Nowe linie skarpet miejskich z wełny merino

Jednym z corocznych elementów jesienno - zimowej kolekcji odzieży w sklepach outdoorowych jest linia technicznych skarpet, dedykowanych aktywnościom w górach, na stokach czy na podróżniczym szlaku.

W przypadku Smartwoola – czołowego amerykańskiego producenta bielizny i skarpet z wełny merino – jej rdzeń od lat stanowią linie Classic oraz Phd®. W zależności od przeznaczenia dostępne są one w różnych konfiguracjach – zarówno pod względem składowych materiału, kroju, długości, wzorów i kolorów. Łączącym je spoiwem zawsze jednak pozostawał techniczny charakter oraz wełna merino jako materiał bazowy. W kontekście bieżącego sezonu Smartwool wyszedł jednak również naprzeciw oczekiwaniom miłośników skarpet o nieco bardziej uniwersalnym, wręcz miejskim charakterze. Zachowując techniczne cechy, w czołowych polskich sklepach outdoorowych pojawiły się modele o mocno nieszablonowych, drukowanych wzorach, komponowanych z oryginalnymi kolorami. Co warto wiedzieć o liniach Curated Socks oraz CHUP Socks…?

Nowy design podkreśla indywidualność oraz odzwierciedla nieszablonowe podejście do kolejnych projektów realizowanych przez amerykańskiego producenta. Dostrzegając konieczność rozwoju swojej oferty, związanej ze wzrostem oczekiwań finalnych odbiorców i coraz większą tendencją do łączenia cech produktów miejskich z technicznymi, Smartwool zaproponował linie Curated oraz CHUP. Druga z nich zaliczana jest do większej kategorii, definiowanej – i opisywanej w katalogach – jako Signature Socks, obejmującej modele znane już w poprzednich latach, m.in. Diamond Jim, Sulawesi, Margarita czy Saturnsphere. Inspiracją do powstania obu linii na poziomie designu były wzory zaczerpnięte z tradycji świątecznych (CHUP) oraz kulturowych, związanych z motywami plemiennymi Indian (Curated). Co istotne, obie serie w 100% wykonane zostały na terenie Stanów Zjednoczonych.

W nowych modelach bazę ponownie stanowi wełna merino, pozyskiwana od nowozelandzkich owiec rasy merynosów. Na jej fenomen składa się wiele czynników. Świetna oddychalność, wzorowe odprowadzanie wilgoci, sprężystość i wytrzymałość włókien, ochrona przed bakteriami czy nawet większa od tradycyjnej wełny przyjemność w dotyku – zalety merino można mnożyć. Przekłada się to na wyniki sprzedażowe bazujących na wełnie merynosów produktów. W segmencie sklepów outdoorowych udział Smartwoola na olbrzymim rynku Stanów Zjednoczonych szacowany jest na poziomie ok. 80% ogólnej wartości sprzedaży!

Smartwool CURATED Socks
Znakiem rozpoznawczym casualowej serii Curated jest wysokiej jakości nadruk, bazujący na oryginalnych wzorach i barwnych kolorach. Inspiracją do jego powstania była kultura rdzennych ludów obu kontynentów amerykańskich. Wykonany został on metodą 360 stopni, pozwalającej na osiągnięcie wyjątkowego efektu i trwałości widocznej nawet przy naciągniętym materiale. Wszystkie modele dostępne są lekkiej wersji Ultra Light. Dodatkowo wygodę poprawia płaska technika zakończenia splotu włókiem w okolicy palców. Seria Curated Socks to połączenie unikatowego stylu z wszelkimi zaletami wynikającymi z użycia wełny merino.  Przeznaczona jest ona zwłaszcza do użytku w mieście, ale – przy odpowiednio dobranym obuwiu – sprawdzi się również w mniej wymagającym terenie pozamiejskim, także w warunkach łagodnej zimy.  Skład materiałowy: 53% – wełna merino, 43% – nylon, 3% – elastan, 1% poliester.

Smartwool CHUP Socks
Linia CHUP to klasycznie tkane skarpety, wzbogacone o wzory inspirowane tradycją świąteczną. Gęsty splot włókien pozwolił tu na zastosowanie wysokiej ilości wełny merino, sięgającej niemal 80% ogólnego składu materiałowego. Dla zapewniania wygody w skarpetach zastosowano płaską konstrukcję w okolicy ścięgna Achillesa. Posiadają one też większy poziom amortyzacji w stosunku do serii Curated, co
wiąże się z optymalną absorpcją wstrząsów, a tym samym mniejszym zmęczeniem stóp podczas dłuższego marszu. Skład materiałowy: 79% – wełna merino, 19% – nylon, 2% – elastan.  

Wartym wspomnienia jest fakt, iż kolorystyczne wersje skarpet nie ograniczają się tylko do kolekcji lifestylowej. Z roku na rok obejmują coraz większą partię skarpet specjalistycznych – przeznaczonych do trekkingu, biegania, narciarstwa czy aktywnej turystyki.

Więcej informacji na http://www.ravenco.eu. 
 

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(18) "Skarpety Smartwool" ["meta_desc"]=> string(203) "Jednym z corocznych elementów jesienno - zimowej kolekcji odzieży w sklepach outdoorowych jest linia technicznych skarpet, dedykowanych aktywnościom w górach, na stokach czy na podróżniczym szlaku." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(19) "Odzież turystyczna" ["author"]=> string(9) "opr. red." ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(17) "-18.8964843723693" ["lng"]=> string(16) "2.02984922587082" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(true) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" }

key_words:

meta_title: Skarpety Smartwool

meta_keys:

meta_desc: Jednym z corocznych elementów jesienno - zimowej kolekcji odzieży w sklepach outdoorowych jest linia technicznych skarpet, dedykowanych aktywnościom w górach, na stokach czy na podróżniczym szlaku.

watermark:

interesting_places: Odzież turystyczna

author: opr. red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear: 1

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Skarpety Smartwool

meta_keys:

meta_desc: Jednym z corocznych elementów jesienno - zimowej kolekcji odzieży w sklepach outdoorowych jest linia technicznych skarpet, dedykowanych aktywnościom w górach, na stokach czy na podróżniczym szlaku.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr. red.

meta_desc: Jednym z corocznych elementów jesienno - zimowej kolekcji odzieży w sklepach outdoorowych jest linia technicznych skarpet, dedykowanych aktywnościom w górach, na stokach czy na podróżniczym szlaku.