Rejsy szkoleniowe – czyli jak zostać wilkiem morskim?

Rejsy to wspaniała alternatywa dla tradycyjnego plażowania i nieoceniona szansa na poznanie danej części świata z nowej, szerszej perspektywy. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na taką właśnie formę spędzenia urlopu, a na rynku usług turystycznych co rusz pojawiają się nowe, ciekawe propozycje wakacji pod żaglami. I, co niezmiernie istotne, wśród dostępnych opcji są nie tylko rejsy dla doświadczonych żeglarzy, ale również szerokie spectrum możliwości dla rodzin z dziećmi, a nawet seniorów.

Rejsy – zróżnicowana oferta
Dostępne na rynku rejsy można podzielić na trzy podstawowe kategorie: rejsy wakacyjne, rejsy rodzinne oraz rejsy szkoleniowe. Te pierwsze dedykowane są głównie osobom pragnącym luksusowych wakacji w niecodziennej oprawie. Dzięki starannie opracowanemu planowi znajdzie się na nich czas zarówno na plażowanie, uprawianie sportów wodnych, zwiedzanie, podziwianie pięknych widoków, jak i, jeżeli uczestnicy wykażą zainteresowanie, zgłębianie podstaw żeglarskiego rzemiosła. Jednym słowem rejsy wakacyjne są ofertą uniwersalną, dedykowaną parom, małżeństwom oraz osobom starszym.

Kolejna opcja to rejsy rodzinne, nieco zmodyfikowana wersja poprzedniej kategorii. Ich harmonogram stanowi optymalne odzwierciedlenie potrzeb i oczekiwań rodziców z dziećmi. Krótkie, ale mocno zróżnicowane trasy, mnóstwo dodatkowych atrakcji, możliwość nauki i uprawiania wszelkich sportów wodnych oraz szansa na sprawdzenie się w żeglarskim rzemiośle pod okiem wykwalifikowanej, doświadczonej w pracy z najmłodszymi załogi składają się na wymarzoną wakacyjną przygodę.

Wreszcie mamy rejsy szkoleniowe, kategorie będącą głównym tematem niniejszego tekstu i, tym samym, zasługujące na nieco więcej uwagi.

Rejsy szkoleniowe
Rejsy szkoleniowe to oferta skierowana do wszystkich tych, którzy nie tylko chcą miło spędzić czas na łodzi, ale marzą również o zdobyciu żeglarskich szlifów. W ciągu trwającej średnio siedem dni wyprawy uczestnicy zdobywają podstawową wiedzę i umiejętności dotyczące prawa morskiego, etykiety, nawigacji i obsługi znajdujących się na jachcie urządzeń.

Ze względu na dość intensywny charakter szkolenia oraz dużą ilość materiału do opanowania nauka często rozpoczyna się jeszcze przed wkroczeniem na pokład. Po zarezerwowaniu miejsca na rejsy uczestnicy otrzymują w formie e-learningu materiały zawierające znaczną część wiedzy. W ten sposób mają szansę zapoznać się z nią odpowiednio wcześniej, a po wyruszeniu w morze przystępują do przekładania teorii na praktykę.

Co istotne, z chwilą wkroczenia na pokład urlopowicze stają się pełnoprawnymi członkami załogi i, jako tacy, podlegają przez cały czas trwania żeglugi rozkazom skipera. To on wdraża ich we wszystkie tajniki prowadzenia jachtu, nawigacji oraz obsługi stacji radiowej. A pod koniec rejsu przychodzi czas na sprawdzenie nabytej wiedzy w czasie egzaminów będących szansą na uzyskanie uprawnień respektowanych przez Polski Związek Żeglarski, takich jak patent sternika czy radiooperatora.

Rejsy w Chorwacji
Rejsy szkoleniowe odbywają się różnych, mniej i bardziej egzotycznych zakątkach świata, jednak, jak sugeruje przedstawiciel serwisu Rejsomat.pl, najlepszym miejsce na nabywanie umiejętności żeglarskich jest Adriatyk. Przemawia za tym szereg argumentów, przede wszystkim pewna, stabilna pogoda, doskonale rozwinięta baza turystyczna i bliska odległość. Ponadto wybrzeże Chorwacji obfituje w mnóstwo portowych miasteczek, malowniczych zatoczek i plaż, co pozwala na wytyczenie ciekawej turystycznie i bardzo zróżnicowanej trasy. Zwłaszcza ta druga kwestia jest szalenie istotna z punktu widzenia szkoleniowego, uczestnicy rejsu mają bowiem szansę przećwiczenia poszczególnych manewrów w zmiennych warunkach i otoczeniu.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(65) "Rejsy w Chorawcji - czyli jak zostać wilkiem morskim - Chorwacja" ["meta_desc"]=> string(149) "Dostępne rejsy w Chorwacji można podzielić na trzy podstawowe kategorie: rejsy wakacyjne, rejsy rodzinne oraz rejsy szkoleniowe - poleca veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(23) "Wiadomości turystyczne" ["author"]=> string(9) "opr. red." ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(44.37726966259379679513585870154201984405517578125) ["lng"]=> float(15.007324216661299232100645895116031169891357421875) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(true) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(true) ["video"]=> string(41) "https://www.youtube.com/embed/NvoqSqCytWI" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "HRV" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Rejsy w Chorawcji - czyli jak zostać wilkiem morskim - Chorwacja

meta_keys:

meta_desc: Dostępne rejsy w Chorwacji można podzielić na trzy podstawowe kategorie: rejsy wakacyjne, rejsy rodzinne oraz rejsy szkoleniowe - poleca veturo.pl

watermark:

interesting_places: Wiadomości turystyczne

author: opr. red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news: 1

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video: 1

video: https://www.youtube.com/embed/NvoqSqCytWI

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Rejsy w Chorawcji - czyli jak zostać wilkiem morskim - Chorwacja

meta_keys:

meta_desc: Dostępne rejsy w Chorwacji można podzielić na trzy podstawowe kategorie: rejsy wakacyjne, rejsy rodzinne oraz rejsy szkoleniowe - poleca veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr. red.

meta_desc: Dostępne rejsy w Chorwacji można podzielić na trzy podstawowe kategorie: rejsy wakacyjne, rejsy rodzinne oraz rejsy szkoleniowe - poleca veturo.pl