Berlin, Niemcy

Zwiedzanie Berlina

Stolica Niemiec to jedno z najpopularniejszych miejsc do zwiedzania na mapie każdego podróżnika. Kilkumilionowe miasto może przytłoczyć swoją wielkością, jednak gdy skupisz swoją uwagę, to dojrzysz w tym zgiełku i tłoku wiele ciekawych miejsc.

Liczne muzea, place i historyczne miejsca spotkać można na każdym rogu Berlina. Jak w tym wszystkim się nie pogubić? Przede wszystkim mieć plan, dzięki któremu zwiedzimy dokładnie to co chcemy bez marnowania czasu na mniej ważne miejsca.

Atrakcje w Berlinie

Przygotowanie takiej listy zależy przede wszystkim od naszych osobistych preferencji. Sprawa jest dużo prostsza, jeżeli zwiedzać będziemy indywidualnie. Swoje kroki będziemy mogli kierować dokładnie tam gdzie chcemy i kiedy chcemy. W przypadku zwiedzania w większej grupie, należy pod uwagę wziąć zdanie wszystkich uczestników i stworzyć z tego plan odpowiadający większości.
Jeśli odwiedzasz Berlin po raz pierwszy, koniecznie zobacz:
    1. Bramę Brandenburską – symbol niemieckiej stolicy, którą nie sposób pominąć podczas zwiedzania.
    2. Reichstag – budynek niemieckiego parlamentu, który przed jak i w trakcie II wojny światowej odegrał niezwykle ważną rolę w losach niemieckich obywateli.
    3. Plac Gendarmenmarkt – to przy nim znajduje się Katedra Francuska oraz Konzerthaus Berlin. Plac ten zachęca do odpoczynku na szerokich schodach, z których rozpościera się widok na przechodniów poniżej.
    4. Katedra w Berlinie – monumentalny budynek, przed którym rozpościerają się połacie zielonego trawnika. Tutaj czas można spędzić zarówno zwiedzając budowlę jak i odpoczywając podczas pikniku na świeżym powietrzu.
    5. Mur Berliński – drugie najchętniej odwiedzane miejsce w niemieckiej stolicy. Pokryty muralami artystycznymi często o wydźwięku politycznym upamiętniają ważne wydarzenia na świecie. Do najbardziej znanych malowideł należy to przedstawiające Leonida Breżniewa i Ericha Honeckera w trakcie pocałunku.
    6. Mitte – centralna dzielnica Berlina, rozciągająca się od Alexander Platz do Postdamer Platz. Spacerując po Mitte natrafić możemy na jedną z pozostałości po Murze Berlińskim, czyli przejście graniczne Checkpoint Charlie.
    7. Wyspa Muzeów – kompleks wystawienniczy, który został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ze względu na ilość zebranych tu dzieł, koniecznie zarezerwuj jeden dzień na zwiedzanie tego wyjątkowego miejsca. 

Berlin to miasto wielokulturowe, w którym znaleźć można wszystko czego potrzebujemy. Poczynając od wielowiekowych budowli, kończąc na nowoczesnych rozwiązaniach komunikacyjnych.

Powrót z Niemiec
Wracając z wycieczki po Berlinie, zastanów się nad środkiem transportu, który będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy. Do wyboru masz samolot, pociąg, autobus czy autostop dla odważnych. Busy z Niemiec do Polski kursują niemal o każdej porze dnia, dlatego nie musisz się obawiać o powrót do domu. Pamiętaj, by na podróż zaopatrzyć się w wodę oraz jakieś pożywne przekąski.

Powered by GetYourGuide

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(83) "Zwiedzanie Berlina - Berlin, Niemcy, muzea, zabytki, atrakcje, transport do Niemiec" ["meta_desc"]=> string(82) "Liczne muzea, place i historyczne miejsca spotkać można na każdym rogu Berlina." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(23) "Wiadomości turystyczne" ["author"]=> string(9) "opr. red." ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(52.51603313989890153834494412876665592193603515625) ["lng"]=> float(13.3777427654706997373068588785827159881591796875) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(true) ["is_home_page_title"]=> bool(true) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "DEU" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Zwiedzanie Berlina - Berlin, Niemcy, muzea, zabytki, atrakcje, transport do Niemiec

meta_keys:

meta_desc: Liczne muzea, place i historyczne miejsca spotkać można na każdym rogu Berlina.

watermark:

interesting_places: Wiadomości turystyczne

author: opr. red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news: 1

is_home_page_title: 1

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Zwiedzanie Berlina - Berlin, Niemcy, muzea, zabytki, atrakcje, transport do Niemiec

meta_keys:

meta_desc: Liczne muzea, place i historyczne miejsca spotkać można na każdym rogu Berlina.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr. red.

meta_desc: Liczne muzea, place i historyczne miejsca spotkać można na każdym rogu Berlina.