google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Egipt - Dahab - atrakcje turystyczne

Beduińska osada, złoty piasek i lazurowa woda Riwiery Morza Czerwonego. Dahab jest miastem nie tylko starożytnym, ale i niezwykle ciekawym.

Egipt - Dahab - atrakcje turystyczneEgipt - Dahab

MerlinX

Dahab w Egipcie jest niewielkim kurortem z sympatycznymi kawiarenkami, gdzie siedząc na beduińskich dywanach można podziwiać turkusowe wody Zatoki Akaba. Słoneczna pogoda gwarantowana jest tam przez cały rok, a piaszczyste wybrzeże i dobre warunki do uprawiania sportów wodnych zachęcają do wielogodzinnego wypoczynku. W ofercie sympatycznego miasta położonego na półwyspie Synaj, z czerwonymi górami w tle, są również przyjemne miejsca noclegowe i doskonała baza gastronomiczna.

W otoczeniu kurortu królują piaszczyste zatoki ozdobione palmami, a rozległe wybrzeże gwarantuje wiele ciekawych atrakcji. Wieczorami można spacerować nadbrzeżną promenadą w dzielnicy Masbat/Asila, a w ciągu dnia zaglądać na kolorowe stragany będące kontrastem dla arabskich restauracji.

Okolice Dahabu upodobali sobie szczególnie płetwonurkowie, gdyż w pobliżu znajdują się najwspanialsze tereny nurkowe Zatoki Akaba, takie jak Blue Hole, Canyon czy Bells. Dobrze będą się tam czuli także amatorzy snorkelingu, gdyż do wielu wspaniałych raf koralowych można popłynąć prosto z brzegu. Na wodach pobliskich zatok bardzo często obserwuje się windsurferów dzielnie walczących z doskonałymi warunkami wietrznymi, chociaż miłośnicy bardziej statecznej formy spędzania wolnego czasu mogą skorzystać z szerokiej oferty jogi, medytacji czy masażu.

Najpiękniejsza, miejska plaża znajduje się na cyplu Masbat i tam rozlokowało się mnóstwo lokali gastronomicznych i bazarów. Wszystko, czego potrzebuje turysta, jest praktycznie w zasięgu ręki. Większość budynków użyteczności publicznej znalazło swoje miejsce w dzielnicy określanej mianem Medyny, natomiast wybrzeże z rafami koralowymi należy do Rezerwatu Dahab. Turystyka rozwinęła się tam dopiero w latach dziewięćdziesiątych XX wieku i od tego czasu powstają resorty hotelowe zachęcające do odwiedzin własnymi, piaszczystymi plażami, gustownym urządzeniem i formą „all inclusive”. Wielu turystów traktuje Dahab jako alternatywę dla Sharm el-Sheikh i bazę wypadową do zwiedzania Góry Synaj oraz biblijnego obozowiska z czasów Mojżesza – Tabera. W zasięgu kurortu znajdują się także ruiny Fortu Krzyżowców (przy granicy z Izraelem) oraz osada beduińska Ein Khudra, z której można wyruszyć na pustynne safari.


   

Uderz lekko w białą piłeczkę. Spójrz w górę, ...

Egipt to kraj wyjątkowy, na terenie którego czekają ...

Zamiast spędzić cały pobyt w Egipcie na plaży, ...

Egipt to ulubiony kierunek podróży Polaków. Jeśli i ...

Kair – stolica i największe miasto Egiptu, w ...

https://veturo.pl/article/63/egipt_dahab/