google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Trójmiasto polskim kurortem turystycznym

Każdego roku do Trójmiasta, w skład którego wchodzą trzy przepiękne, różniące się od siebie architekturą, a jednocześnie bardzo dobrze ze sobą skomunikowane miasta – Gdynia, Sopot oraz Gdańsk, przyjeżdża tysiące turystów, zarówno z Polski jak i z zagranicy, w celu spędzenia swojego zimowego czy też letniego urlopu nad Morzem Bałtyckim. Trójmiasto przez cały rok oferuje wiele ciekawych atrakcji, dzięki którym, żadna osoba na pewno nie będzie narzekać na nudę.

 

Trójmiasto polskim kurortem turystycznymGdynia

fot. mat. prasowe

Gdynia, zajmuje ponad 135 km2 powierzchni, dzięki czemu jest największym polskim miastem niebędące miastem wojewódzkim. Miasto te oferuje wiele ciekawych atrakcji na każdą pogodę. Dodatkowym atutem jest fakt, że po całym gdyńskim terenie kursują trolejbusy oraz autobusy, którymi bezpośrednio można przejechać z Gdyni do Rumii, a także z Gdyni do Sopotu czy nawet i Gdańska i z powrotem.

Oznacza to, że obojętnie czy turysta wynajmie apartament w Sopocie, w Gdyni czy w Gdańsku, to bez większego problemu będzie mógł się przedostać do innego miasta oddalonego o kilkanaście kilometrów.

Gdynia zachęca do odwiedzenia nie tylko muzeów czy teatrów, ale również oferuje możliwość przejścia kilkunastu kilometrów przez piaszczystą plażę do Sopotu, czy dla bardziej wytrwałych chodziarzy, aż do Gdańska.

Sopot najmniejsze miasto w Polsce pod względem ludności, które otrzymało prawa powiatu. W Sopocie zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorem najbardziej zatłoczona jest ulica Obrońców Monte Casino, wzdłuż której znajduje się wiele kafejek, knajp, restauracji, a wieczorem dyskoteki, głośną muzyką zachęcają do odwiedzenia i zabawy. Na końcu ulicy znajduje się wejście na teren Mola, czyli 511,5m pomostu, którego większa część, bo aż 458m znajduje się nad Zatoką Gdańską. W tym kurorcie nadmorskim od 1961r. w Operze Leśnej organizowany jest konkurs piosenki Sopot Festival, na który przyjeżdżają ludzie z całej Polski, a także z zagranicy. 

Gdańsk, w którym mieszka ponad 460 tysięcy mieszkańców, na powierzchni ponad 260 km2, zajmuje szóste miejsce wśród polskich miast, pod względem liczby ludności oraz siódme pod względem powierzchni. Będąc w Gdańsku można zwiedzić również wiele ciekawych atrakcji, czy to muzea narodowe, czy Miejski Ogród Zoologiczny „Wybrzeże”. Warto również wybrać się na spacer Starówką, wzdłuż której znajdują się przepiękne kamienice, a w nich wiele przyjemnych kawiarni. Gdańsk słynny jest również z corocznych największych na świecie targów bursztynu i wyrobów bursztynowych Amberif, co oznacza, że osoby gustujące z wyrobów z owocu rodem Morza Bałtyckiego, na pewno będą miały niebywałe okazje do zakupu pamiątek.

 

 Wysoki poziom zaangażowania w odpowiednie zaplanowanie urlopu jest ...

Rower jako środek transportu jest chętnie wybierany nie ...

Planując wakacyjne wyjazdy wiele osób wybiera na urlop ...

Przedstawiamy sześć miejsc w Sopocie, w których zjecie ...

Są takie miejsca w Sopocie, które musicie zobaczyć. ...

Są takie miejsca w Sopocie, o których nie ...

nocleg

gastronomia

sport

atrakcje

https://veturo.pl/article/3522/trojmiasto-sopot-gdynia-gdansk-atrakcje-apartamenty-noclegi/