Obóz zimowy dla dzieci – w Polsce czy za granicą?

 Na przestrzeni ostatnich lat można było zaobserwować zainteresowanie wyjazdami zagranicznymi. Jednak polskie firmy turystyczne potrafią zaserwować równie wiele wrażeń. W Polsce jest mnóstwo interesujących zakątków, którymi dzieci będą zachwycone, a pomysły organizatorów są coraz ciekawsze. W te wakacje rekordowa liczba Polaków zdecydowała się na urlop w kraju. Nie stało się to zresztą bez powodu. Obawy w związku z obostrzeniami i ryzykiem zakażenia koronawirusem skłoniły do ostrożności. Ale wypoczynek w kraju wcale nie znaczy mniej atrakcji niż za granicą, a wręcz dzieci mogą być bardziej zachwycone. Planując ferie, również warto wziąć tę opcję pod uwagę.

Dlaczego warto posłać dziecko na obóz?
Tak jak my jesteśmy przeciążeni pracą, tak i nasze dzieci po całym semestrze nauki odczuwają zmęczenie. Podczas ferii zimowych mają chwilę na to, by odpocząć, zregenerować siły i świetnie się bawić. Mogą oczywiście zostać w domu, spotykać się z przyjaciółmi, spędzać czas przy ekranie komputera, ale zamiast tego mogą przeżyć niesamowitą przygodę. Ponadto mogą wzmocnić swoją odporność, przebywając na świeżym powietrzu i rozwijać swoje pasje w trakcie obozu. Dzieci i młodzież uwielbiają obozy zimowe, uczą się przy tym samodzielności, rozwijają zainteresowania, a do tego naładują akumulatory na powrót do szkoły. Prawda jest taka, że jeśli dziecko będzie miło i w sprawdzonym miejscu spędzać czas, to i rodzice mogą nieco odpocząć.

W Polsce czy za granicą?
Wybór nie jest łatwy. Z jednej strony chcielibyśmy, żeby dziecko zwiedziło trochę świata, a z drugiej, by nie było za daleko. Determinantem jest też bezpieczeństwo i kontynuacja trendów z lata. Biorąc pod uwagę rosnące wskaźniki zakażeń, trudno przewidzieć, jak sytuacja będzie wyglądała na zagranicznym wyjeździe i czy nie pojawią się problemy z powrotem do kraju. Znacznie bardziej komfortowym rozwiązaniem będzie wypoczynek w Polsce. Nie musimy mieć przy tym wyrzutów, że nasza pociecha nie jedzie na zagraniczną wycieczkę, bo propozycje naszych rodzimych firm są wyjątkowo atrakcyjne.

Na jaki obóz w Polsce wysłać dziecko?
Wystarczy przejrzeć, jakie obozy zimowe ma w swojej ofercie Kompas – jeden z najbardziej znanych i cenionych organizatorów wyjazdów dla dzieci i młodzieży. Skoro planujemy wyjazd zimowy, to z pewnością zainteresują nas obozy narciarskie i snowboardowe, które będą odbywać się m.in. na Kaszubach i w Wiśle. To coś idealnego dla fanów sportowych wrażeń. Tak samo aktywnej i lubiącej przygody młodzieży spodoba się obóz survival i military, gdzie liczy się taktyka i planowanie działań. Dużą dawkę wrażeń dostarczą obozy fabularne, które pozwolą spędzić ferie w świecie fantasy. Nie zabrakło propozycji dla osób, które chcą rozwijać swoje pasje artystyczne. Dla nich właśnie organizowany będzie winterkamp i obóz z Dawidem Kwiatkowskim. Warte uwagi są też ferie przygodowe, a także półkolonie zimowe, dzięki którym dzieci pozostaną w miejscu zamieszkania. Jak widać, dla każdego znajdzie się coś idealnego. Zamiast więc szukać ośrodków poza granicami Polski, można zapewnić równie atrakcyjne ferie w kraju – ciekawie, bezpiecznie i blisko.

Kompas.pl
Tekst powstał we współpracy z Kompas.pl

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(53) "Obóz zimowy dla dzieci – w Polsce czy za granicą?" ["meta_desc"]=> string(162) "Wystarczy przejrzeć, jakie obozy zimowe ma w swojej ofercie Kompas – jeden z najbardziej znanych i cenionych organizatorów wyjazdów dla dzieci i młodzieży." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(23) "Wiadomości turystyczne" ["author"]=> string(9) "opr. red." ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(17) "-17.9296874975043" ["lng"]=> string(17) "-5.51976174722446" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" }

key_words:

meta_title: Obóz zimowy dla dzieci – w Polsce czy za granicą?

meta_keys:

meta_desc: Wystarczy przejrzeć, jakie obozy zimowe ma w swojej ofercie Kompas – jeden z najbardziej znanych i cenionych organizatorów wyjazdów dla dzieci i młodzieży.

watermark:

interesting_places: Wiadomości turystyczne

author: opr. red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Obóz zimowy dla dzieci – w Polsce czy za granicą?

meta_keys:

meta_desc: Wystarczy przejrzeć, jakie obozy zimowe ma w swojej ofercie Kompas – jeden z najbardziej znanych i cenionych organizatorów wyjazdów dla dzieci i młodzieży.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr. red.

meta_desc: Wystarczy przejrzeć, jakie obozy zimowe ma w swojej ofercie Kompas – jeden z najbardziej znanych i cenionych organizatorów wyjazdów dla dzieci i młodzieży.