google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Hajfa - atrakcje turystyczne

Historia regionu wiąże się głównie z najważniejszym ośrodkiem, czyli samą Hajfą, której nazwa po raz pierwszy pojawiła się w rzymskich dokumentach pochodzących z II w., a okoliczna zatoka dawała schronienie przed sztormami statkom handlowym przemierzającym najstarsze szlaki handlowe.

Hajfa - atrakcje turystyczneHajfa

fot. mat. prasowe

Wielka aglomeracja zajmuje rozległy obszar, dlatego przed zwiedzaniem warto rozważyć skorzystanie z komunikacji lokalnej. W mieście znajduje się kilka dzielnic, z czego turystów powinien zainteresować przede wszystkim Karmel Centralny, czyli dzielnicą ekskluzywnych hoteli i efektownych rezydencji, którą warto poznać na krótkiej wycieczce.

Najważniejszą częścią miasta jest masyw Karmelu kilkukrotnie opisywany w Piśmie Świętym. W tym miejscu osiedlił się również przed wiekami Zakon Karmelitów rozsławiający Hajfę na świecie. Warto pofatygować się do klasztoru Stella Maris, by poznać historię tajemniczych zakonników z Niemiec i podziwiać piękne widoki na Morze Śródziemne. Na zboczach Karmelu znajduje się jeszcze jedno ciekawe miejsce, jakim jest Grota Eliasza uważana za miejsce objawienia mocy nadprzyrodzonej.  Znaną świątynią w Izraelu, której nie powinno się przegapić jest Sanktuarium Baba i Ogrody Bahaitów, których nazwa pochodzi od wyznawców religii bahaizmu, a w całym kompleksie można podziwiać niebywałe dzieła sztuki ogrodniczej. Kilkadziesiąt ciekawych rzeźb znajduje się w ogrodzie Sculpture Garden, warto także zajść do Silos Dagon – imponującego obiektu mieszczącego niewielkie muzeum poświęcone piekarnictwu i piwowarstwu oraz zwiedzić Muzeum Kolejnictwa Izraela. Interesujących muzeów w Hajfie jest więcej, dlatego lepiej wcześniej zapoznać się z pełną ofertą.

Na długie spacery można wybrać się do tzw. kolonii niemieckiej, gdzie w powietrzu unoszą się kuszące zapachy wydobywające się z przytulnych restauracyjek lub spróbować zgłębić labirynt uliczek w arabskiej dzielnicy Wadi Nisnas. Miasto jest czyste i spokojne, a wypoczynek umilają piaszczyste plaże i śliczne widoki. Wzdłuż najpopularniejszych plaż wybudowano promenady pełne placów zabaw dla dzieci, restauracji, kafejek i przytulnych tawern. Ciepłe wody zatoki doskonale nadają się do uprawiania sportów wodnych – na horyzoncie można najczęściej ujrzeć unoszące się wysoko w powietrzu żagle miłośników kitesurfingu. W pobliżu wybrzeża działają szkoły nurkowe i bez problemu można wypożyczyć sprzęt lub skorzystać z pomocy instruktorów i przewodników.

Niecałe półgodziny jazdy samochodem od Ejlatu na północ ...

Tel Aviv - pulsująca energia, bogate życie nocne, ...

Z oddali morze przypomina inne zbiorniki wodne, ale ...

Izrael to nie tylko Jerozolima i Tel Aviv, ...

Azja to kontynent o wielu obliczach. Poznaj dwie ...

https://veturo.pl/article/3347/izrael-hajfa-atrakcje-ciekawe-miejsca-zwiedzanie-zabytki/