ubezpieczenie turystyczne

Wybierasz ubezpieczenie turystyczne? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę!

Nie wszyscy Polacy wybierający się na zagraniczne wakacje decydują się na zakup ubezpieczenia turystycznego. To ogromny błąd! Wakacyjne polisy są relatywnie tanie, a jednocześnie w pełni chronią zdrowie i interes finansowy osób ubezpieczonych. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę turystyczną?

Najważniejsze elementy polisy
Niektórym urlopowiczom błędnie wydaje się, że w trakcie urlopu spędzanego w krajach Unii Europejskiej wystarczy im zabezpieczenie w postaci Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Niestety, dokument ten uprawnia jedynie do korzystania z miejscowej publicznej służby zdrowia i to w bardzo podstawowym zakresie. Za jakiekolwiek bardziej skomplikowane zabiegi, a tym bardziej leczenie specjalistyczne, i tak będzie należało zapłacić. Ponadto, właściciele EKUZ mogą jedynie liczyć na darmowy dostęp do publicznych przychodni i szpitali, które nie zawsze są łatwo dostępne w popularnych kurortach.

Na tym tle polisa turystyczna stanowi pełne zabezpieczenie. Jej właściciel otrzyma pokrycie kosztów leczenia i pomocy medycznej, ratownictwa medycznego, a ważnym elementem polisy, który również lepiej wykupić jest ubezpieczenie NNW. Dzięki tym trzem elementom możemy spędzać zagraniczny urlop z pełnym spokojem!

Wartość ubezpieczenia
Ogromne znaczenie ma wartość polisy. Nie wszyscy urlopowicze mają świadomość kosztów leczenia za granicą. Zdarza się, że każdy dzień pobytu w szpitalu to wydatek sięgający kilku tysięcy złotych, a jeśli niezbędne okaże się również leczenie specjalistyczne, a tym bardziej transport medyczny do kraju, rachunek może ostatecznie sięgnąć nawet kilkuset tysięcy. Wartość polisy należy dostosować do miejsca, w które się udajemy. Im dalej wyruszamy, tym suma ubezpieczenia powinna być wyższa. Zazwyczaj z najbardziej pokaźnym wydatkiem muszą liczyć się turyści korzystający z opieki medycznej w USA, Kanadzie i Australii. Polisy turystyczne obowiązujące w tych krajach będą co prawda nieco droższe, ale udając się do nich, naprawdę nie należy ponosić ryzyka finansowego.

Przydatne dodatkowe opcje i rozszerzenia
Przed zakupem polisy turystycznej warto zastanowić się także nad jej dodatkowymi rozszerzeniami. Jednym z bardziej istotnych może okazać się polisa obejmująca zdarzenia po alkoholu. Większość z nas w trakcie urlopu pozwala sobie na wypicie ulubionego drinka, a nawet kilku piw. Warto zadbać o to, by w takich sytuacjach ubezpieczenie też działało. Turystyczna polisa OC, jaką znajdziemy w wielu ofertach dostępnych w popularnej porównywarce KioskPolis.pl (https://kioskpolis.pl/), także stanowi opcję godną rozwożenia. W razie nieumyślnego spowodowania czyjegoś uszczerbku na zdrowiu lub uszkodzenia mienia, ubezpieczenie chroni nas przed ewentualnymi roszczeniami. Wśród rozszerzeń polisy turystycznej w grę wchodzi także ubezpieczenie bagażu, podobnie jak rekompensata z tytułu poniesionych kosztów w sytuacjach takich jak anulowanie rezerwacji.

Specjalna polisa dla osób aktywnych
Osoby, które w trakcie urlopu zamierzają uprawiać sport, również powinny pokusić się o specjalną wersję polisy turystycznej. Ubezpieczenie w standardzie zazwyczaj pokrywa tylko podstawowe aktywności, takie jak choćby trekking czy jazda na rowerze, ale jedynie po wyznaczonych do tego szlakach. W przeciwnym razie ubezpieczenie nie zadziała. O polisę turystyczną powinni także zadbać amatorzy popularnych sportów wodnych czy wspinaczki górskiej. W ogólnych warunkach ubezpieczenia towarzystwo powinno dokładnie wyszczególnić, co uważa za uprawianie sportu oraz kiedy ma ono charakter wyczynowy. W końcu zwykły jogging po plaży to coś zupełnie innego niż start w amatorskich zawodach biegowych.

Aby znaleźć optymalną polisę turystyczną, najlepiej skorzystać z internetowej porównywarki, na przykład pod adresem: https://kioskpolis.pl/kalkulator/ubezpieczenie-turystyczne/web/?stepKey=travelDetails.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(74) "Wybierasz ubezpieczenie turystyczne? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę!" ["meta_desc"]=> string(113) "Ogromne znaczenie ma wartość polisy. Nie wszyscy urlopowicze mają świadomość kosztów leczenia za granicą." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(23) "Wiadomości turystyczne" ["author"]=> string(9) "opr. red." ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(17) "-28.4765624960364" ["lng"]=> string(15) "9.3710252275366" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(true) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Wybierasz ubezpieczenie turystyczne? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę!

meta_keys:

meta_desc: Ogromne znaczenie ma wartość polisy. Nie wszyscy urlopowicze mają świadomość kosztów leczenia za granicą.

watermark:

interesting_places: Wiadomości turystyczne

author: opr. red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news: 1

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Wybierasz ubezpieczenie turystyczne? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę!

meta_keys:

meta_desc: Ogromne znaczenie ma wartość polisy. Nie wszyscy urlopowicze mają świadomość kosztów leczenia za granicą.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr. red.

meta_desc: Ogromne znaczenie ma wartość polisy. Nie wszyscy urlopowicze mają świadomość kosztów leczenia za granicą.