Kajakiem do Pałacu Walewice

Wakacyjna przygoda obfitująca w ciszę i sporą dawkę adrenaliny. Odkryj historię Ziemi Łowickiej i uroki licznych szlaków kajakowych.

Centralna Polska to jedno z ciekawszych miejsc na kajakowej mapie naszego kraju. Miłośnicy wypoczynku na wodzie znajdą tutaj wiele różnorodnych tras obfitujących w niezwykłe krajobrazy i liczne zabytki. Dzięki zaangażowaniu lokalnych władz i stowarzyszeń, niedoceniana wcześniej rzeka Bzura staje się coraz bardziej atrakcyjna dla wodniaków. Szlak kajakowy Bzury liczy aż 150 km, czyli niemal całą jej długość. Rzeka ma tutaj łagodny nurt pozbawiony progów, dlatego chętnie jest wybierana przez amatorów aktywnego wypoczynku na wodzie czy rodziny z dziećmi. Podczas spływu Bzurą warto zaplanować przerwy na zwiedzanie m.in. Zamku Królewskiego Kazimierza Wielkiego w Łęczycy, ruin zamku w Sochaczewie oraz miejsca upamiętniającego bitwę nad Bzurą – największą batalię kampanii wrześniowej w 1939 roku.

Z licznych dopływów Bzury coraz bardzie popularna staje się rzeka Mroga, która swój początek bierze w granicach wsi Gałkówek – Kolonia. Region Mrogi jest intensywnie użytkowany rolniczo, dlatego kajakarze, zwłaszcza na dolnym odcinku rzeki, mogą podziwiać piękny krajobraz mazowieckich pól i łąk. Szlakiem rzeki dopłynąć możemy do trzech zabytków architektury pałacowej – neorenesansowego dworu z 1892 roku w Psarach, klasycystycznego pałacu w Mrodze i pałacu w Walewicach wzniesionego w drugiej połowie XVIII wieku przez szambelana królewskiego Anastazego Colonnę – Walewskiego. Wizyta w tym ostatnim jest niewątpliwie największą atrakcją spływu rzeką Mrogą.

Pałac Walewice to absolutna perła dawnej architektury, bardzo dobrze zachowana i otwarta dla zwiedzających. Walewice rozsławiła historia romansu Marii Walewskiej z Napoleonem Bonaparte. W pałacu można podziwiać apartament przygotowany dla Cesarza Francuzów oraz liczne ślady fascynacji kulturą francuską z tamtej epoki. Współcześnie miejsce to rozsławiają doceniane w Polsce i na świecie konie półkrwi angloarabskiej, hodowane w tutejszej stadninie.

Do okazałego gmachu pałacu przylega równie efektowny i romantyczny park w stylu angielskim. Pobyt w Pałacu Walewice gwarantuje wypoczynek wszystkim tym, którzy poszukują spokoju i komfortu w miejscu z wyjątkową aurą. Przejażdżki konne, spacery czy biesiady plenerowe to tylko nieliczne z atrakcji, z których warto tutaj skorzystać. W weekendy pałac można zwiedzać z przewodnikiem, a przez cały tydzień wypoczywać w sielskiej atmosferze pełnej romantycznej miłości.

Pałac Walewice
Walewice, 99-423 Bielawy

Zwiedzanie Pałacu Walewice
Magdalena Szymańska-Topolska
tel. +48 697 654 246

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(112) "Kajaki na Bzurze - spływy kajakowe - Pałac Walewice - okolice Łowicza, Ziemia Łowicka - Mazowsze - Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(109) "Ciekawą atrakcją jest spływ kajakowy Bzurą po Ziemi Łowickiej do Pałacu w Walewicach - poleca veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(31) "Mazowsze - atrakcje turystyczne" ["author"]=> string(12) "mat. prasowe" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(52.09426331621239825153679703362286090850830078125) ["lng"]=> float(19.6671903106036012331969686783850193023681640625) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(true) ["video"]=> string(41) "https://www.youtube.com/embed/9ew_uxhnGk8" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Kajaki na Bzurze - spływy kajakowe - Pałac Walewice - okolice Łowicza, Ziemia Łowicka - Mazowsze - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Ciekawą atrakcją jest spływ kajakowy Bzurą po Ziemi Łowickiej do Pałacu w Walewicach - poleca veturo.pl

watermark:

interesting_places: Mazowsze - atrakcje turystyczne

author: mat. prasowe

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video: 1

video: https://www.youtube.com/embed/9ew_uxhnGk8

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Kajaki na Bzurze - spływy kajakowe - Pałac Walewice - okolice Łowicza, Ziemia Łowicka - Mazowsze - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Ciekawą atrakcją jest spływ kajakowy Bzurą po Ziemi Łowickiej do Pałacu w Walewicach - poleca veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: mat. prasowe

meta_desc: Ciekawą atrakcją jest spływ kajakowy Bzurą po Ziemi Łowickiej do Pałacu w Walewicach - poleca veturo.pl