google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Szymoszkowa Stacja Narciarska i Kąpielisko Geotermalne

Szymoszkowa Stacja Narciarska i Kąpielisko Geotermalne


Adres: Polana Szymoszkowa 2
34-500
Zakopane
Telefon:
Email: marketing@szymoszkowa.pl
Strona www: www.szymoszkowa.pl

Opis

Polana Szymoszkowa to stacja narciarska, której niezaprzeczalnym atutem są przepiękne widoki na panoramę Tatr. Dla narciarzy i snowboardzistów dostępne są dwie koleje linowe. Duża kolej sześcioosobowa biegnąca na szczyt Gubałówki to propozycja dla wprawnych w zjeździe oraz turystów żądnych widoków. Przy górnej stacji znajdują się bary i restauracje z panoramicznym widokiem.
Mniejsza kolej biegnąca do połowy stoku to idealna propozycja to początkujących adeptów sportów zimowych, którzy w bezpieczny sposób chcą szkolić swoje umiejętności.
Przy dolnej stacji kolei znajduje się KidsPark Szymoszkowa, a w nim taśma dla najmłodszych narciarzy i snowboardzistów. Pod fachowym okiem instruktora dzieci mogą po raz pierwszy stanąć na jednej lub dwóch deskach i poprzez zabawę rozpocząć swoją przygodę ze sportem na śniegu.
Kąpielisko na Polanie Szymoszkowej zostało otwarte w lecie 2007. Woda, która je wypełnia pochodzi z odwiertu geotermalnego „Szymoszkowa GT1” i ma temperaturę około 30°C. Według badań przeprowadzonych przez Polską Akademię Nauk woda z odwiertu została zakwalifikowana jako woda termalna, zmineralizowana. W jej skład wchodzą: wapń (37 %), magnez (36 %), sód (23 %), potas (2,3 %).

Nocleg - okolice Szymoszkowa Stacja Narciarska i Kąpielisko Geotermalne

Gastronomia - okolice Szymoszkowa Stacja Narciarska i Kąpielisko Geotermalne

Rozrywka - okolice Szymoszkowa Stacja Narciarska i Kąpielisko Geotermalne

Atrakcje - okolice Szymoszkowa Stacja Narciarska i Kąpielisko Geotermalne

https://veturo.pl/94/oferta-szymoszkowa-stacja-narciarska-i-kapielisko-geotermalne/