Spa nad morzem

SPA nad morzem – idealny pomysł na weekendowy wypad

Praca, dom, praca, dom - dzień w dzień, miesiąc w miesiąc. W pogoni za karierą zapominasz często o tym, że Twój organizm nie jest niezniszczalny. Ciągły stres, niewyspanie się, życie w pośpiechu — to wszystko odbija się na zdrowiu. Czasami po takim maratonie weekendowe doładowanie baterii w łóżku, czy przed TV z pilotem w ręku może nie wystarczyć. Czytaj dalej, a dowiesz się, dlaczego SPA nad morzem jest idealnym pomysłem na regenerację organizmu!

Nadmorski klimat – samo zdrowie

Bliskość morza ma niesamowity wpływ na zdrowie człowieka — im jesteś bliżej, tym lepiej się czujesz, zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Szum fal, morska bryza we włosach i ciepło słońca na skórze niesamowicie poprawiają samopoczucie. Nawet sól zawarta w wodzie morskiej pomaga w utrzymaniu dobrego nastroju, utrzymując prawidłowy poziom melatoniny, tryptaminy i serotoniny w mózgu, które z kolei zwalczają depresję.

Przebywanie nad morzem to także zdrowa aktywność fizyczna. Nawet banalny spacer po piasku jest doskonałym ćwiczeniem i zmusza do pracy łydki, uda oraz pośladki. Spacerowanie na bosaka dodatkowo zapewnia stopom naturalny peeling. Jak widać już sam pobyt nad morzem może mieć niezwykle zbawienny wpływ dla zdrowia.

SPA i morze – idealne połączenie przyjemnego z praktycznym

Skoro samo morze ma takie zbawienne właściwości to po co w ogóle odwiedzać spa nad morzem z basenem? Po pierwsze: pogoda. Chyba każdy doświadczył w swoim życiu sytuacji, w której po dotarciu na miejsce wypoczynku okazało się, że weekend spędziłeś w 4 ścianach hotelowego pokoju ze względu na fatalną aurę. Jeśli zatem wybierzesz ośrodek wczasowy nad morzem, który w swojej ofercie posiada także SPA, to wiadomo, że cel Twojej podróży, czyli regeneracja ciała i duszy, zostanie spełniony.

Po drugie, woda morska nie należy do najcieplejszych, a fale potrafią być bardzo niebezpieczne. Wybierając ośrodek z basenem nad morzem, taki jak np. https://www.baginscyspa.com.pl masz pewność, że Twój wypad po zdrowie nie zakończy się L4 z powodu przeziębienia czy urazów spowodowanych spotkaniem ze zbyt wysokimi falami.

Ogólne korzyści płynące z wizyty w SPA

SPA to świetny sposób na relaks i odpoczynek, a także wielkie korzyści zdrowotne. Zabiegi SPA doskonale wpływają na krążenie krwi w organizmie, a to z kolei zwiększa przepływ substancji odżywczych i tlenu w całym ustroju i we wszystkich komórkach organizmu. Profesjonalny masaż z kolei pobudza układ limfatyczny, dzięki czemu organizm skuteczniej pozbywa się toksyn powodujących zmęczenie.

Zabiegi SPA to także świetny sposób na złagodzenie bólu związanego z różnymi stanami, w tym zapaleniem stawów, skurczami mięśni, urazami więzadeł lub dolegliwościami neurologicznymi.

I co najważniejsze – zabiegi SPA dają możliwość całkowitego odprężenia, zarówno fizycznego jak i psychicznego.

Nie jesteś w stanie całkowicie wyeliminować stresu ze swojego życia, ale możesz czasami zmniejszyć jego poziom. Dlatego, następnym razem, gdy ciężar świata znowu runie Ci na barki, warto pomyśleć o zaplanowaniu weekendowego wypadu do SPA nad morzem. Jeśli jednak dwudniowa regeneracja to stanowczo za mało, może lepsze będą wczasy nad morzem – w końcu od przybytku głowa nie boli.

Wszystkie pola:

array(19) { ["is_home_page_title"]=> bool(true) ["watermark"]=> string(0) "" ["author"]=> string(8) "opr.red." ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["latlng"]=> array(13) { ["address"]=> string(26) "Polna 5, Pobierowo, Polska" ["lat"]=> float(54.06031300000000072714101406745612621307373046875) ["lng"]=> float(14.9493460000000002452225089655257761478424072265625) ["zoom"]=> int(9) ["place_id"]=> string(27) "ChIJXZZbPBKdqkcRHZCkhV4UrZs" ["name"]=> string(7) "Polna 5" ["street_number"]=> string(1) "5" ["street_name"]=> string(5) "Polna" ["city"]=> string(9) "Pobierowo" ["state"]=> string(18) "Zachodniopomorskie" ["post_code"]=> string(6) "72-346" ["country"]=> string(6) "Polska" ["country_short"]=> string(2) "PL" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["country"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(0) "" ["meta_key"]=> string(0) "" ["meta_desc"]=> string(0) "" ["key_words"]=> string(0) "" ["is_news"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

watermark:

interesting_places:

author: opr.red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title: 1

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr.red.

meta_desc: