Centrum Nauki Kopernik – Majsternia

Jesteś zafascynowany wystawami warszawskiego Centrum Nauki Kopernik, ale czujesz niedosyt i głód wiedzy? Czas na zadanie. Do dyspozycji masz wygodne stanowisko do pracy, słomki, piankę izolacyjną, papier i nożyczki. Niech powstanie z tego np. samolot. Gotowy? Zapraszamy do ciekawego muzeum.

Za jednymi z szklanych drzwi Centrum Nauki Kopernik znajduje się świat zupełnie nowy. Przestrzeń stworzona po to, aby eksperymentować, uczyć się, samodzielnie poznawać świat i mierzyć się z różnymi wyzwaniami. Wizytę można potraktować jak zabawę lub po prostu wspinać się po kolejnych szczeblach wiedzy. Tutaj przestajesz być tym, kim jesteś i stajesz się wielkim konstruktorem i wynalazcą. Musisz poradzić sobie sam, a do dyspozycji masz swoją wyobraźnię i spryt. Instrukcji, ocen, limitów czasowych brak. Można się zapomnieć i godzinami myśleć nad kolejnymi łamigłówkami. Ruszmy wiec głowa i poznajmy nowe miejsce w Koperniku – Majsternię.

Wewnątrz widzimy drewniany bar, stołki i duże stoły, które możemy przestawiać tak, aby lepiej nam się pracowało. Być może przyjdziemy tutaj w większej grupie i zabawimy się w zespół konstruktorów z prawdziwego zdarzenia. Czeka nas burza mózgów, planowanie i prace manualne. Znajdziemy także menu, wypełnione „przepisami” na eksperymenty, czyli zadaniami do wykonania. Wybieramy jedno i to właśnie jemu się poświęcamy. Tak, jakbyśmy właśnie mięli wynaleźć nowe rozwiązania, które ułatwią ludziom życie. Przed nami przygoda, nieograniczona czasem, wiodąca przez obszary nieznane, bez podpowiedzi, bo wszystko Majsterii zależy od nas samych. Dlaczego nikt nam nie pomoże? Odkrywać świat nauki mamy samodzielnie, bo tak jest najlepiej. Nie musimy już bać się, że coś popsujemy lub czegoś nie umiemy. Wszelkie próby są dozwolone i wskazane. W ten sposób ćwiczymy umysł, cierpliwość i myślenie, czyli rozwijamy się. Wystarczy wybrać: jakie wyzwanie dziś podejmę?

Możemy wybierać z wielu propozycji przygotowanych dla nas przez zespół Centrum Nauki Kopernik. Może tym razem własnoręcznie zbudujemy wieżę z papieru, która zdoła udźwignąć jajko? Wraz z przyjaciółmi lub zupełnie sami skonstruujemy most lub pojazd latający lub przeprawimy się przez rzekę? Możliwości jest wiele. W Majsterni czeka na nas już kilkanaście zadań, wymagających różnych umiejętności. Udało ci się rozwiązać wszystkie zagadki? Nie zapominaj o tym miejscu, bo menu będzie ciągle powiększane. Tutaj każdy – duży i mały – ma szansę na odkrycie. Majsternia została tak pomyślana, aby zainteresowała zarówno dzieci, jak i dorosłych. To miejsce na rodzinne popołudnie, ale także na wypad ze znajomymi. Przecież ciekawość nie zna granic wiekowych?

Majsternia znajduje się na pierwszym piętrze Centrum Nauki Kopernik. Zadania można rozwiązywać w ramach biletu na wystawy. Nie jest konieczne wnoszenie dodatkowych opłat. Dzieci poniżej 8. roku życia powinny bawić się tutaj pod opieką rodziców lub opiekunów.

Dowiedz się więcej.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(56) "Warszawa - atrakcje - Centrum Nauki Kopernik - veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(102) "Centrum Nauki Kopernik - dowiedz się jakie atrakcje czekają na Ciebie w Warszawie - poleca veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(31) "Mazowsze - atrakcje turystyczne" ["author"]=> string(16) "Agnieszka Banach" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(52.23985349699319868932434474118053913116455078125) ["lng"]=> float(21.031780239991601177962365909479558467864990234375) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(true) ["video"]=> string(41) "https://www.youtube.com/embed/b-oxqz01cKc" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Warszawa - atrakcje - Centrum Nauki Kopernik - veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Centrum Nauki Kopernik - dowiedz się jakie atrakcje czekają na Ciebie w Warszawie - poleca veturo.pl

watermark:

interesting_places: Mazowsze - atrakcje turystyczne

author: Agnieszka Banach

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video: 1

video: https://www.youtube.com/embed/b-oxqz01cKc

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Warszawa - atrakcje - Centrum Nauki Kopernik - veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Centrum Nauki Kopernik - dowiedz się jakie atrakcje czekają na Ciebie w Warszawie - poleca veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: Agnieszka Banach

meta_desc: Centrum Nauki Kopernik - dowiedz się jakie atrakcje czekają na Ciebie w Warszawie - poleca veturo.pl