google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Najpopularniejsze Atrakcje w Kołobrzegu

Wyjazd nad morze, zwłaszcza z całą rodziną, ale także z przyjaciółmi, a może we dwoje, to świetna okazja do tego, by nie tylko wypocząć i oderwać się od codzienności i jej trudów, ale także do tego, by poznać nowe, ciekawe i fascynujące miejsca. Miejsca te mogą głównie kojarzyć się z rozrywką, choć nie tylko.

Najpopularniejsze Atrakcje w KołobrzeguLatarnia Morska w Kołobrzegu

fot.mat.prasowe

Można również wybrać się w takie miejsca, które mają za sobą długą przeszłość i historię. Zwiedzanie zabytków może wydawać się niektórym niezbyt atrakcyjne, jednak można do tego podejść zupełnie inaczej. Zwiedzanie różnego rodzaju zabytków, na przykład architektury i jej specyficznych odmian, to może być świetne przeżycie dla każdego, niezależnie od wieku czy upodobań. Jedną z takich atrakcji, które z pewnością warto odwiedzić jest Latarnia Morska w Kołobrzegu.

Jeżeli chcecie poczytać o innych ciekawych miejscach nie tylko nad polskim morzem, zapraszam na https://podroztrwa.pl

Latarnia Morska w Kołobrzegu
Latarnia Morska w Kołobrzegu położona jest nad Zatoką Pomorską. W jej pobliżu znajdują się też dwie inne latarnie, które są jednak oddalone od niej o kilkadziesiąt kilometrów. Jest ona zarządzana przez Urząd Morski w Słupsku. Historia tej latarni sięga XVII w., a dokładniej roku 1666. Światło zapalane było wtedy w budynku, który należał do zarządu portu. Wtedy światło to było zapalane tylko w niektórych okazjach, takich jak zawijanie statków do portu. Następnie światło przy tej okazji było zapalane na falochronie. Z biegiem czasu to, w jaki sposób wskazywano drogę statkom, zmieniało się. Na przykład w połowie XIX w. zaczęto stosować lampę, która używała soczewki Fresnela, która umieszczana była zwykle na wysokości ok. 8 m n. p. m. i miała zasięg ok. 6 NM. Na sam koniec XIX w. natomiast wybudowano nowy budynek, który pierwotnie miał inne funkcje, a z czasem został wykorzystany jako latarnia morska. Był to budynek ryglowy, który z czasem jednak został zastąpiony przez budowlę wykonaną z cegły. W okresie wojny budowla ta została zniszczona, a następnie odbudowana, choć została ona odbudowana w nieco innym miejscu. W 2 poł. XX wieku natomiast budowla ta przeszła generalny remont.

Latarnia Morska w Kołobrzegu to z pewnością jedna z takich atrakcji, które mogą spodobać się wielu różnym turystom, w szczególności takim, którzy lubią obcować z zabytkami i przenieść się dzięki nim do odległych czasów, a także wczuć się w ich klimat.

Oczywiście latarnia nie jest jedyną atrakcją w Kołobrzegu. Więcej ciekawych miejsc znajdziecie na stronie https://podroztrwa.pl/kolobrzeg/.

Najstarszym zabytkiem Koszalina jest katedra z XIV w. ...

Wyjeżdżając na wakacje najczęściej wybieramy miejsca, które oferują ...

Park Wodny Koszalin to najnowocześniejszy aquapark na Pomorzu ...

Wyrusz na szerokie wody i przeżyj niezapomnianą przygodę ...

Poznaj z Veturo.pl 10 najciekawszych miejsc Kołobrzegu - ...

Dzikie, miejskie, cieszące się ogromną popularnością i te ...

nocleg

sport

https://veturo.pl/article/3822/atrakcje-kolobrzegu-latarnia-morska/