu. Musi on być w umiarkowanej cenie, wygodny oraz szybki – najlepszym rozwiązaniem będą busy do Niemiec. Podróżując busem, zdajemy się na doświadczonego kierowcę, który dowozi dokładnie pod wskazany adres. Oprócz tego przejazdy są zoptymalizowane pod jak najkrótszą trasę przejazdu, a sam pojazd wyposażony jest w komfortowe fotele, klimatyzację oraz internet wifi. W takich warunkach podróż do najpiękniejszych miast w Niemczech  będzie samą przyjemnością!  

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(47) "Niemcy - ciekawe miasta w Niemczech - Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(93) "Poznaj ciekawe miasta w Niemczech - atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca - poleca veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(12) "mat. prasowe" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(17) "-13.3593749981406" ["lng"]=> string(17) "-5.78215200098554" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(true) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "DEU" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Niemcy - ciekawe miasta w Niemczech - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Poznaj ciekawe miasta w Niemczech - atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca - poleca veturo.pl

watermark:

interesting_places:

author: mat. prasowe

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title: 1

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Niemcy - ciekawe miasta w Niemczech - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Poznaj ciekawe miasta w Niemczech - atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca - poleca veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: mat. prasowe

meta_desc: Poznaj ciekawe miasta w Niemczech - atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca - poleca veturo.pl