google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Zurych - atrakcje turystyczne

Zurych – miasto nad Jeziorem Zuryskim oraz rzekami Limmat i Sihl, stolica kantonu Zurychu; największe miasto i główny ośrodek gospodarczy kraju.

Zurych - atrakcje turystyczneZurich, Szwajcaria

fot. pixabay.com

Zurych jest największym kompleksem urbanistycznym Szwajcarii.W trzeci poniedziałek kwietnia w Zurychu podczas święta wiosny Sechseläuten odbywa się parada cechów rzemieślniczych. Pochód przechodzi od Bahnhofstrasse i Limmatquai do Sechseläutenplatz i o godzinie 18.00 wieńczony jest spaleniem słomianej figury Böögga, co symbolizować ma wypędzenie zimy. W połowie sierpnia Zurych jest gospodarzem festiwalu muzyki techno, której fani przybywają tu tysiącami, aby wziąć udział w paradzie ulicznej (Street Parade) i innych rozrywkach miasta, m.in. w ogólnej zabawie na stadionie Letzigrund. Szalone gigantyczne imprezy i parada mają demonstrować i symbolizować szczodrość, miłość, wolność i tolerancję.

Muzeum Sztuki w Zurychu to szwajcarskie muzeum sztuki, którego kolekcja obejmuje dzieła od Średniowiecza do współczesności ze szczególnym uwzględnieniem sztuki narodowej. Prezentuje obrazy, rzeźby, instalacje, sztukę wideo i fotografię, a także rysunki i grafikę. Muzeum zostało zaprojektowane przez architektów Karla Mosera i Roberta Curjela i otwarte w 1910 roku. Kolekcja zawiera prace takich mistrzów jak Edvard Munch, Jacques Lipchitz, Salvador Dalí i Pablo Picasso oraz szwajcarskich artystów takich jak Alberto Giacometti, Ferdinand Hodler, Johann Heinrich Füssli, Pipilotti Ristand i Peter Fischli.

Vevey to jeden z wielu malowniczych kurortów w ...

Spośród europejskich krajów Szwajcaria rzadko jest wybierana przez ...

Bazylea to miasto u styku granic trzech państw: ...

Jest to jedno z najbardziej kosmopolitycznych miast europejskich ...

Wyżyna Szwajcarska (fr. Plateau suisse, niem. Schweizer Mitteland) ...

https://veturo.pl/article/2707/szwajcaria-atrakcje-turystyczne-ciekawe-miejsca/