Beskid Śląski

Letni weekend w górach – Beskid Śląski

Lato to idealny czas na górskie wędrówki. Dlaczego? Po pierwsze, sprzyja pogoda – już jest wystarczająco ciepło, ale nie tak upalnie. Po drugie zaś, … na turystykę górską zawsze jest dobra pora. Jak zaplanować weekend w górach? Oto kilka podpowiedzi.

Bez względu na to, czy chcesz spędzić czas bardzo aktywnie, czy marzy Ci się relaks i wyciszenie w „pięknych okolicznościach przyrody” – polskie góry sprawdzą się doskonale. Warto się tu wybrać również na weekend o każdej porze roku. Gdzie pojechać i jak zorganizować ten czas? Hotel w Beskidach, schronisko w Sudetach, a może pensjonat w Tatrach? Wybierz to, na co masz ochotę i zregeneruj siły w górskim otoczeniu.

Atrakcje w Beskidach

Pierwszą kwestią jest obranie właściwego kierunku. Tu nie sposób dać jednej wiążącej podpowiedzi. Wszystko bowiem zależy od tego, skąd i na jaki czas przyjeżdżasz. Zasadniczo, od celu weekendowego wypadu nie powinno Cię dzielić więcej niż 3-4 godziny jazdy, zwłaszcza gdy przemieszczasz się rodzinnie. Jako że każde polskie pasmo górskie kusi atrakcjami, wybierz to, które wydaje Ci się najciekawsze.

Szczególną uwagę warto zwrócić na Beskidy. Położone centralnie, nie są aż tak zatłoczone (ani kosztowne) jak Zakopane i okolice. Z drugiej strony – oferują doskonałe zaplecze noclegowe oraz turystyczne i moc atrakcji. Jednym słowem: jest tu co zobaczyć. Ponadto, gdy chodzi o Beskid, hotel o dobrym standardzie można znaleźć tu naprawdę łatwo. Ci zatem, którym nie odpowiadają surowe warunki schronisk, mogą się rozkoszować wypoczynkiem w jednym ze SPA.

Beskidy czarują mnóstwem możliwości

Chcesz zobaczyć słynne skocznie narciarskie w Wiśle? A może wspiąć się na szczyt (samodzielnie lub za pomocą komfortowego wyciągu) i wybrać na spacer do naszych południowych sąsiadów? Takie rzeczy i znacznie więcej jest możliwe w Beskidzie Śląskim. Poszukiwacze w miarę kameralnej atmosfery, pięknych widoków i mocy atrakcji, chętnie wybierają choćby Ustroń. Tu łatwo znaleźć dobry hotel w Beskidach w bardzo przystępnej cenie (np. Hotel Olympic) i zaplanować weekendowy czas.

Podczas 2-4-dniowej wycieczki można pomyśleć na przykład o wjechaniu na Czantorię. Wybrać się z dziećmi do Leśnego Parku Atrakcji, czy udać się do pobliskiej Wisły, by zobaczyć np. rezydencję prezydenta. A jeśli masz ochotę na dalsze wycieczki – w zasięgu są m.in. przepiękny Cieszyn ze wspaniałą widokową wieżą czy Żywiec z rewelacyjnym Muzeum Browaru, w którym doskonale bawić się będą i dzieci, i dorośli. Nie zabraknie również czasu na dobrego grilla, skosztowanie lokalnych specjałów (np. kwaśnicy) czy najzwyklejszy w świecie odpoczynek w trakcie podziwiania górskich panoram.

Gotowy do podróży? Teraz wystarczy tylko wybrać hotel. Beskid Śląski oferuje mnóstwo nowoczesnych obiektów, w których nawet w trakcie weekendowego wypadku wypoczniesz jak nigdy wcześniej.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(121) "Weekend w Beskidzie Ślaskim - Ustroń, Czantoria, Leśny Park Atrakcji, Wisła, Żywiec, Hotel Olympic, Cieszyn, Żywiec" ["meta_desc"]=> string(65) "Poznaj atrakcje Ustronia w Beskidzie Śląskim - poleca veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(30) "Beskidy - atrakcje turystyczne" ["author"]=> string(9) "opr. red." ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(49.72070595903090151068681734614074230194091796875) ["lng"]=> float(18.817788359883298454633404617197811603546142578125) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(true) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Weekend w Beskidzie Ślaskim - Ustroń, Czantoria, Leśny Park Atrakcji, Wisła, Żywiec, Hotel Olympic, Cieszyn, Żywiec

meta_keys:

meta_desc: Poznaj atrakcje Ustronia w Beskidzie Śląskim - poleca veturo.pl

watermark:

interesting_places: Beskidy - atrakcje turystyczne

author: opr. red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title: 1

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Weekend w Beskidzie Ślaskim - Ustroń, Czantoria, Leśny Park Atrakcji, Wisła, Żywiec, Hotel Olympic, Cieszyn, Żywiec

meta_keys:

meta_desc: Poznaj atrakcje Ustronia w Beskidzie Śląskim - poleca veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr. red.

meta_desc: Poznaj atrakcje Ustronia w Beskidzie Śląskim - poleca veturo.pl