Obóz zimowy dla dzieci – w Polsce czy za granicą?

 Na przestrzeni ostatnich lat można było zaobserwować zainteresowanie wyjazdami zagranicznymi. Jednak polskie firmy turystyczne potrafią zaserwować równie wiele wrażeń. W Polsce jest mnóstwo interesujących zakątków, którymi dzieci będą zachwycone, a pomysły organizatorów są coraz ciekawsze. W te wakacje rekordowa liczba Polaków zdecydowała się na urlop w kraju. Nie stało się to zresztą bez powodu. Obawy w związku z obostrzeniami i ryzykiem zakażenia koronawirusem skłoniły do ostrożności. Ale wypoczynek w kraju wcale nie znaczy mniej atrakcji niż za granicą, a wręcz dzieci mogą być bardziej zachwycone. Planując ferie, również warto wziąć tę opcję pod uwagę.

Obóz zimowy dla dzieci – w Polsce czy za granicą?zima

fot.mat.prasowe

Dlaczego warto posłać dziecko na obóz?
Tak jak my jesteśmy przeciążeni pracą, tak i nasze dzieci po całym semestrze nauki odczuwają zmęczenie. Podczas ferii zimowych mają chwilę na to, by odpocząć, zregenerować siły i świetnie się bawić. Mogą oczywiście zostać w domu, spotykać się z przyjaciółmi, spędzać czas przy ekranie komputera, ale zamiast tego mogą przeżyć niesamowitą przygodę. Ponadto mogą wzmocnić swoją odporność, przebywając na świeżym powietrzu i rozwijać swoje pasje w trakcie obozu. Dzieci i młodzież uwielbiają obozy zimowe, uczą się przy tym samodzielności, rozwijają zainteresowania, a do tego naładują akumulatory na powrót do szkoły. Prawda jest taka, że jeśli dziecko będzie miło i w sprawdzonym miejscu spędzać czas, to i rodzice mogą nieco odpocząć.

W Polsce czy za granicą?
Wybór nie jest łatwy. Z jednej strony chcielibyśmy, żeby dziecko zwiedziło trochę świata, a z drugiej, by nie było za daleko. Determinantem jest też bezpieczeństwo i kontynuacja trendów z lata. Biorąc pod uwagę rosnące wskaźniki zakażeń, trudno przewidzieć, jak sytuacja będzie wyglądała na zagranicznym wyjeździe i czy nie pojawią się problemy z powrotem do kraju. Znacznie bardziej komfortowym rozwiązaniem będzie wypoczynek w Polsce. Nie musimy mieć przy tym wyrzutów, że nasza pociecha nie jedzie na zagraniczną wycieczkę, bo propozycje naszych rodzimych firm są wyjątkowo atrakcyjne.

Na jaki obóz w Polsce wysłać dziecko?
Wystarczy przejrzeć, jakie obozy zimowe ma w swojej ofercie Kompas – jeden z najbardziej znanych i cenionych organizatorów wyjazdów dla dzieci i młodzieży. Skoro planujemy wyjazd zimowy, to z pewnością zainteresują nas obozy narciarskie i snowboardowe, które będą odbywać się m.in. na Kaszubach i w Wiśle. To coś idealnego dla fanów sportowych wrażeń. Tak samo aktywnej i lubiącej przygody młodzieży spodoba się obóz survival i military, gdzie liczy się taktyka i planowanie działań. Dużą dawkę wrażeń dostarczą obozy fabularne, które pozwolą spędzić ferie w świecie fantasy. Nie zabrakło propozycji dla osób, które chcą rozwijać swoje pasje artystyczne. Dla nich właśnie organizowany będzie winterkamp i obóz z Dawidem Kwiatkowskim. Warte uwagi są też ferie przygodowe, a także półkolonie zimowe, dzięki którym dzieci pozostaną w miejscu zamieszkania. Jak widać, dla każdego znajdzie się coś idealnego. Zamiast więc szukać ośrodków poza granicami Polski, można zapewnić równie atrakcyjne ferie w kraju – ciekawie, bezpiecznie i blisko.

Kompas.pl
Tekst powstał we współpracy z Kompas.pl

 Zdecydowana większość osób wyjeżdża nad morze wyłącznie latem. ...

Koronawirus uderzył w branżę turystyczną, w tym w ...

Portal rezerwacyjny Travelist.pl rusza z obsługą bonów turystycznych. ...

Nie wszyscy Polacy wybierający się na zagraniczne wakacje ...

Pływanie kajakiem to nie lada frajda, która jednak ...

Malta odmraża gospodarkę. Otwierane są punkty usługowe, restauracje, ...

https://veturo.pl/article/3806/oboz-zimowy-dla-dzieci-polska-czy-zagranica/