RODZINA NAD MORZEM

Wypoczynek i rehabilitacja nad morzem

Szum morza, powietrze przesycone dobroczynnym jodem, wygodne pokoje, doskonała kuchnia a co najważniejsze - zabiegi rehabilitacyjne i relaksacyjne. Czego można więcej chcieć, by poprawić zdrowie, wyciszyć się i odpocząć? Wszystko to oferuje ośrodek rehabilitacyjny "Leśna Polana" w Ustroniu Morskim. Placówka organizuje specjalne pobyty dla seniorów. Niektóre z nich są dofinansowywane przez PFRON.
  1. Rehabilitacja nad morzem
  2. Turnusy rehabilitacyjne dla seniorów
  3. Atrakcje w pobliżu

Rehabilitacja nad morzem

Ośrodek rehabilitacyjny „Leśna Polana” w Ustroniu Morskim, to jedno z najlepszych miejsc tego typu w okolicy. Obiekt położony jest w nadmorskim parku, z dala od zgiełku panującego w miejscowościach turystycznych. Zapewnia to gościom ciszę, spokój, a co za tym idzie relaks i odpoczynek. Znajduje się bardzo blisko morza, zaledwie 400m. Spacery po plaży i wdychanie dobroczynnego morskiego powietrza, wpływa korzystnie na drogi oddechowe. Morze ma też dobroczynny wpływ na skołatane nerwy. Ośrodek oferuje niedrogie wczasy zdrowotne i pobyty lecznicze dla osób z różnymi dolegliwościami układu oddechowego, schorzeniami narządu ruchu, czy problemami z krążeniem.
Rehabilitacja nad morzem to doskonały pomysł na złagodzenie tych dolegliwości. Mogą z nich korzystać osoby w każdym wieku, mile widziane są również dzieci. Ale specjalną ofertą ośrodka są wczasy dla seniora nad morzem

Dla swoich gości ośrodek „Leśna Polana” oferuje doskonałe warunki pobytowe. Przygotowano pokoje dwu, trzy i czteroosobowe z łazienkami. Dodatkowymi usprawnieniami są podstopnie do umywalek, wanienki i łóżeczka dla dzieci, oraz, na wcześniejsze zamówienie, łóżka ortopedyczne. Komunikację między poszczególnymi piętrami zapewnia winda osobowa. Do dyspozycji wczasowiczów jest także stołówka, w której można liczyć na całodzienne wyżywienie, bilard, stół do tenisa, biblioteka, oraz sala zabaw dla najmłodszych. Na terenie parku znajduje się siłownia zewnętrzna, miejsce do grillowania oraz scena letnia. Cały obiekt jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.  

Turnusy rehabilitacyjne dla seniorów

W „Leśnej Polanie” organizowane są tanie pobyty rehabilitacyjne dla osób starszych. Posiada bowiem nowoczesną bazę rehabilitacyjno-zabiegową. Goście mogą liczyć na konsultację lekarską, w czasie której zostaną przepisane odpowiednie zabiegi lecznicze w zależności od schorzeń, na jakie cierpi pacjent. Przeprowadzają je wykwalifikowani rehabilitanci i fizykoterapeuci. Można skorzystać z różnego typu masaży całego ciała, lub tylko kręgosłupa, oraz takich, które przeznaczone są do leczenia konkretnych schorzeń. Znajdziemy tam również zabiegi z użyciem borowiny, a nawet masaż bałtycki do którego używa się bursztynów. W ofercie ośrodka są też zabiegi fizykoterapeutyczne przy użyciu pola elektromagnetycznego, ultradźwięków, oraz jonoforeza i magnetoterapia. W schorzeniach narządu ruchu pomogą zaś specjale ćwiczenia rehabilitacyjne. Do dyspozycji gości jest też  pobliski basen kryty. W pakiecie znajdują się bowiem trzy wejściówki do obiektu. Choroby układu oddechowego można zaś leczyć pobytem w grocie solnej lub inhalacjami z solanki. Za dodatkową opłatą skorzystamy z zabiegów spa i upiększających. Wieczorem, po zabiegach organizowane są zabawy taneczne i inne atrakcje. 

Cena turnusu rehabilitacyjnego  dla seniorów wynosi od 870 zł od osoby. Niektóre pakiety dofinansowuje PFRON. Bliższych szczegółów na ten temat można dowiedzieć się na stronie internetowej „Leśnej Polany”. Na wiosnę ośrodek przygotował atrakcyjne pakiety pobytowe dla całej rodziny. Można pokusić się o spędzenie w nim świąt wielkanocnych. 

Atrakcje w pobliżu

Rehabilitacja nad morzem powinna być połączona ze zwiedzaniem okolicy, jeśli oczywiście gościom pozwoli na to stan zdrowia. Seniorów najbardziej zainteresują szlaki piesze i rowerowe, oraz spacery ustrońskim po molo. Ustronie morskie ma także atrakcję przyrodniczą. Rosną tam jedne z najstarszych dębów w Polsce: Bolesław, którego wiek ocenia się na 800 lat i Warcislaw liczący sobie 640 lat. Nieco dalej, bo na granicy Ustronia i Sianożęt znajduje się Skansen Chleba. Jest to pieczołowicie odtworzona XIX-wieczna piekarnia. Zobaczymy tam, jak wypieka się chleb tradycyjnymi metodami, oczywiście z możliwością degustacji. Wnukom z pewnością spodoba się miasteczko z dzikiego zachodu, w którym można poznać historię Indian i spotkać kowbojów. Dla odważnych polecamy także rejs statkiem po morzu.

Warto odwiedzić Kołobrzeg i pospacerować po plaży uchodzącej za jedną z najpiękniejszych nad morzem Bałtyckim. Atrakcja jest także latarnia morska, w której mieści się muzeum minerałów. Dzieci będą zachwycone Miastem Myszy, w którym mieszka kilkaset tych gryzoni z całego świata. Dobrym miejscem na wycieczkę jest również Ustka. Tam warto zobaczyć molo, które jest pozostałością inwestycji niemieckich na tym terenie, oraz stare miasto. Miłośnikom latarni morskich polecamy również wyprawę do Gąsek. Na szczycie latarni znajduje się punkt widokowy, natomiast obok bar z szybkim jedzeniem i kiosk z pamiątkami.  

Wszystkie pola:

array(19) { ["is_home_page_title"]=> bool(true) ["watermark"]=> string(0) "" ["author"]=> string(8) "opr.red." ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["latlng"]=> bool(false) ["highlight_search"]=> bool(false) ["country"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(0) "" ["meta_key"]=> string(0) "" ["meta_desc"]=> string(0) "" ["key_words"]=> string(0) "" ["is_news"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

watermark:

interesting_places:

author: opr.red.

latlng:

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title: 1

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr.red.

meta_desc: