LAZY

Łazy turystycznie – Co warto zobaczyć i zwiedzić?

Nadmorskie miejscowości zazwyczaj cieszą się sporym zainteresowaniem turystów, zwłaszcza w sezonie letnim, kiedy to każdy chce wyjechać na wakacje, zrelaksować się i móc tymczasowo odpocząć od codziennych obowiązków.

Nad polskim morzem jest około kilkunastu bardzo popularnych miejscowości, które każdy kojarzy choćby z nazwy, jednakże tak naprawdę takich miejscowości jest bardzo wiele, a niestety nie wiemy o nich wszystkich. Czasem nawet warto udać się do mniej znanej miejscowości, by uniknąć tłumu turystów, jeśli ktoś preferuje raczej ciszę i spokój. Jedną z miejscowości, która nie należy do najbardziej turystycznych nadmorskich miejscowości nad polskim morzem, są Łazy.

Łazy to wieś, która położona jest w województwie zachodniopomorskim w powiecie koszalińskim. Co więcej, pomimo iż Łazy mają dostęp do morza, leżą pomiędzy dwoma jeziorami – Jeziorem Jamno i Jeziorem Bukowo. Miejscowość ta ma niezwykle ciekawą historię, która sięga aż czterech tysięcy lat wstecz. W Łazach oraz w ich okolicach znajduje się też bardzo sporo różnych atrakcji i ciekawych miejsc, które warto jest odwiedzić, będąc w pobliżu.

Co warto zobaczyć w Łazach i okolicach

1. Łazy to nadmorska miejscowość, w której oczywiście dużą atrakcją samą w sobie jest plaża. Tutejsza plaża jest bardzo ładna, piaszczysta, szeroka i z niezbyt wieloma kamieniami, co przyczynia się do ich atrakcyjności. Plaża jest miejscem, w którym można zrelaksować się i wypocząć, a co więcej, jest ona także dobrym miejscem do zabawy dla dzieci.

2. Poza dostępem do morza niedaleko znajduje się również Jezioro Bukowo, które leży na południowym wybrzeżu Bałtyku. Jezioro to ma aż 1747 ha powierzchni i może stanowić ciekawą atrakcję dla turystów.

3. Dla wszystkich fanów pływania, zjeżdżania na zjeżdżalniach wodnych, wszelkich wodnych zabaw i ogólnie rzecz biorąc całego wodnego szaleństwa, głównie dla dzieci, świetną atrakcją będzie Aquapark w Łazach, w którym można spędzić mile czas z rodziną i dziećmi, można zrelaksować się, ale również można i wziąć udział w szalonej wodnej zabawie.

4. Ciekawą atrakcją głównie dla tych osób, które lubią rowerowe przejażdżki, zapewne okażą się trasy rowerowe, które położone są w pobliżu Łazów. Tras rowerowych jest bardzo wiele i występują one w różnych długościach oraz o różnych poziomach trudności. Wedle swoich chęci i sił można wybrać odpowiednią trasę dla siebie.

5. W Mielnie, a więc bardzo niedaleko Łazów znajduje się Promenada Przyjaźni, czyli miejsce, które oddziela plażę od centrum miasta. Jest to ciekawe miejsce, w którym można na przykład zaopatrzyć się w fajne pamiątki czy po prostu pospacerować napawając się pięknymi widokami na morze.

6. Niedaleko Łazów w Koszalinie znajduje się papugarnia, czyli miejsce, w którym można podziwiać przepiękne, latające swobodnie, papugi. Można przyjrzeć się im z bliska, a także dowiedzieć się o nich czegoś więcej.

7. Osoby, które uwielbiają sporty wodne takie jak na przykład kajakarstwo będą zapewne zachwycone Kanałem Jamneńskim. Kanał ten powstał w 1890 roku, by móc żeglować między morzem a Jeziorem Jamno, lecz dziś jest to głównie atrakcja dla wędkarzy i kajakarzy.

8. Przy Jeziorze Jamno powstała również ścieżka edukacyjna Nad Jamnem, której głównym celem jest skupienie się na edukacji ekologicznej.

9. W Łazach i w ich okolicach można spacerować wieloma wytyczonymi szlakami turystycznymi, które rozkładają się na wiele różnych tras o różnych stopniach trudności. Można więc biorąc pod uwagę swoje możliwości i chęci, wybrać odpowiednią trasę dla siebie i spacerować, podziwiając nadmorskie widoki. Są to na przykład takie trasy jak: Szlak czerwony – Koszaliński Szlak Nadmorski, Szlak niebieski – Szlak Rezerwatów, czy też Szlak czarny – Szlak Zabytków Średniowiecza.

10. W pobliżu Łazów znajduje się wiele bunkrów i fortyfikacji pozostałych z czasów II wojny światowej. Być może ta atrakcja nie zachwyci każdego, ale z pewnością okaże się ciekawa dla fanów i pasjonatów historii oraz urbexu.

11. Niektórzy wręcz uwielbiają spędzać aktywnie swój wolny czas lub też po prostu uczyć się nowych rzeczy. Dla takich osób rewelacyjną propozycją może okazać się Nadmorski Ośrodek Jazdy Konnej Rzepkowo. Wakacje czy urlop to przecież równie dobry czas na naukę nowych umiejętności.

12. Będąc w pobliżu Łazów, warto też udać się do Unieścia, gdzie także znajduje się wiele ciekawych atrakcji, na przykład ciekawym miejscem jest ta, przystań rybacka, którą warto zobaczyć.

13. Ciekawym miejscem turystycznym, przy którym warto zrobić sobie zdjęcie, jest Pomnik Morsa w Mielnie nieopodal Łazów. Pomnik ten przedstawia zwierzę morsa, natomiast symbolizuje morsa, czyli osobę, która morsuje, a dokładniej kąpie się w wodach o niskich temperaturach, na przykład w morzu czy w jeziorze, kiedy na dworze są bardzo niskie temperatury, zazwyczaj w porze zimowej.

14. W okolicach Łazów skorzystać można z oferty rejsowej i przepłynąć się statkiem po morzu czy jeziorze. Jest to niezapomniane przeżycia zwłaszcza dla kogoś, kto popłynie po raz pierwszy.

15. Bardzo ciekawymi budowlami, które  ciągną się wzdłuż całego wybrzeża są latarnie morskie. Jedna z nich znajduje się właśnie niedaleko Łazów, a dokładniej w Gąskach. Została ona zbudowana w XIX wieku w celu takim samym, w jakim zostały zbudowane wszystkie inne latarnie – miała oświetlać drogę żeglarzom. Latarnia ta ma wysokość aż 50 m.

Artykuł powstał we współpracy z podroztrwa.pl

Wszystkie pola:

array(19) { ["is_home_page_title"]=> bool(true) ["watermark"]=> string(0) "" ["author"]=> string(8) "opr.red." ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["latlng"]=> array(10) { ["address"]=> string(33) "Łazy, Zachodniopomorskie, Polska" ["lat"]=> float(54.3026109999999988531271810643374919891357421875) ["lng"]=> float(16.184335600000000709997038939036428928375244140625) ["zoom"]=> int(11) ["place_id"]=> string(27) "ChIJ2wG8yVcrAEcRGP9e-YdlGXY" ["name"]=> string(5) "Łazy" ["city"]=> string(5) "Łazy" ["state"]=> string(18) "Zachodniopomorskie" ["country"]=> string(6) "Polska" ["country_short"]=> string(2) "PL" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["country"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(0) "" ["meta_key"]=> string(0) "" ["meta_desc"]=> string(0) "" ["key_words"]=> string(0) "" ["is_news"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

watermark:

interesting_places:

author: opr.red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title: 1

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr.red.

meta_desc: