google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Obóz zimowy dla dzieci – w Polsce czy za granicą?

 Na przestrzeni ostatnich lat można było zaobserwować zainteresowanie wyjazdami zagranicznymi. Jednak polskie firmy turystyczne potrafią zaserwować równie wiele wrażeń. W Polsce jest mnóstwo interesujących zakątków, którymi dzieci będą zachwycone, a pomysły organizatorów są coraz ciekawsze. W te wakacje rekordowa liczba Polaków zdecydowała się na urlop w kraju. Nie stało się to zresztą bez powodu. Obawy w związku z obostrzeniami i ryzykiem zakażenia koronawirusem skłoniły do ostrożności. Ale wypoczynek w kraju wcale nie znaczy mniej atrakcji niż za granicą, a wręcz dzieci mogą być bardziej zachwycone. Planując ferie, również warto wziąć tę opcję pod uwagę.

Obóz zimowy dla dzieci – w Polsce czy za granicą?zima

fot.mat.prasowe

Dlaczego warto posłać dziecko na obóz?
Tak jak my jesteśmy przeciążeni pracą, tak i nasze dzieci po całym semestrze nauki odczuwają zmęczenie. Podczas ferii zimowych mają chwilę na to, by odpocząć, zregenerować siły i świetnie się bawić. Mogą oczywiście zostać w domu, spotykać się z przyjaciółmi, spędzać czas przy ekranie komputera, ale zamiast tego mogą przeżyć niesamowitą przygodę. Ponadto mogą wzmocnić swoją odporność, przebywając na świeżym powietrzu i rozwijać swoje pasje w trakcie obozu. Dzieci i młodzież uwielbiają obozy zimowe, uczą się przy tym samodzielności, rozwijają zainteresowania, a do tego naładują akumulatory na powrót do szkoły. Prawda jest taka, że jeśli dziecko będzie miło i w sprawdzonym miejscu spędzać czas, to i rodzice mogą nieco odpocząć.

W Polsce czy za granicą?
Wybór nie jest łatwy. Z jednej strony chcielibyśmy, żeby dziecko zwiedziło trochę świata, a z drugiej, by nie było za daleko. Determinantem jest też bezpieczeństwo i kontynuacja trendów z lata. Biorąc pod uwagę rosnące wskaźniki zakażeń, trudno przewidzieć, jak sytuacja będzie wyglądała na zagranicznym wyjeździe i czy nie pojawią się problemy z powrotem do kraju. Znacznie bardziej komfortowym rozwiązaniem będzie wypoczynek w Polsce. Nie musimy mieć przy tym wyrzutów, że nasza pociecha nie jedzie na zagraniczną wycieczkę, bo propozycje naszych rodzimych firm są wyjątkowo atrakcyjne.

Na jaki obóz w Polsce wysłać dziecko?
Wystarczy przejrzeć, jakie obozy zimowe ma w swojej ofercie Kompas – jeden z najbardziej znanych i cenionych organizatorów wyjazdów dla dzieci i młodzieży. Skoro planujemy wyjazd zimowy, to z pewnością zainteresują nas obozy narciarskie i snowboardowe, które będą odbywać się m.in. na Kaszubach i w Wiśle. To coś idealnego dla fanów sportowych wrażeń. Tak samo aktywnej i lubiącej przygody młodzieży spodoba się obóz survival i military, gdzie liczy się taktyka i planowanie działań. Dużą dawkę wrażeń dostarczą obozy fabularne, które pozwolą spędzić ferie w świecie fantasy. Nie zabrakło propozycji dla osób, które chcą rozwijać swoje pasje artystyczne. Dla nich właśnie organizowany będzie winterkamp i obóz z Dawidem Kwiatkowskim. Warte uwagi są też ferie przygodowe, a także półkolonie zimowe, dzięki którym dzieci pozostaną w miejscu zamieszkania. Jak widać, dla każdego znajdzie się coś idealnego. Zamiast więc szukać ośrodków poza granicami Polski, można zapewnić równie atrakcyjne ferie w kraju – ciekawie, bezpiecznie i blisko.

Kompas.pl
Tekst powstał we współpracy z Kompas.pl

Dzisiaj chcielibyśmy Was zaprosić na kolejny artykuł z ...

„Blisko wszędzie, ładnie wszędzie – gdzie turysta dziś ...

Można z pełną odpowiedzialnością przyznać, że cel podróży ...

Lato nad wodą? Brzmi dobrze, prawda? A lato ...

Wakacje tuż za pasem, dlatego też warto zaplanować ...

Wraz ze stopniowym łagodzeniem ograniczeń w podróżowaniu i ...

https://veturo.pl/article/3806/oboz-zimowy-dla-dzieci-polska-czy-zagranica/