Lima – atrakcje turystyczne

Lima – jest stolicą i jednocześnie największym miastem Peru. Leży nad wodami Oceanu Spokojnego i rzeki Rímac u podnóża Kordyliery Nadbrzeżnej Andów. Krajobraz jest tłem dla wielu cennych zabytków, z których słynie „Miasto Królów”. Do najważniejszych należą: katedra z XVI wieku, zespół pałacu prezydenckiego oraz zabudowania klasztoru św. Franciszka. Stare Miasto Limy znalazło się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Główne atrakcje w Limie:
Plaza de Armas – główny plac i najstarsza część stolicy. Sercem jest fontanna z brązu, pochodząca z 1650 roku. Spacerując wokół trafić można na wiele zabytków:
Katedra – pomysłodawcą i zleceniodawcą świątyni był Francisco Pizarro, który zdecydował się zbudować ją w 1535 roku. Kościół w pomniejszym czasie został dwukrotnie przebudowany: w latach 1564-1758 nabrał cech renesansowo-barokowych, a w 1940 roku ucierpiał w wyniku trzęsienia ziemi i musiał zostać wyremontowany ponownie. Wewnątrz, w kaplicy św. Jana chrzciciela, odnajdziemy rzeźbę Chrystusa, która uznawana jest za najpiękniejszą na świecie.
Pałac Arcybiskupa – rezydencja w stylu kolonialnym, zbudowana w 1924 roku.
Pałac Gubernatora – barokowy budynek od 1937 roku jest siedzibą prezydenta Peru.
Kościół św. Dominika – Iglesia de Santo Domingo został zbudowany w XVI wieku. Wykonanie projektu zlecił dominikanin Vincent de Valverde. Świątynia powstała na ziemi podarowanej mu przez Francisca Pizarra. W podziemiach kościoła przechowywane są cenne relikwie świętych: Róży, Marcina z Porres i Jana Macias.
Kościół i klasztor św. Franciszka – kompleks budynków klasztornych pochodzi z XVI wieku. Znajdują się tutaj także kaplice La Soledad i El Milagro.
Kościół św. Piotra – Iglesia de San Pedro to jedyny kościół w Peru, do którego wejdziemy aż z trzech stron. W ten sposób zaprasza nas świątynia zbudowana w 1636 roku w stylu wczesno-kolonialnym. Po przekroczeniu progu jednego z trzech wejść zobaczymy wnętrze wzorowane na kościele Il Gesù w Rzymie.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(75) "Peru - Lima - atrakcje turystyczne, ciekawe miejsca, zwiedzanie - Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(94) "Lima - stolica Peru - poznaj atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca w Limie - poleca veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(8) "Redakcja" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(-12.0710149670226005724771312088705599308013916015625) ["lng"]=> float(-77.04711912989949951224843971431255340576171875) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(true) ["video"]=> string(41) "https://www.youtube.com/embed/RYTO_J7ix9Y" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "PER" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Peru - Lima - atrakcje turystyczne, ciekawe miejsca, zwiedzanie - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Lima - stolica Peru - poznaj atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca w Limie - poleca veturo.pl

watermark:

interesting_places:

author: Redakcja

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video: 1

video: https://www.youtube.com/embed/RYTO_J7ix9Y

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Peru - Lima - atrakcje turystyczne, ciekawe miejsca, zwiedzanie - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Lima - stolica Peru - poznaj atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca w Limie - poleca veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: Redakcja

meta_desc: Lima - stolica Peru - poznaj atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca w Limie - poleca veturo.pl