Czy warto wysłać dziecko na obóz młodzieżowy?

Czerwiec to czas gorączkowego poprawiania ocen i oczekiwania na upragnione wakacyjne wojaże. Przed pierwszym samodzielnym wyjazdem dziecka w głowach rodziców kłębi się jednak wiele czarnych myśli. A co jeżeli się zgubi, zachoruje lub nie dogada się z rówieśnikami? Mimo obaw, warto zadać sobie jedno kluczowe pytanie: co dobrego może wyniknąć z takiej przygody dla mojego dziecka? Odpowiedź może Cię pozytywnie zaskoczyć!  

Obozy młodzieżowe – czy pamiętasz, jak to było?

Z pewnością wciąż doskonale pamiętasz pierwszy obóz w Karpaczu lub wycieczkę klasową do zachodnich demoludów. Zdarte kolana, pierwsze miłości, smak oranżady w proszku i NRD-owskich pralinek. I choć na myśl o domu zdarzyło Ci się nieraz ukradkiem przetrzeć oczy, to wiesz, że mając takie wspomnienia, jesteś prawdziwym szczęściarzem.

Obóz młodzieżowy to dla spragnionego wrażeń nastolatka pierwszy duży sprawdzian samodzielności oraz możliwość zdobycia nowych umiejętności i doświadczeń. W trakcie kilkunastodniowego wyjazdu Twoja pociecha nauczy się szukać kompromisowych rozwiązań i rozwiązywać problemy w interakcji z opiekunami i co równie ważne – z rówieśnikami.

Obozy zagraniczne – obcowanie z żywym językiem

Podstawy survivalu, rejs statkiem po Tamizie, wizyta w oceanarium lub spacer po słynnej barcelońskiej La Rambli – a to wszystko w stałym kontakcie z językiem angielskim. Godziny spędzone na dodatkowych zajęciach nie przyniosą oczekiwanych efektów, jeśli dziecko nie będzie miało możliwości wykorzystania zdobytych umiejętności w praktyce, pokonując bariery językowe podczas codziennych „small talków” z native speakerami.

Językowe obozy młodzieżowe (ATAS) to nowatorski sposób na naukę języka, a także świetna okazja do poznania kultury danego kraju i zawiązania nowych znajomości, a nawet przyjaźni. Mieszkając u zagranicznej rodziny, Twoja pociecha nauczy się trudnej sztuki kompromisów. Istnieje także ogromna szansa, że złapie bakcyla…podróżowania! Pozna nowe możliwości spędzania wolnego czasu i podszlifuje umiejętności językowe, co odbije się pozytywnie nie tylko na przyszłych wynikach w nauce, ale również na zachowaniu nastolatka, zwiększając jego pewność siebie i umacniając wiarę we własne możliwości.

Jak pokonać rodzicielski strach?

Zanim wyślesz swoją pociechę na zorganizowane wakacje krajowe lub zagraniczne, porównaj kilka ofert w różnych biurach podróży. Sprawdź, czy dana firma nie istnieje „od wczoraj”, dowiedz się, kim są opiekunowie grupy i czy posiadają odpowiednie kwalifikacje. Sprawdź, jakim środkiem transportu będzie podróżować Twoje dziecko i w jakim miejscu będzie zakwaterowane. Poproś o szczegółowy plan wyjazdu i dowiedz się, jakie działania podejmują opiekunowie w razie choroby dziecka lub innej awaryjnej sytuacji. Dzięki temu będziesz spać spokojnie, wiedząc, że Twoja dorastająca pociecha jest pod najlepszą możliwą opieką! Pełną ofertę obozów młodzieżowych w Polsce i za granicą znajdziesz na stronie firmy ATAS.pl

 

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(37) "Młodzieżowe obozy językowe - Atlas" ["meta_desc"]=> string(169) "Językowe obozy młodzieżowe (ATAS) to nowatorski sposób na naukę języka, a także świetna okazja do poznania kultury danego kraju i zawiązania nowych znajomości." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(16) "Poradnik turysty" ["author"]=> string(9) "opr. red." ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(17) "-20.2148437471857" ["lng"]=> string(17) "-8.92848706143269" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(true) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(true) ["video"]=> string(41) "https://www.youtube.com/embed/IBpex9ZEqLU" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" }

key_words:

meta_title: Młodzieżowe obozy językowe - Atlas

meta_keys:

meta_desc: Językowe obozy młodzieżowe (ATAS) to nowatorski sposób na naukę języka, a także świetna okazja do poznania kultury danego kraju i zawiązania nowych znajomości.

watermark:

interesting_places: Poradnik turysty

author: opr. red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik: 1

is_sprzet:

is_outwear:

use_video: 1

video: https://www.youtube.com/embed/IBpex9ZEqLU

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Młodzieżowe obozy językowe - Atlas

meta_keys:

meta_desc: Językowe obozy młodzieżowe (ATAS) to nowatorski sposób na naukę języka, a także świetna okazja do poznania kultury danego kraju i zawiązania nowych znajomości.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr. red.

meta_desc: Językowe obozy młodzieżowe (ATAS) to nowatorski sposób na naukę języka, a także świetna okazja do poznania kultury danego kraju i zawiązania nowych znajomości.