Paryż

5 nieoczywistych miejsc, które warto odwiedzić w Paryżu

Paryż to jedna z tych europejskich stolic, którą po prostu trzeba zobaczyć. Jeśli więc już zdecydujemy się na podróż do jednego z najbardziej rozpoznawalnych symboli Francji, warto pamiętać o tym by poza odhaczaniem kolejnych atrakcji koniecznych do zobaczenia dać sobie jeszcze szansę na nieśpieszne "doświadczanie" tutejszego klimaty. Bo Paryż to nie tylko te najbardziej turystyczne miejsca takie jak Wieża Eiffla, Luwr, Katedra Notre Dame czy Pola Elizejskie. To także równie piękne, ale mniej oczywiście przestrzenie, które nie sposób pominąć. Oto pięć z nich.

Bulwar Saint-Germain

Jedna z najmodniejszych ulic Paryża. To tu znajdziecie niesamowite eklektyczne fasady kamienic, butiki najbardziej znanych domów mody, ale także urokliwe kawiarenki i ekskluzywne knajpki. Nic wiec dziwnego, że bulwar Saint-Germain jest uwielbiany przez francuskich intelektualistów. To miejsce jest świetną przestrzenia do odbywania spotkań czy szukania inspiracji.

Nazwa bulwaru pochodzi od opactwa, które swego czasu działało w tej okolicy. Dziś jedyną jego pozostałością jest kościół. Co ciekawe początki historii bulwaru sięgają II poł. XIX wieku. To właśnie wtedy podczas wielkiej przebudowy francuskiej stolicy, ciasnawe uliczki przeprojektowano na główną ulicę tej części miasta. 

Dzielnica Le Marais

Czyli urok i romantyzm w najczystszej postaci. Dziś ta dzielnica, znajdująca się na północ od Wyspy Świętego Ludwika uważana jest za jedną z modniejszych. Nie bez powodu więc rzesze Paryżan uwielbiają umawiać się tu ze znajomymi lub po prostu oddawać zakupowemu szaleństwu.

Co ciekawe dzielnica Le Marais słynie również z opinii obszaru wyjątkowo przyjaznego społeczności LGBT. Z tego też powodu na jej ulicach można spotkać tęczowe przejścia dla pieszych czy kolorowe parasole rozwieszone nad chodnikami. 

Dzielnica Łacińska

Kolejna część Paryża, do której nie sposób nie zajrzeć, tym bardziej że sąsiaduje z katedrą Notre Dame i przylega do Ogrodów Luksemburdzkich. To tu znajduje się również Sorbona, Panteon, opactwo Port-Royal oraz Muzeum Cluny. Będąc w tej okolicy koniecznie warto zajrzeć do klimatycznej księgarni Shakespeare and Company oraz skosztować kawy w przylegającej do niej kawiarni o tej samej nazwie. 

W Dzielnicy Łacińskiej znajduje się również słynna restauracja The 43 up on the Roof, z której tarasu rozpościera się cudowny widok na panoramę Paryża i Wieżę Eiffla

Montmartre

Czyli mekka artystycznej części Paryża. Położona w 18. Dzielnicy przestrzeń obfituje w zaułki, w których warto się zagubić. To tu swój wolny czas uwielbiały spędzać takie znakomitości jak Picasso, Chopin czy Edgar Degas. Sercem dzielnicy jest Place du Tertre – prostokątny plac otoczony klimatycznymi restauracjami. Warto się tu zatrzymać chociażby po to, aby spróbować tutejszego wina. 

Palais-Royal

Mimo, że znajduje się w sąsiedztwie Luwru bywa nieodkryty. Pałac Królewski bo o nim mowa pełnił swego czasu rolę siedziby francuskiego władcy. Dziś w budynku urzęduje Rada Stanu, Rada Konstytucyjna oraz pracownicy Ministerstwa Kultury. Ciekawym elementem pałacu jest plac, znajdujący się w jego centralnej części, w którym miejscowi uwielbiają spędzać wolny czas. 

Źrodło: https://travellikeagirl.pl/15-miejsc-ktore-musisz-odwiedzic-bedac-w-paryzu/

Wszystkie pola:

array(19) { ["is_home_page_title"]=> bool(true) ["watermark"]=> string(0) "" ["author"]=> string(8) "opr.red." ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["latlng"]=> array(11) { ["address"]=> string(15) "Paryż, Francja" ["lat"]=> float(48.85661400000000043064574128948152065277099609375) ["lng"]=> float(2.352221899999999976671460899524390697479248046875) ["zoom"]=> int(11) ["place_id"]=> string(27) "ChIJD7fiBh9u5kcRYJSMaMOCCwQ" ["name"]=> string(6) "Paryż" ["city"]=> string(6) "Paryż" ["state"]=> string(14) "Île-de-France" ["state_short"]=> string(3) "IDF" ["country"]=> string(7) "Francja" ["country_short"]=> string(2) "FR" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["country"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(0) "" ["meta_key"]=> string(0) "" ["meta_desc"]=> string(0) "" ["key_words"]=> string(0) "" ["is_news"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

watermark:

interesting_places:

author: opr.red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title: 1

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr.red.

meta_desc: