google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Bukowina Tatrzańska - atrakcje turystyczne

Atrakcje Zakopanego i okolic

Jedno z najpiękniejszych jezior na świecie, dom legionisty od Józefa Piłsudskiego, Sabałowe Bajania, Góralski Karnawał, liczne wyciągi narciarskie, gorące termy i pyszne góralskie jedzenie. Tym właśnie szczyci się Bukowina Tatrzańska. Przeczytaj gdzie znaleźć wypożyczalnie nart, na jaki stok się wybrać, co zjeść i gdzie się zrelaksować.

Bukowina Tatrzańska - atrakcje turystyczneTatry

Fotolia

Zanim wybierzesz się na narty, warto rozejrzeć się po okolicy i  zobaczyć ciekawe miejsca. Zacznij od lokalnych atrakcji. Zobacz koniecznie dwa najstarsze domy w Bukowinie Tatrzańskiej: Chatę Doborzyńskich, która należała do jednego z legionistów generała Józefa Piłsudskiego i stoi od tego czasu w prawie niezmienionym stanie, oraz Dom Ludowy. Stoi on już ponad 80 lat i od początku swego istnienia jest Bukowiańskim Centrum Kultury. 

Nie można być w Tatrach i nie wybrać się nad Morskie Oko. Najsłynniejsze jezioro w Polsce, największe jezioro w Tatrach, według amerykańskiego The Wall Street Journal  jedno z pięciu najpiękniejszych jezior na świecie. Morskie Oko od zawsze było inspiracją dla wielkich artystów, takich jak Kazimierz Przerwa- Tetmajer, Adam Asnyk czy Leon Wyczółkowski. O ten piękny krajobraz toczył się niegdyś spór między Galicją a Węgrami. Dopiero w 1902 roku sąd przyznał wszelkie prawa do tego polodowcowego jeziora Galicji, która później znalazła się w granicach Polski.

Co jeszcze ciekawego jest w Bukowinie Tatrzańskiej?

Czy wiesz że:

Od 48 lat w Bukowinie Tatrzańskiej w miesiącach letnich odbywają się "Sabałowe Bajania". Jest to Ogólnopolski Konkurs Gawędziarzy, Instrumentalistów, Śpiewaków, Pytacy i Mowy Starosty Weselnego. Zawody rozpoczynają się korowodem górali i góralek na koniach, a trwają kilka dni. To impreza, w której powinien wziąć udział każdy podróżnik i turysta, jako że w ten sposób można poznać kulturę ludzi gór oraz sztukę ludową. A przy okazji posłuchać opowieści.

Góralski Karnawał to radosne kolędowanie górali z turystami z całej Polski. Są śpiewy, tańce, wystawy. Nauczycie się tańczyć między innymi zbójnickiego, trzech odmian Polski i tradycyjnych tańców ludowych, obejrzycie góralskie spektakle teatralne, jak również weźmiecie udział w imprezach plenerowych.

Bukowina Tatrzańska to jedno z najchętniej odwiedzanych przez miłośników nart miejsce w Polsce. Miejscowość ochoczo przyjmuje turystów i zapewnia im moc śnieżnych wrażeń. Wypożyczalnie sprzętu narciarskiego i snowboardowego możecie znaleźć pod adresami ulica Długa 149, ulica Tadeusza Kościuszki 142, Wierch Rusiński 70.

Macie już sprzęt ale nie wiecie na jaki stok się udać? Pomogą Wam w tym instruktorzy i pracownicy ośrodków narciarskich Rusiń-ski i Olczań-ski. Stacja narciarska Olczań-ski oferuje Wam 4 wyciągi orczykowe i jeden krzesełkowy. Trasy są sztucznie zaśnieżane a ich poziom trudności jest łatwy lub średni. Stacja narciarska Rusiński otrzymała tytuł Najlepszej Stacji Narciarskiej Małopolski w latach 2011 i 2012. Oprócz dwóch wyciągów orczykowych, kolejki krzesełkowej oraz toru do zjazdu na oponkach, swoją ofertę kieruje również do najmłodszych i ciut starszych, zachęcając ich do skorzystania z wyciągu babylift oraz przedszkola i szkoły narciarskiej naFerie. Oba ośrodki posiadają zaplecze gastronomiczne, wypożyczalnię i serwis sprzętu narciarskiego, a także zaufanych instruktorów. TatraActive to natomiast  jest propozycja dla osób, które lubią aktywny wypoczynek i żądne są mocnych wrażeń. Latem proponuje więc między innymi raftingi i wspinaczki skałkowe, a zimą wycieczki skiturowe i wspinaczki lodowe.

Snow Dream to białe szaleństwo na nartach, snowboardzie, ale przede wszystkim na skuterach śnieżnych. Wyobraźcie sobie jak całą rodziną podziwiacie zimowe, górskie widoki podczas szybkiej ale przede wszystkim bezpiecznej przejażdżki. Tradycjonalistom proponujemy kulig rzeźbionymi saniami, którego zakończeniem jest wspólna biesiada przy ognisku, w szałasie lub restauracji. Tak spędzony czas może być pięknym początkiem romantycznej przygody z ukochaną osobą.

Na koniec trochę relaksu i zdrowia. Wody termalne mają właściwości lecznicze, rehabilitacyjne, profilaktyczne i relaksujące. Zalecane są nie tylko osobom z dolegliwościami kostno- mięśniowymi, bólami głowy i stawów, zagrożonymi chorobami układu krążenia, chcącym poprawić przemianę materii lub wspomóc swoją rekonwalescencję, ale także ludziom zdrowym, którzy chcą się zrelaksować i poprawić urodę. Żaden kosmetyk nie zastąpi bowiem kilkugodzinnej kąpieli w basenach termalnych w Bukowinie Tatrzańskiej. Termy Bukovina to nie tylko baseny, ale także łaźnie, sauny i SPA. Tak więc każdy znajdzie tu coś dla siebie. W chwili obecnej wejście indywidualne do term na 30 minut to koszt od 18 do 28 złotych, bez limitu czasowego od 46 do 69 złotych. Sprawdzajcie jednak ceny na ich stronie www.

Po śnieżnych szaleństwach i odpoczynku w SPA lub termach warto dobrze zjeść. Ale nie restauracji, podobnej do tych w mieście, tylko w prawdziwej góralskiej karczmie, a tych w Bukowinie nie mało. Przede wszystkim zamawiajcie dania regionalne, dziczyznę, oscypki. W Karczmie u Leśnego na ulicy Kościuszki zjecie wyśmienity gulasz z jelenia. Karczma Widokowa Szymkówka (na ulicy Sportowej) oprócz zapierającego dech w piersiach widoku na Tatry, oferuje równie smaczne „Grule masonce” z kwaśnym mlekiem. Jeśli będziecie mieli ochotę potańczyć i posłuchać góralskiej folkowej muzyki to warto spędzić wieczór w Bacówce u Malorza.

 

 

W jakimś portalu internetowym znalazłem ranking narciarskich miejscówek ...

Wybierając się na narty w polskie góry wiele ...

Białka Tatrzańska to dobry kierunek o każdej porze ...

Białka Tatrzańska przoduje w rankingu najlepszych ośrodków narciarskich ...

Jurgów jest miejscowością turystyczną. Głównym atutem Jurgowa jest ...

Na wiosenne chłody najlepsza jest ciepła kąpiel! Najlepiej ...

nocleg

gastronomia

rozrywka

sport

atrakcje

https://veturo.pl/article/875/bukowina-tatrzanska-atrakcje/