Hajfa

Hajfa – atrakcje turystyczne

Historia regionu wiąże się głównie z najważniejszym ośrodkiem, czyli samą Hajfą, której nazwa po raz pierwszy pojawiła się w rzymskich dokumentach pochodzących z II w., a okoliczna zatoka dawała schronienie przed sztormami statkom handlowym przemierzającym najstarsze szlaki handlowe.

Wielka aglomeracja zajmuje rozległy obszar, dlatego przed zwiedzaniem warto rozważyć skorzystanie z komunikacji lokalnej. W mieście znajduje się kilka dzielnic, z czego turystów powinien zainteresować przede wszystkim Karmel Centralny, czyli dzielnicą ekskluzywnych hoteli i efektownych rezydencji, którą warto poznać na krótkiej wycieczce.

Najważniejszą częścią miasta jest masyw Karmelu kilkukrotnie opisywany w Piśmie Świętym. W tym miejscu osiedlił się również przed wiekami Zakon Karmelitów rozsławiający Hajfę na świecie. Warto pofatygować się do klasztoru Stella Maris, by poznać historię tajemniczych zakonników z Niemiec i podziwiać piękne widoki na Morze Śródziemne. Na zboczach Karmelu znajduje się jeszcze jedno ciekawe miejsce, jakim jest Grota Eliasza uważana za miejsce objawienia mocy nadprzyrodzonej.  Znaną świątynią w Izraelu, której nie powinno się przegapić jest Sanktuarium Baba i Ogrody Bahaitów, których nazwa pochodzi od wyznawców religii bahaizmu, a w całym kompleksie można podziwiać niebywałe dzieła sztuki ogrodniczej. Kilkadziesiąt ciekawych rzeźb znajduje się w ogrodzie Sculpture Garden, warto także zajść do Silos Dagon – imponującego obiektu mieszczącego niewielkie muzeum poświęcone piekarnictwu i piwowarstwu oraz zwiedzić Muzeum Kolejnictwa Izraela. Interesujących muzeów w Hajfie jest więcej, dlatego lepiej wcześniej zapoznać się z pełną ofertą.

Na długie spacery można wybrać się do tzw. kolonii niemieckiej, gdzie w powietrzu unoszą się kuszące zapachy wydobywające się z przytulnych restauracyjek lub spróbować zgłębić labirynt uliczek w arabskiej dzielnicy Wadi Nisnas. Miasto jest czyste i spokojne, a wypoczynek umilają piaszczyste plaże i śliczne widoki. Wzdłuż najpopularniejszych plaż wybudowano promenady pełne placów zabaw dla dzieci, restauracji, kafejek i przytulnych tawern. Ciepłe wody zatoki doskonale nadają się do uprawiania sportów wodnych – na horyzoncie można najczęściej ujrzeć unoszące się wysoko w powietrzu żagle miłośników kitesurfingu. W pobliżu wybrzeża działają szkoły nurkowe i bez problemu można wypożyczyć sprzęt lub skorzystać z pomocy instruktorów i przewodników.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(79) "Hajfa - atrakcje turystyczne, ciekawe miejsca, co zobaczyć, zwiedzić - Izrael" ["meta_desc"]=> string(80) "Hajfa - ciekawe miasto w Izraelu, pełne atrakcji i zabytków - poleca veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(9) "opr. red." ["latlng"]=> array(4) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(32.81572903681909991746579180471599102020263671875) ["lng"]=> float(34.97669219483770319811810622923076152801513671875) ["zoom"]=> int(8) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "ISR" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Hajfa - atrakcje turystyczne, ciekawe miejsca, co zobaczyć, zwiedzić - Izrael

meta_keys:

meta_desc: Hajfa - ciekawe miasto w Izraelu, pełne atrakcji i zabytków - poleca veturo.pl

watermark:

interesting_places:

author: opr. red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Hajfa - atrakcje turystyczne, ciekawe miejsca, co zobaczyć, zwiedzić - Izrael

meta_keys:

meta_desc: Hajfa - ciekawe miasto w Izraelu, pełne atrakcji i zabytków - poleca veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr. red.

meta_desc: Hajfa - ciekawe miasto w Izraelu, pełne atrakcji i zabytków - poleca veturo.pl