google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Lima - atrakcje turystyczne

Lima – jest stolicą i jednocześnie największym miastem Peru. Leży nad wodami Oceanu Spokojnego i rzeki Rímac u podnóża Kordyliery Nadbrzeżnej Andów. Krajobraz jest tłem dla wielu cennych zabytków, z których słynie „Miasto Królów”. Do najważniejszych należą: katedra z XVI wieku, zespół pałacu prezydenckiego oraz zabudowania klasztoru św. Franciszka. Stare Miasto Limy znalazło się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Główne atrakcje w Limie:
Plaza de Armas – główny plac i najstarsza część stolicy. Sercem jest fontanna z brązu, pochodząca z 1650 roku. Spacerując wokół trafić można na wiele zabytków:
Katedra - pomysłodawcą i zleceniodawcą świątyni był Francisco Pizarro, który zdecydował się zbudować ją w 1535 roku. Kościół w pomniejszym czasie został dwukrotnie przebudowany: w latach 1564-1758 nabrał cech renesansowo-barokowych, a w 1940 roku ucierpiał w wyniku trzęsienia ziemi i musiał zostać wyremontowany ponownie. Wewnątrz, w kaplicy św. Jana chrzciciela, odnajdziemy rzeźbę Chrystusa, która uznawana jest za najpiękniejszą na świecie.
Pałac Arcybiskupa - rezydencja w stylu kolonialnym, zbudowana w 1924 roku.
Pałac Gubernatora - barokowy budynek od 1937 roku jest siedzibą prezydenta Peru.
Kościół św. Dominika - Iglesia de Santo Domingo został zbudowany w XVI wieku. Wykonanie projektu zlecił dominikanin Vincent de Valverde. Świątynia powstała na ziemi podarowanej mu przez Francisca Pizarra. W podziemiach kościoła przechowywane są cenne relikwie świętych: Róży, Marcina z Porres i Jana Macias.
Kościół i klasztor św. Franciszka - kompleks budynków klasztornych pochodzi z XVI wieku. Znajdują się tutaj także kaplice La Soledad i El Milagro.
Kościół św. Piotra - Iglesia de San Pedro to jedyny kościół w Peru, do którego wejdziemy aż z trzech stron. W ten sposób zaprasza nas świątynia zbudowana w 1636 roku w stylu wczesno-kolonialnym. Po przekroczeniu progu jednego z trzech wejść zobaczymy wnętrze wzorowane na kościele Il Gesù w Rzymie.

Titicaca – drugie pod względem wielkości jezioro w ...

Machu Picchu (keczua Machu Pikchu – stary szczyt– ...

Krajem Ameryki Łacińskiej, które powinno znaleźć się na ...

W 2007 roku ponad 100 milionów ludzi głosowało ...

Peru to kraj fascynujący baśniowymi krajobrazami i niespotykanymi ...

https://veturo.pl/article/2691/peru-lima-zabytki-atrakcje-ciekawe-miejsca-zwiedzanie/