google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Narty w Polsce

Jest wiele miejsc, które nie od razu kojarzą się z terenami narciarskimi. Z dala od ogromnych regionów narciarskich w Austrii, Szwajcarii i Francji w Polsce nie brakuje prawdziwych narciarskich perełek, wprost wymarzonych na urlop narciarski dla rodzin i początkujących.

Polska – małe jest piękne
Dobrym przykładem są Wysokie Tatry w Polsce - popularna narciarska destynacja także dla naszych zachodnich sąsiadów. Jest to najwyższy masyw górski Karpatów, określany również mianem „najmniejszych wysokich gór świata“. Najwyższy szczyt polskich Tatr, a jednocześnie najwyższe wzniesienie w Polsce to Rysy (2500 m). U jego podnóża położony jest najpopularniejszy ośrodek narciarski w Polsce – Zakopane. 16 km tras narciarskich przyciąga tu nie tylko mieszkańców, ale także rodziny i pary z innych krajów na ferie zimowe, które doceniają wyjątkową gościnność Polaków.

Polska słynie nie tylko z malowniczych ośrodków narciarskich, ale także bogatej kultury. Godne uwagi są liczne architektoniczne zabytki, np. w ośrodku Świeradów-Zdrój. Tutaj znajduje się słynny dom zdrojowy, a także niewielki rodzinny teren narciarski Ski & Fun z 4 km tras.

Kolejnym dużym pasmem górskim, rozciągającym się na obszarze Polski, są Sudety. Masyw ten przebiega od Śląska, aż po Czechy, łącząc pasmo górskie Rudawy z Karpatami. Jednym z masywów górskich w Sudetach są Karkonosze. Ich najwyższy szczyt w polskiej części – Śnieżka – wznosi się na wysokość 1602 m, gwarantując jednocześnie dostęp do niewielkiego terenu narciarskiego z 7 km tras. Do najważniejszych i najpopularniejszych ośrodków narciarskich należy SkiArena Szrenica w Szklarskiej Porębie. Trasy narciarskie są tu podzielone na dwie części – w samym ośrodku dostępne są krótkie nartostrady o łatwym poziomie trudności, natomiast nieco wyżej przy Szrenicy znajduje się teren dla doświadczonych narciarzy.

Miłośnicy narciarstwa biegowego mogą spróbować swoich sił w regionie Szklarska Poręba-Jakuszyce, który uchodzi za mekkę narciarstwa biegowego w Europie Środkowej. Łącznie do dyspozycji miłośników tej dyscypliny jest tu 250 km tras, które częściowo posiadają najwyższą klasę FIS.

Jednym z najnowocześniejszych ośrodków narciarskich w Sudetach jest Czarna Góra (1205 m). Ponad 9 km tras prowadzi tu przez łagodne wzniesienia i malownicze lasy aż do doliny, czyniąc ten teren idealnym miejscem dla rodzin i początkujących.

Na Suwalszczyźnie świetnie spędza się czas także zimą. ...

Jeśli narty biegowe mają w Polsce stolicę, są ...

Narciarstwo jest dziś najdynamiczniej rozwijającym się sportem masowym. ...

To chyba jedna z największych stacji narciarskich w ...

Najnowocześniejsza kolej gondolowa w polskich górach zapewnia bardzo ...

Najlepszy ośrodek narciarski w Polsce w kategorii „Małe ...

https://veturo.pl/article/3142/narty-w-polsce-zakopane-czarna-gora-szrenica-snowtrex/