google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Szelment”

W malowniczej okolicy, zaledwie 15 km od Suwałk, w sąsiedztwie jeziora Szelment Wielki znajduje się Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji „Szelment”. To stolica narciarska północno-wschodniej Polski.

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Szelment”Ośrodek Sportu i Rekreacji „Szelment”

fot. szelment.skigo.pl

Ze względu na doskonałe warunki klimatyczne sezon na Górze Jesionowej należy do najdłuższych w Polsce. Zima na polskim biegunie zimna trwa bowiem sześć miesięcy – od listopada do kwietnia. Narciarze zjazdowi mają do swojej dyspozycji sześć oświetlonych, ratrakowanych i, w razie potrzeby, sztucznie naśnieżanych tras zjazdowych o różnym stopniu trudności, na zboczach Góry Jesionowej (252 m n.p.m.).

Na szczyt wwiezie ich siedem  wyciągów: sześć talerzykowych i jeden taśmowy. Najkrótsz  taśmowy ma  długość 90  me-trów, najdłuższy liczy 370 metrów. Trasy o zróżnicowanym stopniu trudności – od oślej łączki po najtrudniejszy czarny szlak. Miłośnicy snowbardu mogą zaś poszaleć w specjalnie dla nich przygotowanym snowparku. Okolice Góry Jesionowej to również doskonałe tereny dla narciarzy biegowych.

Przy Ośrodku działa Szkoła Narciarska, prowadząca zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Na terenie WOSiR znajduje się wypożyczalnia sprzętu narciarskiego. Propozycją dla rodzin z małymi dziećmi jest „narciarskie przedszkole”, prowadzone przez instruktorów narciarstwa, doświadczonych w pracy z dziećmi. Dla łyżwiarzy uruchomiono naturalne lodowisko.

Na terenie ośrodka funkcjonuje stała ekspozycja dotycząca sportów zimowych, zatytułowana „Od Marusarza do Małysza i Kowalczyk”. Tworzą ją atrakcyjne eksponaty, m. in. narty olimpijskie i replika złotego medalu olimpijskiego Wojciecha Fortuny z 1972 r., kombinezon narciarski Adama Małysza oraz narty Marusarza. Wystawa powstała dzięki pomocy zaprzyjaźnionego z ośrodkiem w Szelmencie Mistrza Olimpijskiego z Sapporo Wojciecha Fortuny.

Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji Szelment
Szelment 2, 16-404 Jeleniewo, tel. +48 87 567 07 08
tel./fax +48 87 568 30 07, e-mail: recepcja@wosir-szelment.pl
www.wosir-szelment.pl

Na Suwalszczyźnie świetnie spędza się czas także zimą. ...

Województwo warmińsko-mazurskie może pochwalić się akweduktami wzorowanymi na ...

Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza muzyków - basistów, perkusistów, ...

Największe w województwie podlaskim jezioro Wigry wraz z ...

Aż 175 km liczy odcinek europejskiego szlaku rowerowego ...

Podróżowanie z dziećmi to dla rodziców trening pomysłowości. ...

atrakcje

https://veturo.pl/article/3249/suwalszczyzna-osrodek-narciarski-szelment/