google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Costa Blanca

„Białe Wybrzeże”, jak przyjęło się nazywać przepiękne wybrzeże ciągnące się przez całą długość Zatoki Alicante, zawdzięcza swą nazwę nie tylko białym plażom z delikatnym piaskiem, ale również kwitnącym tu obficie na biało kwiatom migdałowca, bielonym domkom i białym, wapiennym skałom dominującym w krajobrazie.

Costa BlancaCosta Blanca, Hiszpania

fot. pixabay.com

Nieustające zabawy, szerokie plaże, ciepłe, turkusowe morze, wspaniała, słoneczna pogoda, niezwykła gościnność mieszkańców i niezwykłe pamiątki historyczne po ścierających się tu kulturach sprawiają, że jest to jedno z najchętniej odwiedzanych brzegów wschodniej Hiszpanii. Wpływy panujących tu kultur, począwszy od Fenicjan, Rzymian, Kartagińczyków czy Arabów do chrześcijan, widać nie tylko w postaci zadziwiających zabytków i ruin, które znajdziemy na każdym kroku, ale również w mentalności mieszkańców i znakomitej kuchni. Dodatkowym atutem regionu jest wspaniała pogoda i bezdeszczowy okres od maja do października dający gwarancję udanych wakacji.

Costa Blanca ze swoimi długimi i piaszczystymi plażami posiada idealne warunki do uprawiania sportów wodnych, a w większych kurortach znajduje się szeroki wachlarz ofert wypożyczalni sprzętu wodnego, motorówek, skuterów i jachtów. Wybrzeże obfituje w niewielkie miasteczka i wioski będących rajem dla szukających ciszy i spokoju. W niedużej odległości od wybrzeża znajdują się góry ze świetnymi warunkami do trekkingu, a nawet do wspinaczki w rejonie Calpe i Albir. Dziką przyrodę w pobliskich górach można podziwiać na rowerze lub konno, a największe stadniny organizujące rajdy po wybrzeżu można znaleźć na peryferiach Alicante, Benidormu i Altei.

Pełna uroku Hiszpania stanowi jeden z najchętniej wybieranych ...

Barcelona - historyczna stolica Katalonii, miasto położone nad ...

Prezentujemy siedem powodów, dla których Wyspy Kanaryjskie są ...

Wyspy Kanaryjskie wyróżnia kuchnia pełna kontrastów oraz różnorodnych ...

Toledo stanowi jeden z najcenniejszych skarbów architektury hiszpańskiej ...

Wydarzenia turystyczne

https://veturo.pl/article/3348/costa-blanca-atrakcje-ciekawe-miejsca-plaze-sport/