Centrum Edukacji i Promocji Regionu Szymbark

Centrum Edukacji i Promocji Regionu Szymbark


Adres: Szymbarskich Zakładników 12
83-315
Szymbark
Telefon: + 48 607 610 317
Email: cepr@cepr.pl
Strona www: www.cepr.pl

Opis

Na terenie Centrum Edukacji w Szymbarku możemy zobaczyć replikę dworu, z miejscowości Salino koło Wejherowa. Takie budowle były powszechnie spotykane w dawnej Polsce, gdzie stan szlachecki stanowił znaczny procent społeczeństwa i nawet uboższa szlachta stawiała dworki, które symbolizowały ciągłości tradycji i kultury.
Oferujemy Państwu zwiedzanie okolic Szymbarku oraz obiektów położonych na terenie Centrum Edukacji i Promocji Regionu w towarzystwie przewodnika.

Organizujemy następujące atrakcje

-Uczestnictwo w spotkaniu wprowadzającym w kaszubskie klimaty, które odbywa się w elitarnym gronie, w jedynym w Polsce Muzeum Tabaki. W programie: degustacja wielu gatunków tabak, poczęstunek regionalny ( kaszubska drożdżówka wraz z kawą, oraz lampka wina)
-Amatorów wędkarstwa zapraszamy na łowisko, z którego można złowić samodzielnie - dorodne pstrągi wraz z możliwością konsumpcji
-Dla amatorów mocniejszych wrażeń, żądnych dreszczyku emocji zapraszamy w okresie letnim do jedynego w regionie Parku Linowego, gdzie pod okiem instruktorów alpinistycznych można spróbować własnych sił w tej dyscyplinie sportu
-Miłośnikom kina proponujemy seanse w kinie XD, znajdującym się na terenie CEPR. KINO XD to połączenie filmu akcji ( obraz 3D ), dynamicznego i precyzyjnego ruchu foteli ( 4D ) i efektów specjalnych ( 5D , 6D, 7D …. XD ). W dniu urodzin, każdy jubilat będzie mógł bezpłatnie obejrzeć jeden wybrany przez siebie film!
-W okresie letnim organizujemy przejażdżki konne wierzchem, wozami drabiniastymi oraz bryczką
-Organizujemy kuligi z zaprzęgami konnymi, akompaniamentem kaszubskiej muzyki, z postojem w lesie, ogniskiem i pieczeniem kiełbasek
-Rejsy statkiem po jeziorze Ostrzyckim w sezonie letnim
-Podziwianie panoramy Kaszub z wieży widokowej (329 m n.p.m.), im. Jana Pawła II
-Kaszubska ceramika – zwiedzanie fabryki garncarskiej „Necel” w Chmielnie

Nasi przewodnicy zadbają o to, aby turyści dowiedzieli się najciekawszych i najistotniejszych faktów dotyczących obiektów i rozmaitych atrakcji, znajdujących sie na terenie Centrum Edukacji i Promocji Regionu.

Nocleg - okolice Centrum Edukacji i Promocji Regionu Szymbark

Sport - okolice Centrum Edukacji i Promocji Regionu Szymbark

http://veturo.pl/72/oferta-centrum-edukacji-i-promocji-regionu-szymbark/