SPA

Jesień wSPAniała

Lato minęło, a my chcemy na dłużej zachować wakacyjną urodę? Pomoc w zatrzymaniu lata oferują ośrodki SPA. Poniżej przedstawiamy mini kompendium najczęściej wybieranych, przez kobiety, zabiegów wellness, krtóre pomogą utrzymać urlopowy wygląd.

Masaże

Po letnim lenistwie w szczególności polecamy masaże, zarówno te lecznicze, jak i te relaksacyjne. Pierwsze zalecane są osobom po wszelkiego rodzaju urazach, z bólami mięśni, nerwobólami, tak zwanymi „zakwasami” oraz z nadwagą. Drugie tym, którzy żyją w ciągłym stresie. Pozwalają one w krótkim czasie prawidłowo się rozluźnić, a dzięki połączeniu z aroma- i termoterapią działają również na nasze zmysły. Dodają energii i wprowadzają w stan głębokiego relaksu, który utrzymuje się przez kolejne kilka dni po zabiegu. Masaże odchudzające powodują rozbicie tkanki tłuszczowej oraz są niezbędne w walce z celluitem.

Najczęstsze masaże wybierane w SPA to:

  • Czekoladowy. Przed masażem ciepłą i płynną czekoladą, specjalista wykonuje peeling całego ciała, dzięki czemu właściwości kosmetyczne kakaowca dają jeszcze lepsze efekty. Zabieg trwa około 2 godzin, działa energizująco, a także wygładza i głęboko nawilża skórę. A do tego – co za zapach!
  • Masaż gorącymi kamieniami. Wskazany jest dla osób zestresowanych i z zaburzeniami snu. Pozwala się głęboko zrelaksować, redukuje napięcie psychiczne i mięśniowe. Kamienie bazaltowe podgrzewa się w gorącej wodzie i kładzie w miejscach, gdzie gromadzi się i przepływa w ciele człowieka energia, na przykład wzdłuż kręgosłupa.
  • Masaż rozgrzewający. Do jego wykonania używa się roślinnych olejków i emulsji, na przykład z czarnego pieprzu, eukaliptusa czy goździków. Zabieg pobudza krążenie i rozgrzewa mięśnie.

Kolejne zabiegi, dla których warto wybrać się do SPA, to zabiegi upiększające. Polegają one na regeneracji skóry ciała i twarzy po okresie letnim, jak i przygotowanie jej przed kolejnymi dawkami słońca i innych czynników klimatycznych. Oprócz tego dość często wybierany jest również manicure i pedicure, a także odnowa fryzury i wykonanie profesjonalnego i modnego makijażu. Najczęstsze zabiegi upiększające w SPA to:

  • Mikrodermabrazja. Jest zabiegiem pozwalającym oczyścić skórę twarzy między innymi z brudu, pozostałości makijażu, kremów, starego naskórka, potu. Można ją wykonać mechanicznie, czyli za pomocą peelingów z drobinkami, chemicznie i enzymatycznie, specjalnymi preparatami, które po nałożeniu same złuszczają martwy naskórek lub za pomocą lasera. Skóra po takim zabiegu łatwiej przyswaja preparaty odżywcze i nawilżające, jak również szybciej się regeneruje.
  • Nawilżanie i odżywianie skóry twarzy, za pomocą specjalnych maseczek i substancji bogatych w składniki mineralne. Dość często towarzyszy temu masaż twarzy.
  • Pielęgnacja ciała rozpoczynająca się od kąpieli solankowych, borowinowych lub siarczkowych, które nie tylko mają właściwości upiększające, ale również lecznicze. Kolejny etap to wmasowywanie w skórę naturalnych olejków, które pobudzają nie tylko krążenie i regenerację ciała, ale również działają na nasze zmysły.
  • Nowy image. To ostatni etap wizyty w SPA, dzięki któremu każda Pani może poczuć się bardziej kobieco, poprzez podkreślenie swojej urody. Jesień i zima to czas odważnych kolorów i kreatywnych zestawień. Jest to bowiem pora roku, która lubi kontrasty i połysk, dlatego wizażystki używają świetlistych pudrów i cieni w kolorze błękitu, fioletu, zieleni czy pomarańczy. Wszystko w zależności od pory dnia i okazji, do której makijaż  ma być dostosowany. Błyszczyki, które są idealne w porze letniej, w zimniejsze dni specjaliści zastępują pszczelim miodem, który ma wartości ochronne i odżywcze, lub specjalnymi pomadkami natłuszczającymi.

Jeśli jesteś zapobiegawcza i już dziś myślisz o kolejnym lecie, poświęć swój wyjazd do SPA na zabiegi odchudzające. To idealna pora roku, aby powoli i systematycznie przygotować swoje ciało do kolejnych wakacji (i zapobiec zimowemu rozleniwieniu). Zgubić kilka kilogramów, wygładzić i ujędrnić skórę, jak również pozbyć się tak zwanej „skórki pomarańczowej” z ud i pośladków. Oprócz zajęć fitnessu pomocne będą również masaże, ujędrnianie i nawilżanie skóry oraz drenaże.

Zabiegi dające największe efekty kosmetyczne w walce z nadwagą to:

  • Masaże próżniowy i ssący. Powodują one rozbicie tkanki tłuszczowej, przyśpieszenie przemiany materii i redukcję celluitu. Bicze wodne. Jeden zabieg trwa od trzech do pięciu minut. Stosowany co drugi dzień, powoduje redukcję celluitu, poprawia przemianę materii, i pomaga w modelowaniu sylwetki. Polega na polewaniu ciała silnymi strumieniami wody, na przemian ciepłej i zimnej.
  • Drenaż limfatyczny. Likwiduje celluit i obrzęki, ponieważ odprowadza on z organizmu nadmierną ilość limfy. Wykonywany jest ręcznie (poprzez masaż) lub za pomocą specjalnych urządzeń, zwanych rękawami. Większość fizjoterapeutów uważa, iż drenaż ręczny daje lepsze efekty.
  • Kąpiel w gorących źródłach. Wody termalne są bogate w składniki mineralne (między innymi wapń, magnez, brom), które pomagają zachować nie tylko urodę, ale i zdrowie. Osoba z korzystająca z nich, bierze gorącą kąpiel przy niskiej temperaturze powietrza.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(26) "Odpoczynek w SPA jesienią" ["meta_title"]=> string(101) "Jesień wSPAniała - Odpoczynek w SPA, SPA dla Kobiet, Jesienna chandra, podróże kobiece, Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(260) "Lato minęło, a my chcemy na dłużej zachować wakacyjną urodę? Pomoc w zatrzymaniu lata oferują ośrodki SPA. Poniżej przedstawiamy mini kompendium najczęściej wybieranych, przez kobiety, zabiegów wellness, krtóre pomogą utrzymać urlopowy wygląd." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(14) "Beata Dymarska" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(17) "-16.2597656227365" ["lng"]=> string(16) "-7.2665734155583" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words: Odpoczynek w SPA jesienią

meta_title: Jesień wSPAniała - Odpoczynek w SPA, SPA dla Kobiet, Jesienna chandra, podróże kobiece, Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Lato minęło, a my chcemy na dłużej zachować wakacyjną urodę? Pomoc w zatrzymaniu lata oferują ośrodki SPA. Poniżej przedstawiamy mini kompendium najczęściej wybieranych, przez kobiety, zabiegów wellness, krtóre pomogą utrzymać urlopowy wygląd.

watermark:

interesting_places:

author: Beata Dymarska

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Jesień wSPAniała - Odpoczynek w SPA, SPA dla Kobiet, Jesienna chandra, podróże kobiece, Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Lato minęło, a my chcemy na dłużej zachować wakacyjną urodę? Pomoc w zatrzymaniu lata oferują ośrodki SPA. Poniżej przedstawiamy mini kompendium najczęściej wybieranych, przez kobiety, zabiegów wellness, krtóre pomogą utrzymać urlopowy wygląd.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: Beata Dymarska

meta_desc: Lato minęło, a my chcemy na dłużej zachować wakacyjną urodę? Pomoc w zatrzymaniu lata oferują ośrodki SPA. Poniżej przedstawiamy mini kompendium najczęściej wybieranych, przez kobiety, zabiegów wellness, krtóre pomogą utrzymać urlopowy wygląd.