Miedzyzdroje

Międzyzdroje Atrakcje 2024: Co ciekawego robić i co zwiedzić

Międzyzdroje to jedna z bardziej popularnych miejscowości turystycznych. Kochają ją w szczególności miłośnicy nadmorskich klimatów. Zanim jednak udamy się do niej, warto poznać atrakcje, na jakie można w tej okolicy liczyć. Dobra wiadomość jest taka, że nie brak tutaj rozrywek, które zadowolą każdego, nawet najbardziej wymagającego turystę i to bez względu na jego wiek czy płeć.

1. Kąpiele w morzu, spacery po plaży

Międzyzdroje to miejscowość, która słynie przede wszystkim z tego, że znajduje się blisko morza. Odwiedzający to miasto turyści mogą liczyć zatem na bliskość morskich wód oraz rozgrzanego piasku, o ile rzecz jasna pogoda sprzyja. W zależności od indywidualnych upodobań i preferencji, można spacerować brzegiem morza, a także zażywać w nim kąpieli. Najbezpieczniej wybierać rzecz jasna kąpieliska strzeżone. Spacerować warto nie tylko wtedy, gdy pogoda sprzyja, ale i w deszczowy, wietrzny dzień. Stanowi on doskonałą okazję ku temu, aby poszukać bursztynów. Czasami trafiają się wspaniałe okazy.

2. Promenada Gwiazd

Będąc w Międzyzdrojach warto również odwiedzić słynną Promenadę Gwiazd, określaną także mianem Alei Gwiazd. W trakcie spaceru będzie można podziwiać odciśnięte w płytach dłonie swoich ulubionych gwiazd. Mowa tu zarówno o aktorach, ale również o piosenkarzach czy innych osobach znanych ze świata szeroko pojętej kultury oraz sztuki. Turyści fotografują się na tle płyt, dlatego miejsce to w sezonie bywa dość mocno zatłoczone.

3. Molo

Międzyzdroje mogą także poszczycić się pięknym molo. Wstęp na nie jest bezpłatny, dlatego jest ono dostępne dla wszystkich odwiedzających. Warto zaznaczyć, że molo to cieszy się pozytywnymi opiniami turystów. Można po nim nie tylko spacerować, ale również usiąść na ławce i zamówić aromatyczną kawę z gofrem. Molo w Międzyzdrojach sprzyja również obserwowaniu morskich wód i błogim rozmyślaniom.

4. Park Miniatur

Będąc w Międzyzdrojach warto odwiedzić również Park Miniatur. Jest to wyjątkowe miejsce, które zainteresuje zarówno dorosłych, jak i dzieci. W Parku Miniatur można podziwiać między innymi latarnie morskie w skali 1:25. Znajduje się tam także model stoczni gdańskiej oraz Bramy Brandenburskiej. 

5. Oceanarium

To atrakcja zarówno dla dużych, jak i małych. W Ocenaraium czekają na nas rozmaite gatunki zwierząt wodnych pochodzących z różnych stron świata. Można zobaczyć między innymi rekiny, japońskie karpie, mureny i ryby raf koralowych. Oceanarium posiada niebagatelną powierzchnię 3 tysięcy metrów kwadratowych. To doskonała atrakcja nie tylko na pogodne, ale i deszczowe dni. Jeśli przybywa się do Oceanarium z dzieckiem, warto wybrać się do jednej z sal multimedialnych, a także obejrzeć na własne oczy Wystawę Rekinów 1:1.

6. Festiwale i koncerty 

W Międzyzdrojach można liczyć także na festiwale oraz koncerty. Mowa tu zwłaszcza o porze letniej. Udział w niektórych wydarzeniach jest płatny, a więc istnieje konieczność dokonania zakupu biletów. Nie brak jest jednak koncertów i festiwali, które są darmowe i może uczestniczyć w nich każdy, kto tylko ma na to ochotę. W sezonie letnim nie brak jest także atrakcyjnych pokazów, na przykład rękodzieła czy lokalnego jadła. Nic nie stoi również na przeszkodzie temu, aby wziąć udział w jakimś konkursie. 

7. Zagroda Pokazowa Żubrów

W Międzyzdrojach znajduje się też prawdziwa gratka dla miłośników przyrody, jaką jest Zagroda Pokazowa Żubrów. Znajduje się ona na terenie Wolińskiego Parku Narodowego. Żubrowisko przyciąga prawdziwe rzesze turystów, ale naprawdę warto je odwiedzić. Żubry są bowiem wyjątkowo majestatycznymi zwierzakami, a spotkanie ich w naturze może być niełatwe. Warto zatem nieco dopomóc szczęściu i udać się do Pokazowej Zagrody.

8. Kościół pod wezwaniem Świętego Piotra Apostoła 

Będąc w Międzyzdrojach można także podziwiać obiekty sakralne. Jednym z nich jest Kościół pod wezwaniem Świętego Piotra Apostoła. Wybudowany został w XIX wieku na północnym zboczu wzgórz piastowskich. To piękna świątynia w stylu neogotyckim. Charakterystyczne dla niej są wieża, witraże, a także zegar z dużą tarczą. W sezonie turystycznym kościół jest licznie odwiedzany przez osoby przebywające w Międzyzdrojach. Podziwiają oni świątynię zarówno wewnątrz, jak i z zewnątrz. Znajdują się w niej bowiem liczne malowidła.

9. Labirynt Luster

Będąc w Międzyzdrojach warto odwiedzić także Labirynt Luster. Ta atrakcja spodoba się nie tylko dorosłym, ale i dzieciom. Obiekt przyciąga rodziny z dziećmi, zwłaszcza w sezonie wakacyjnym. Labirynt ten wyróżnia atrakcyjna lokalizacja, ponieważ jest on usytuowany przy molo. Dzięki temu w krótkim czasie można zaliczyć dwie atrakcje. Warto nadmienić, że Labirynt jest uznawany za dość krótki, dlatego pociecha na pewno się nie znudzi. Warto jednak udać się do niego porą, w której nie odwiedza go zbyt wielu turystów. Spacer po labiryncie w tłumie ludzi może bowiem nie być zbyt ciekawy i satysfakcjonujący.

10. Kluby, bary, restauracje

W Międzyzdrojach życie turystyczne w sezonie kwitnie. Na wakacjach można liczyć na bardzo bogatą ofertę barów, klubów i restauracji różnego rodzaju. To prawdziwa gratka dla tych, którzy kochają jeść, pić i poznawać nowych ludzi. Zarówno za dnia, jak i w nocy w Międzyzdrojach nie można się nudzić. Młodzi, żądni przygód mogą na przykład wybrać się na dyskotekę na plaży, jak i do jednego z nocnych klubów. Nie brakuje lokalów z muzyką klubową oraz z taką, która pozostaje w klimacie dancingów znanych z dawnych lat. Odwiedzając lokale restauracyjne, koniecznie trzeba zaś skosztować ryby. Najlepiej smakuje ta z porannego połowu! Nie warto zadowalać się mrożonkami, zwłaszcza będąc tak blisko morskich wód. 

11. Planetarium

Będąc w Międzyzdrojach warto pomyśleć także o odwiedzeniu Planetarium. Można wybrać się do niego zarówno samodzielnie, jak i z rodziną czy z przyjaciółmi, z którymi spędza się wakacje. Pokazy organizowane w Planetarium umożliwiają obejrzenie wspaniałych spektaklów. Można między innymi podziwiać tereny podbiegunowe ziemi, a także księżyce, w tym księżyce Jowisza. Wizyta w Planetarium to nie tylko rozrywka. Posiada ona również walor edukacyjny. Nie sposób nie zauważyć, że jest to atrakcja, która ma szansę przypaść do gustu przede wszystkim tym osobom, które zafascynowane są astronomią. Można liczyć na bilety ulgowe, dlatego warto aby dzieci miały przy sobie legitymację. Dobra wiadomość jest taka, że Planetarium ma doskonałą lokalizacje. Znajduje się bowiem w samym centrum Promenady. Co ciekawe, obiekt ten jest czynny całorocznie. Można zatem odwiedzić go nie tylko w sezonie letnim, ale również poza nim. Wiele osób skorzysta z takiego rozwiązania, bo nie każdy przepada za tłumami. Jeśli marzy nam się spokojny spacer i oglądanie pokazów, warto rozważyć udanie się do Planetarium podczas wiosennej lub jesiennej wyprawy do Międzyzdrojów. Zobacz też następne atrakcje w Międzyzdrojach: https://fajnepodroze.pl/miedzyzdroje-atrakcje/

Wszystkie pola:

array(19) { ["is_home_page_title"]=> bool(true) ["watermark"]=> string(0) "" ["author"]=> string(8) "opr.red." ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["latlng"]=> bool(false) ["highlight_search"]=> bool(false) ["country"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(0) "" ["meta_key"]=> string(0) "" ["meta_desc"]=> string(0) "" ["key_words"]=> string(0) "" ["is_news"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

watermark:

interesting_places:

author: opr.red.

latlng:

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title: 1

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr.red.

meta_desc: