google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Zwiedzanie Berlina

Stolica Niemiec to jedno z najpopularniejszych miejsc do zwiedzania na mapie każdego podróżnika. Kilkumilionowe miasto może przytłoczyć swoją wielkością, jednak gdy skupisz swoją uwagę, to dojrzysz w tym zgiełku i tłoku wiele ciekawych miejsc.

Zwiedzanie BerlinaZwiedzanie Berlina

fot.mat.prasowe

Liczne muzea, place i historyczne miejsca spotkać można na każdym rogu Berlina. Jak w tym wszystkim się nie pogubić? Przede wszystkim mieć plan, dzięki któremu zwiedzimy dokładnie to co chcemy bez marnowania czasu na mniej ważne miejsca.

Zabytki Berlina – co zwiedzić
Przygotowanie takiej listy zależy przede wszystkim od naszych osobistych preferencji. Sprawa jest dużo prostsza, jeżeli zwiedzać będziemy indywidualnie. Swoje kroki będziemy mogli kierować dokładnie tam gdzie chcemy i kiedy chcemy. W przypadku zwiedzania w większej grupie, należy pod uwagę wziąć zdanie wszystkich uczestników i stworzyć z tego plan odpowiadający większości.
Jeśli odwiedzasz Berlin po raz pierwszy, koniecznie zobacz:
    1. Bramę Brandenburską – symbol niemieckiej stolicy, którą nie sposób pominąć podczas zwiedzania.
    2. Reichstag – budynek niemieckiego parlamentu, który przed jak i w trakcie II wojny światowej odegrał niezwykle ważną rolę w losach niemieckich obywateli.
    3. Plac Gendarmenmarkt – to przy nim znajduje się Katedra Francuska oraz Konzerthaus Berlin. Plac ten zachęca do odpoczynku na szerokich schodach, z których rozpościera się widok na przechodniów poniżej.
    4. Katedra w Berlinie – monumentalny budynek, przed którym rozpościerają się połacie zielonego trawnika. Tutaj czas można spędzić zarówno zwiedzając budowlę jak i odpoczywając podczas pikniku na świeżym powietrzu.
    5. Mur Berliński – drugie najchętniej odwiedzane miejsce w niemieckiej stolicy. Pokryty muralami artystycznymi często o wydźwięku politycznym upamiętniają ważne wydarzenia na świecie. Do najbardziej znanych malowideł należy to przedstawiające Leonida Breżniewa i Ericha Honeckera w trakcie pocałunku.
    6. Mitte – centralna dzielnica Berlina, rozciągająca się od Alexander Platz do Postdamer Platz. Spacerując po Mitte natrafić możemy na jedną z pozostałości po Murze Berlińskim, czyli przejście graniczne Checkpoint Charlie.
    7. Wyspa Muzeów – kompleks wystawienniczy, który został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ze względu na ilość zebranych tu dzieł, koniecznie zarezerwuj jeden dzień na zwiedzanie tego wyjątkowego miejsca. 

Berlin to miasto wielokulturowe, w którym znaleźć można wszystko czego potrzebujemy. Poczynając od wielowiekowych budowli, kończąc na nowoczesnych rozwiązaniach komunikacyjnych.

Powrót z Niemiec
Wracając z wycieczki po Berlinie, zastanów się nad środkiem transportu, który będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy. Do wyboru masz samolot, pociąg, autobus czy autostop dla odważnych. Busy z Niemiec do Polski kursują niemal o każdej porze dnia, dlatego nie musisz się obawiać o powrót do domu. Pamiętaj, by na podróż zaopatrzyć się w wodę oraz jakieś pożywne przekąski.

Mówiąc o Bawarii, mamy na myśli przede wszystkim ...

Mało kto wie, ale Norymberga bywa określana mianem ...

Czy jesienią lub zimą jest sens wybrać się ...

Trasa prowadzi z Berlina przez Brandenburgię i region Meklemburgia-Vorpommern do ...

Łaba to druga pod względem długości rzeka w Niemczech, ...

https://veturo.pl/article/3820/zwiedzanie-berlina-zabytki-atrakcje-transport/