Brunszwik

Brunszwik, czyli miasto, które pozostaje w pamięci na długo

Dzisiaj chcielibyśmy Was zaprosić na kolejny artykuł z cyklu #poznajniemieckiemiasta. Tak jak to zapowiadaliśmy będzie to spacer po pięknym Brunszwiku. Miasto jest niezwykle bogate pod względem historycznym, dlatego zachwyci każdego, kto w dzieciństwie marzył o podróżach w czasie niczym Marty McFly i doktorek Emmett Brown z cyklu filmów „Powrót do przeszłości”. Można tutaj w wyobraźni przenieść się do dawnych lat i delektować się spokojniejszym tempem życia. Miasto ma wiele do zaoferowania urlopowiczom, podróżnikom, wędrowcom, niespokojnym duchom i innym amatorom życia, w którym ważnym elementem jest przemieszczanie z punktu A do punktu B. Tak jak poprzednio zapraszamy na małą wirtualną wycieczkę, a później do urealnienia inicjatywy i zdecydowania się na przewozy do Niemiec z busem w roli głównej!

Na początek trochę historii…

Zanim ruszymy w drogę, warto zaznajomić się z pochodzeniem tego miasta, chociaż w bardzo, bardzo, bardzo telegraficznym skrócie. Legenda głosi, że nazwa osady pochodzi od imienia jej założyciela, czyli Brunona II i wilka. Jednak, co ciekawe w herbie i w innych insygniach znajdziecie nawiązanie do zupełnie innego osobnika. Jest to Henryk Lew, który zapisał się chlubnie w historii i pamięci kolejnych mieszkańców. Co takiego zrobił ten ważny człowiek? A okazuje się, że bardzo dużo, ponieważ w dwunastym wieku zbudował dla społeczności wspaniały zamek, katedrę, a także mury miejskie. Dlatego pomijając zawiłe opowiadania, trudne sprawy i wyzwania losu można powiedzieć, że Brunszwik stanowi prawdziwą niemiecką perłę między innymi dzięki osobie Henryka Lwa. Miasto zawdzięcza tej ciekawej postaci rozkwit i bezpieczeństwo.

Gdzie najbardziej można poznać historyczny klimat Brunszwiku?

Pragniesz dotknąć tego miejsca, poznać je w pełni i chwycić mocno to, co w nim najważniejsze? Musisz zatem rozpocząć swoje zwiedzanie od Burgplatz. Tutaj wszystko się zaczęło, czyli jest to źródło wszystkiego, a więc bijące serce tego miasta. Odkryjesz tam piękny plac wzbogacony fantastycznymi i do tego bardzo interesującymi zabytkami. Twojej uwadze z pewnością nie ujdzie pomnik lawa. Jest to oczywiście kopia, a oryginał przechowywany jest na zamku. Prawdziwe dzieło wykonane zostało na zlecenie wspomnianego wcześniej Henryka Lwa. Praca została zrealizowana albo dokładnie w albo blisko roku 1166. Obecnie w budynkach, które na przestrzeni lat pełniły ważne państwowe funkcje, mieszczą się muzea, na przykład Braunschweig State Museum. Gdy zdecydujesz się na wpisanie tego miejsca na listę odwiedzanych przez Ciebie atrakcji, poznasz losy regionu Brunszwiku, od pojawienia się pierwszej ludności aż do czasów współczesnych.

Udaj się na zamek, gdzie o serce księżniczek walczył niejeden wybranek…

Kolejnym ważnym miejscem w Brunszwiku jest zamek Dankwarderode. Pewnie się domyślacie, że jest to właśnie następny obiekt stworzony przez naszego przyjaciela Henryka Lwa? Nie jest on oczywiście dokładnym odzwierciedleniem marzeń wielokrotnie wspominanego w tym artykule bohatera. Zamek był przez lata przebudowywany, zmieniany i modyfikowany. Co więcej, niestety w dziewiętnastym wieku został w całości strawiony przez ogień. Był on tak ważnym dziełem dla miejscowych, że po tym zdarzeniu postanowili go odbudować. Poniosła ich jednak nieco wyobraźnia i kreatywność, bo ówcześni architekci zbudowali twór w stylu romańskim, a także dodali trochę niespodzianek od siebie. Nie ma co się zastanawiać nad ideą, najważniejsze, że zamek jest! A to, że ma tylko 130 lat, a nie 800 to trudno, takie życie! Zobaczysz tam wiele ciekawych rzeczy i oczywiście oryginalny pomnik lwa. Znajdują się tam zarówno stałe ekspozycje, jak i czasowe. Można tam trafić na szkielety dinozaurów, które żyły w tym regionie miliony lat temu. Niezły misz masz, ale nikomu to nie przeszkadza. Historia to historia i koniec!

Zakupy w pałacu, tego jeszcze nie było…

Szukasz nieoczywistych rozwiązań? W Brunszwiku takie bez wątpienia znajdziesz! Tutaj najlepsza i najpopularniejsza galeria handlowa znajduje się w obiekcie Pałacu Książęcego. Jest to dziewiętnastowieczny budynek, który doszczętnie zniszczono podczas drugiej wojny światowej. Jednakże mimo tego stanowi on doskonałe odzwierciedlenie oryginału. W trakcie prac związanych z rekonstrukcją pałacu wykorzystano aż sześćset oryginalnych elementów wydostanych ze zgliszczy oraz ruin. Dzięki temu osoby udające się na najzwyczajniejsze w świecie zakupy mogą przeżyć niezwykłe chwile z historią w tle. Gdy będziesz wchodzić do budynku lub z niego wychodzić z pewności zwrócisz uwagę na piękną kwadrygę, która góruje nad obiektem i wspaniale go zdobi. Jest to bogini, która prowadzi rydwan. Sprawia to naprawdę wyjątkowe wrażenie! O Brunszwiku można mówić i mówić, a najlepiej to się tam udać oraz przekonać się na własnej skórze, jakie to cudowne miasto!

Jedziemy do Brunszwiku! Czym? Busem oczywiście!

Mamy nadzieję, że udało nam się zachęcić Cię do wizyty w Brunszwiku. Niezmiennie też zapraszamy do odbycia podróży z wykorzystanie rozwiązania, jakim są busy do Niemiec. Wybierz sprawdzoną i profesjonalną firmę, a więc Beata Bus. Dzięki temu zyskasz komfort, wygodę i wsparcie doświadczonych kierowców, z którymi dotrzesz tam, gdzie chcesz. Busy zachodniopomorskie pozwolą Ci odkryć prawdziwe Niemcy! Dotrzesz do celu, a więc zapomnisz o taksówkach, autobusach miejskich i innych dodatkowych środkach lokomocji. Busy pomorskie to najlepszy wybór i mnóstwo innych zalet, ale o tym przekonasz się, gdy zarezerwujesz przejazd. Zachęcamy też do lektury kolejnego artykułu z cyklu #poznajniemieckiemiasta. O jakim miejscu będziemy teraz opowiadać? Niech to zostanie naszą słodką tajemnicą, a dla Was fantastyczną niespodzianką!

Wszystkie pola:

array(19) { ["is_home_page_title"]=> bool(true) ["watermark"]=> string(0) "" ["author"]=> string(9) "opr. red." ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["latlng"]=> array(12) { ["address"]=> string(17) "Brunszwik, Niemcy" ["lat"]=> float(52.26887359999999915771695668809115886688232421875) ["lng"]=> float(10.5267695999999997269469531602226197719573974609375) ["zoom"]=> int(11) ["place_id"]=> string(27) "ChIJO2YAitX1r0cRsDqslG2sJQQ" ["name"]=> string(9) "Brunszwik" ["city"]=> string(9) "Brunszwik" ["city_short"]=> string(2) "BS" ["state"]=> string(14) "Dolna Saksonia" ["state_short"]=> string(3) "NDS" ["country"]=> string(6) "Niemcy" ["country_short"]=> string(2) "DE" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["country"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(0) "" ["meta_key"]=> string(0) "" ["meta_desc"]=> string(0) "" ["key_words"]=> string(0) "" ["is_news"]=> bool(true) ["is_outwear"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

watermark:

interesting_places:

author: opr. red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news: 1

is_home_page_title: 1

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr. red.

meta_desc: