Nowa kolekacja obuwia Aku

Aku, renomowany włoski producent obuwia wspinaczkowo - turystycznego, zaprezentował ofertę na najbliższy sezon. Oprócz flagowych pozycji z poprzednich sezonów - częściowo w odświeżonych wersjach - w sklepach pojawi się również wiele nowości. Dotyczy to zarówno linii obuwia wysokogórskiego, stricte trekkingowego, jak również niższych modeli, które miejski charakter łączą z outdoorowym zacięciem.

Wciąż największą popularnością cieszy się linia Trekking i jej flagowe damsko – męskie modele, jak Tribute II (w wersjach GTX i LTR) oraz Trekker Lite II GTX, z 2 nowymi kolorami. Z modeli stricte męskich dużą sprzedaż do sklepów miał Slope GTX, zwłaszcza w wersji 885.4 czy jego damski odpowiednik Ultra Light GTX – podobnie jak Slope również dostępny w 4 wersjach.

Z ściśle technicznych modeli wysokogórskich – i związanej z nimi kolekcji Mountain – największym wzięciem cieszył się damsko – męski Superalp GTX. Uwagę nabywców zwrócił też debiutujący w ofercie producenta model Tengu GTX . Tuż za nimi w rankingach sprzedaży hurtowej uplasował się znany z poprzednich sezonów Conero GTX.

Najwięcej nowych i odświeżonych modeli pojawiło się w linii Multiterrain, oferującej buty dedykowane aktywnościom górskim w umiarkowanie trudnym terenie. Większość serii to damsko – męskie modele z niską cholewką i sportowo – casualowym designem. Właściciele sklepów ewidentnie postawili tu na nowości – najchętniej zamawiane były modele: La Val Low GTX, Montera Low GTX czy Pulsar Low GTX. Ze starszych butów dobrą sprzedaż utrzymał Rock II GTX.

Seria Mountain Inspired, designem nieco zbliżona do omawianej powyżej, to od kilku sezonów królestwo miejsko – outdoorowego modelu Bellamont. Dostępny jest on w kilku konfiguracjach, spośród których zdecydowanie najwięcej modeli zamówionych zostało w kategoriach Suede GTX oraz Suede.

Wreszcie linia Forester, dedykowana przemieszczaniu się po terenie z mniejszymi różnicami wysokości, ale wciąż trudnym i wymagającym, jak lasy, trzęsawiska czy tereny mocno piaszczyste, nierzadko w gorących warunkach klimatycznych. Warto tu zwrócić uwagę na modele takie jak Petra czy Pilgrim GTX – ten drugi chętnie wykorzystywany przez elitarne jednostki wojskowe, m.in. słynną amerykańską Navy Seals.

Kluczową nowością jest również Elica – zintegrowany system, obejmujący kopyto szewskie, podeszwę wewnętrzną, śródpodeszwę oraz podeszwę zewnętrzną. Wiernie oddaje ona anatomiczny kształt dolnej części stopy i dostosowuje się do jej naturalnego nachylania, redukując siłę uderzenia i obciążenie podczas stawiania kroku. Przeprowadzone przez specjalistów z Aku testy laboratoryjne dowiodły, iż obuwie z systemem Elica, w porównaniu do tradycyjnej konstrukcji, charakteryzuje lepszy rozkład siły nacisku na powierzchnię podeszwy. W zależności od fazy kroku, nacisk jest rozdysponowany na całą podeszwę (stąpnięcie) lub znacząco zmniejszony miejscowo (wybicie). Zmniejsza to zużycie bieżnika i zwiększa komfort użytkowania, zwłaszcza podczas długotrwałego marszu. Warto zaznaczyć, iż system Elica znalazł zastosowanie we wszystkich konfiguracjach dla nowych modelach z serii Multiterrain, m.in. wspomnianych wcześniej La Val, Montera czy Pulsar.

Drugą nowością w wymienionych powyżej modelach jest zastosowanie innowacyjnej podeszwy opracowanej we współpracy z Michelin – największym europejskim producentem opon. Michelin ® Pulsar – bo tak brzmi pełna nazwa podeszwy – inspirowana jest charakterystyką bieżnika opon rowerów górskich. Jej asymetryczna budowa, dostosowana do systemu Elica, poprawia stabilizację kroku i zapewnia idealną przyczepność. Swoje zastosowanie znalazła one we wspomnianych wcześniej butach z serii Multiterrain – niewątpliwie najbardziej odmienionej linii w ramach całej kolekcji Aku na sezon wiosna/ lato’ 2017.

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(55) "Aku - nowa kolekcja obuwia wspinaczkowo - turystycznego" ["meta_desc"]=> string(146) "Z sezonu na sezon wzrasta ilość par butów Aku zamawianych do polskich sklepów outdoorowych - zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(19) "Odzież turystyczna" ["author"]=> string(12) "mat. prasowe" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(17) "-7.64648437393565" ["lng"]=> string(16) "-11.686665474818" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(true) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" }

key_words:

meta_title: Aku - nowa kolekcja obuwia wspinaczkowo - turystycznego

meta_keys:

meta_desc: Z sezonu na sezon wzrasta ilość par butów Aku zamawianych do polskich sklepów outdoorowych - zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych.

watermark:

interesting_places: Odzież turystyczna

author: mat. prasowe

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear: 1

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Aku - nowa kolekcja obuwia wspinaczkowo - turystycznego

meta_keys:

meta_desc: Z sezonu na sezon wzrasta ilość par butów Aku zamawianych do polskich sklepów outdoorowych - zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: mat. prasowe

meta_desc: Z sezonu na sezon wzrasta ilość par butów Aku zamawianych do polskich sklepów outdoorowych - zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych.